Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

БРАВО: ПИЦЕРИЈА ЏАКОМО ЌЕ ГИ РАЗНЕСУВА ПИЦИТЕ ЕКОЛОШКИ, СО ЕЛЕКТРИЧНИ ВОЗИЛА!

Драги Твитер другарчиња, горди сме што можеме да ви се пофалиме дека отсега вашите нарачки ќе ги доставуваме еколошки:) Набавивме 7 електрични возил...

Повеќе

КАКОВ ТРИУМФ: ОД ДЕН НА ДЕН, СЕ ПОЈАСНО Е КОЛКАВА Е ПОБЕДАТА НА СДСМ НАД ВМРО ДПМНЕ, ТОТАЛНО ГАЗЕЊЕ, ЕПСКО, ИСТОРИСКО!!!

- ВМРО ДПМНЕ во тотален распад, оставки си поднесуваат сите во партијата, пратеничката група поделена, партијата изолирана и внатре и кон надвор од ...

Повеќе

СУДБИНАТА СИ ПОИГРА СО ПАТОРОТ: Лидерот на Шарена Револуција ќе одлучува за неговиот пратенички имунитет!!!

Комисијата во рок од 15 дена треба да закаже седница и да донесе одлука за мандатот на Груевски. - Никола Груевски; Павле Богоевски (Фото: СДК.МК)...

Повеќе

ЖЕНИ ЌЕ РАКОВОДАТ СО МАКЕДОНСКИОТ БАНКАРСКИ СИСТЕМ: Покрај гувернерката Бежовска, уште две жени, Емилија Нацевска и Ана Митреска се именувани за вицегувернери на НБРМ!

Во рамки на 60. седница на Собранието на Република Македонија, на 18 октомври 2018 година, за вицегувернери на Народната банка на Република Македони...

Повеќе

Премиере, во насока на политичко помирување следете го примерот на Петре Шилегов и направете настан како неговата СКОПСКА ПРЕС ДРУЖБА на која ќе ја поканите опозицијата и ќе се шегувате на своја и нивна сметка

Ние како млада земја треба да учиме од старите демократии. Во САД на пример, на секои избори за претседател, еден ден пред гласањето, кандидатите се...

Повеќе

АЈДЕЕ, ЕВЕ КОЛКУ СЕ ПРОЧИСТИЈА - Костадинов: Некогашната десна рака на Јанакиески му е бизнис партнер на Мицкоски во хидроцентралите?!

Пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов, објави денеска документ според кој член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, е в...

Повеќе

ПЕТРЕ ИМ ОБЈАВИ ВОЈНА НА ЗАГАДУВАЧИТЕ: Комунални редари на Град Скопје во Вардариште фатија несовесни одложувачи на градежен шут

Камион како искипува огромна количина градежен шут и лица кои од багажникот на автомобили исфрлаат непрописно и несовесно отпад од реновирање. Кому...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НАПРАВИ ИСТОРИЈА: ЗА ПРВ ПАТ МАКЕДОНСКИ ПОЛИТИЧАР СЕ ШЕГУВАШЕ НА СВОЈА СМЕТКА НА НАСТАН КОЈ ВО АМЕРИКА Е СТАРА ТРАДИЦИЈА ЗА ПОЛИТИЧКО ПОМИРУВАЊЕ!

„ Фала ти Петре за трите крш автобуси што ми ги подари. Си ми ги оставил и отчитувачите и сега не знам како да наплатувам. Ама да не застане ...

Повеќе

ДЕНЕСКА ОДЕКНА БОМБА ВО КРИВИЧЕН СУД: Бошкоски во “Кампања” бил наместен со агент провокатор, парите не биле на загрозениот сведок, туку на МВР?!

Кога на Љубе Бошкоски му се судеше во случајот “Кампања”, односно дека од странски државјанин земал 100.000 евра за финансирање на избор...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Вработен во министерство за Правда еден од силувачите на 13 годишното девојче кое било со пречки во развојот

Обвинителството по краткотрајниот притвор за утврдување идентитет предложи а судија одобри 30 дена притвор за тројца осомничени за силување 13 годиш...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Инвестираме 30 милиони евра за нови градинки за 7.500 деца и подобра грижа во градинките!!!

Со презентација пред високи преставници од Светска банка, градоначалниц, и директори на центри за социјални работи, вчера во Владата на Република Ма...

Повеќе

ПО 10 ГОДИНИ ПРЕКИН, ПАК ВОСПОСТАВЕНА ДИРЕКТНА ЛИНИЈА СКОПЈЕ - АТИНА, ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ ПРВ ИМАШЕ ЧЕСТ ДА ПАТУВА ВО ОФИЦИЈАЛНА ПОСЕТА НА СВОЈОТ ГРЧКИ КОЛЕГА

Bujar Osmani‏Verified account@Bujar_O40m40 minutes ago After more than 10 years, we are witnessing the re-establishment of the air corridor...

Повеќе

ДЕМАНТ - Министерството за правда најостро ги демантира лажните вести објавени во дел од медиумите со наслов - Дескоска потврди, АСНОМ ќе се брише од Преамбулата на Уставот

Почитувани,Во прилог Ви испраќаме демант:Министерството за правда најостро ги демантира лажните вести објавени во дел од медиумите со наслов „...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИК ЗА ПРИМЕР: Виница го намалува буџетот, се кратат 11,5 милиони денари расходи, дополнително вратени се долгови во износ од 15 милиони денари!!!

Виница го намалува буџетот. Се кратат 11,5 милиони денари во основниот буџет. Истот наместо првично проектираните 107 милиони денари, сега ќе изнесу...

Повеќе

(ВИДЕО) Инвеститорот кај Мајчин Дом ќе гради нов парк во Аеродром кој ќе биде донација за општината

Повеќе