Одберете локација на пристап

Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Длабоко сум згрозен и разочаран што оваа човечка судбина и битка за еден живот најсрамно и без тронка разум некои се обидуваат да ја искористат за дневни поени!

Ljupcho NikolovskiFollow August 17 at 7:25 PM Почитувани, Ова се слики од несреќата во која што пред еден месец се најде мојот колега - с...

Повеќе

ЖЕСТОКИ И ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ОД НВО АКТИВИСТИ НА СМЕТКА НА ВЛАДАТА И ГРАД СКОПЈЕ ЗА ТОА КОЛКУ СЕ АНГАЖИРАЛЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

Лазар Ѓуров 21 hrs· КВАЗИ БОРБА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ - ОД ЗИМА ДО ЗИМА. ИЗМЕЃУ ВО ПРОЛЕТНО ЛЕТЕН СОНВчера бев на состан...

Повеќе

ПОЛИТИЧКАТА ЛЕГЕНДА ОД СРБИЈА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ НА ГОСТИ ВО СКОПЈЕ, ПЕТРЕ СЕ ДРУЖИ САМО СО ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕРИ И ДЕМОКРАТИ, ШЕШЕЉ Е ИДОЛ НА ВМРОНИТЕ

Повеќе

ВРАБОТЕНИ ВО СОЗР И СЕКЈУРИКОМ СЕ ЖАЛАТ: Саше, владата сака да не остави на улица, над 350 луѓе ни завршува договорот на крајот на овој месец, ќе има лелек и хаос пред влада!

Zdravo Sase. Nasata golgota po pravdata i sigurnosta na rabotnite mesta veke e vo tek. Neloku nasi kolegi pobaraa priem vo SOZR kaj direktorot Mi...

Повеќе

Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави. Нашиот тим ви нуди избор од: - мени за мекици; - мени по лице за прослави; - мени за шведска маса; - мени за кетеринг; - ,,a la carte'' мени

Почитувани гости, Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави.Нашиот тим ви нуди избор од:- мени за мекици;- мени по лице за...

Повеќе

БРАВО - ВАКВИ ЛУЃЕ СЕ ГОРДОСТ НА СДСМ: Градоначалникот на Дебарца сам ја искоси тревата на локалниот стадион откако никој од клубот не се појави на закажаната акција!

Zoran Nogaceski 21 mins· Со дечките од Клубот бевме се договориле попладнево да го досредиме игралиштето за утрешниот н...

Повеќе

КУЦО ДУДУШ ЗАСЕГА ДОБРО РАБОТИ, МАКА МАЧИ ДА ЈА ИСЧИСТИ ШУТКА, ПРОБЛЕМ КОЈ ГО ИМААТ РЕЧИСИ СИТЕ ОПШТИНИ!

Повеќе

ДАНИЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ПОНЕДЕЛНИК ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

ТАЊЧЕТО СЕ СЕКИРА ЗА АНТИЧКА ШТИЧКА НА КОЈА ПИШУВАЛА ШУПЕЛКА, ИМА ЛИ БЕ НЕКОЈ МЕНТАЛНО ЗДРАВ ВО ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЈА ЛИЧИ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА: ЗАЕВ И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗАЕДНО ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ!

Повеќе

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Вода, но оваа сезона повторно и во Драчево !!!

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Во...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Ние, Македонците имаме само една држава. Оваа тука. И во оваа држава ние сме тие што имаме признат македонски јазик. Ние тука имаме македонско творештво. Ние, тука, во оваа држава имаме македонска култура. Ние имаме филмови, театри, естрада, факултети, научни установи, спортски клубови… Ние, тука, во оваа држава го негуваме македонското културно историско-наследство. И само во оваа држава, во ниту една друга, тие се – македонски. И ќе останат македонски!

“САКАМ ДА КАЖАМ”ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ! “Македонците од Егејска Македонија и Македонците од Пиринска Македонија веќе се во ЕУ и НАТО....

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Глупоста на ВМРОНИТЕ станува сè повулгарна!

Од аспект на терористите, најзаебано е тоа што крвавиот пуч од 27 април го изведоа во директен телевизиски пренос. Плус, во директни преноси од ст...

Повеќе

Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција, a на суд идат ко мадони облечени ко манекени, со новинарска пратња и окез широк до 36 ти заб, без мува да ги полази за се што правеле пред само 2 години и без да осетат ниту мал дел од она што тие го правеле!

Приказни од булеварот 1 hr Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција! А на суд идат ко мадони о...

Повеќе

СДСМ: Повторно се јави ВМРО ДПМНЕ-садистичка, од раскошниот дворец злоупотребува семејни трагедии и лаже!

Повеќе