Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ ГО ПРЕЗЕНТИРАШЕ ПРЕД ОЛИГАРСИТЕ ПАКЕТОТ ЗА ДРЖАВНИ СУБВЕНЦИИ ЗА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА

ЗАКОНОТ ЗА ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА НА ИНВЕСТИЦИИТЕ ВЛЕГУВА ВО ВЛАДИНА ПРОЦЕДУРА – КОМПАНИИТЕ ЗАДОВОЛНИ ОД МЕРКИТЕ ОД ПЛАНОТ ЗА ЕКОНОМСКИ РАСТ Зам...

Повеќе

НЕКОЈ ПРОВИНЦИЈАЛЕЦ ЌЕ СЕ ОМРСИ ПОРАДИ СКОПСКИОТ МЕТЕЖ

Повеќе

(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ПУШТИ КУРТОНСКИ ВОЛ ВО СВОЈОТ КАБИНЕТ, И ГО ИСПЛЕСКА КАКО МАГАРЕ, ГАЗОТ МУ ГО НАПРАВИ ЦРВЕН КАКО НА БАБУН

Повеќе

ТВИТ НА ВЕКОТ!!!

Повеќе

ЗАВРШИ КУРТОН ЗАБАВАТА СО НАРОДНИ ПАРИ: Бане Поповиќ ја продал Томато Продукција на Боки 13-ка, Миленко остана без студио!

Бане Поповиќ го продал огромното студио во Влае во близина на Канал 5 каде се снимаше емисијата на Миленко над 10 години. Тоа студио е огромно со к...

Повеќе

АГЕНЦИЈАТА ЗА МЕДИУМИ ЈА РАЗЛУТИ ВЛАДАТА: Немој да глумите дека не сте криви за медискиот хаос за кој молчевте со години па сега мора да менуваме закони и да правиме реформи!

Демант од АВМУ на наводи изнесени од министерот Роберт Поповски на јавна дискусија Скопје, 04.03.2018г.– Агенцијата за аудио и аудиовизуелн...

Повеќе

КАТИЦА ЈАНЕВА ПРЕДИВИКА БУРА ВО ЈАВНОСТА: Груевци испумпувале пари од Скопје 2014-т преку Грција, Чешка, Холандија и Британија

Истражуваме криминал во повеќе европски земји, меѓу кои Чешка, Грција, Холандија и Велика Британија како можни држави каде се одлеале парите од Ма...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ ГО ИСКАРА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ЗОШТО МУ СЕ ИЗВИНИЛ НА БОРЈАН, ТОЈ БИЛ ПРЕДАВНИК И НИШТОЖНИК

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: Името и идентитетот со жесток говор вчера на плоштад го бранеше актерката Арна Шијаковиќ од Косово Поле!

Актерката Арна Шијаковиќ - Шијак е ќерка на сликарот Томо Шијаковиќ - Шијак, Србин од Косово Поле. Таа вчера со жесток говор на плоштад го бранеше ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Јанушев е вмешан во голем криминал со набавка на резервни делови за кинеските автобуси и затоа партијата не излегува на протести за името!

На порталот Дудинкa, Миленко открива дека Јанушев, генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ е вмешан во голем криминал со набавка на резервни делови за ки...

Повеќе

МИЛЕНКО СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ ГИ ФРЛАЛ МИЦКОВСКИ, МИЈАЛКОВ И ГРУЕВСКИ ОД ПРОЗОР НА БЕЛАТА ПАЛАТА

Јас, Миленко Неделковски не сметам дека водилка во животот може да ми е математиката или прецизноста. Кај мене доминираат емоциите. Најважна ми е љу...

Повеќе

ГНЕВНО ПИСМО НА РОДИТЕЛ НА ДЕТЕ СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ: Политички партии во Македонија, засрамете се, каде ќе ви оди душата, господ ќе ве казни!!!

Изјава до јавноста на Република Македонија Јас Зоран Мијалков од Штип,Претседател на Здружението Сплотени срца Претедател на Национална Алијанса з...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА СО ШОУ НА ТВ 24: Ич не ни чуе нити на мене нити на некој од комисијата, ние сме оперирани од срам, образот ни е ѓон како задна гума од камион ФАП

Повеќе

Почина Давиде Астори, капитенот на Фиорентина, Буфон му посвети трогателен текст

Фудбалерот на Фиорентина, Давиде Астори, починал утринава во сон, во хотелво Удине. Капитенот на „виолетовите“ не се разбудил во хотело...

Повеќе

НЕКА СЕ ВРАТИ ДИЈАСПОРАТА ДА ЖИВЕЕ ВО ОВАА ВУКОЈЕБИНА ПА ТОГАШ НЕКА КАЖУВААТ ШТО ДА ПРАВИМЕ СО ГРЦИТЕ И АЛБАНЦИТЕ!

Повеќе