Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ГРАД СКОПЈЕ ОБЈАВИ ЈАВЕН ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ЗА КУПУВАЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ

СООПШТЕНИЕ Скопје, 29.10.2018 година ЈАВЕН ПОВИК ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ГРАЃАНИТЕ ЗА КУПУВАЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ТРОТИНЕТИ Градот Скопје распиша јавен пови...

Повеќе

(ВИДЕО) СТАРТУВА ИЗГРАДБАТА НА РЕГИОНАЛНИ ДЕПОНИИ ПРЕКУ КОНЦЕСИОНИРАЊЕ СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ОД СВЕТСКА БАНКА, ОПШТИНИТЕ ДЕБАРЦА И РОСОМАН ЕДИНСТВЕНИ КОИ ДАВААТ ОТПОР

Повеќе

Компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за превенција при СВР-Скопје и основното училиште ,,Јохан Хајнрих Песталоци”, го реализираше првиот дел од проектот ,,Поддржуваме безбедна иднина” – кампања за заштита и безбедност на најмладите учесници во сообраќајот

Денес, 18.10.2018 год, компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за превенција при СВР-Скопје и основното училиште “Јо...

Повеќе

ХАХАХАА: На повикот на #бојкотирам се придружиле и мигранти?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВТОРА СРЕДБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СО ОДМЕТНАТИТЕ ПРАТЕНИЦИ ОД ВМРО ДПМНЕ, СЕ ПЕГЛААТ АМАНДМАНИТЕ, ВО ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ИМА ПРВА ВЕРЗИЈА

Владата вечерва во текст да го преточи тоа што е усно договорено за уставните амандмани на средбата во Собранието на Република Македонија меѓу преми...

Повеќе

ПРОБЛЕМОТ СО ГРЦИЈА ПОЧНАЛ ДА БРУИ УШТЕ ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА, ЕВЕ ЕДНА ЖЕСТОКА ПРЕПИСКА МЕЃУ ВЛАДИТЕ НА ЈУГОСЛАВИЈА И ГРЦИЈА НА ТЕМА МАКЕДОНИЈА ВО 1986-ТА ГОДИНА

Повеќе

ВМРО ЗАМРЗНА, АЛО ВЛАТЧЕ, КАЦИ БЕ?!

Повеќе

БОМБА НА НОВИОТ ШЕФ НА ОТА: Во агенцијата ќе работат 35 луѓе, од кои 7 се преземени од ДБК И БЈБ за кои добив согласност и од СЈО дека не се вмешани во аферата со нелегално прислушкување

- Засега во агенцијата работат 7 стручњаци кои се преземени од БЈБ и ДБК за кои добив согласност и од СЈО дека не се вмешани во претходното нелегалн...

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН: СЈО ЗАПЛЕНИ 14 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СЕАД КОЧАН, СЕГА ЌЕ ГО ДЕРАТ ЅИНГО СО 3 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

СЈО ја завршила конфискацијата од „Трансмет“, компанијата на осудениот Сеад Кочан, а истото планира да го стори со „Силекс&ldquo...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ВЕЌЕ АЛО НАЧАЛНИЧЕ, НЕМА ВЕЌЕ ПРИСЛУШКУВАЊЕ, ПОЧНУВА СО РАБОТА НОВАТА АГЕНЦИЈА ОТА

Повеќе

БРАВО ЗА ВЛАДАТА: Отворена, транспарентна и инклузивна Влада - Во скратена постапка се донесени само 17 закони, за разлика од 2016-та година кога претходната влада донесе вкупно 214 во скратена постапка!

Владата на РепубликаМакедонија се обврза своите политики, стратегии, предлог закони да ги креира инклузивно и во отворен и транспарентен процес. Как...

Повеќе

АЛО ВМРОНИ, ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА БЕ СЛЕПЦИ: Премиерот и министрите направиле три пати помалку службени трошоци во вторите шест месеци, споредено со трошењата на претходната Влада!

Владата на Република Македонија ја дополни Алатката за отчетност која е достапна на веб-страницата http://vlada.mk/otchetnost-troshoci. Од денеска ...

Повеќе

СДСМ: Граѓаните дознаа за шемите со Груевски за хидроцентралите, затоа Хидро Мицкоски продолжува да го штити неговиот криминал

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ: Обновено детското игралиште позади амбулантата во Дексион

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО, ФАЛА БОГУ, КОНЕЧНО ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЌЕ ПОЧНАТ ДА ГИ ОСИГУРУВААТ СВОИТЕ ФАРМИ, ОРАНЖЕРИИ И НИВИ, ЗА ДА НЕМА ПЛАЧЕЊЕ АКО УДРИ ГРАД, МРАЗ, СУША ИЛИ ПОПЛАВА!

Повеќе