Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

Љубовта на десницата во Македонија кон британецот Најџел Фараж е комична иронија затоа што човекот направи кариера со омраза кон нас Балканците

Брегзит се случи затоа што Британците не можеа да ги сварат Пољаците, Бугарите и Македонците со бг пасоши да им се шуњаат по Лондон, Манчестер, Њукасл...

Повеќе

КОГА ЌЕ ПРЕТЕРАШ СО ЉУТА РАКИЈА ЗАЕДНО СО МИРКА ПА СЕКОЈ ЧОВЕК ТИ СЕ ГЛЕДА 10 ПАТИ: Миленко тврди дека на митингот на 27-ми февруари имало 50 000 народ?!?!

- На протестите на 27-ми февруари имаше од 35 илјади до 45 илјади но ја мислам дека беа 50 илјади! Миленко во најновата емисија снимена во Црна Гор...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: ВМРО ДПМНЕ со години правеше големи митинзи така што плаќаше по 500 денари за присаство плус сендвич

Некаде 10-та минута од видеото, Миленко вели дека ВМРО ДПМНЕ со години давало по 500 денари за присаство на митинг. Секако не давале на сите, но ак...

Повеќе

(ВИДЕО) МЛАД МАКЕДОНЕЦ ОД АВСТРАЛИЈА НЕ МОЖЕ ДА ГИ РАЗБЕРЕ СВОИТЕ РОДИТЕЛИ МАКЕДОНЦИ

На малиов никако не му е јасно зошто Македонците на свадби канат 500 души, се прават дрва од пиење, зашто плачат кога треба да се оди на одмор во Ма...

Повеќе

(ВИДЕО) НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ СО ПЛАТИ ОД 5000 ДОЛАРИ ПА НАГОРЕ ПРОТЕСТИРАА ВО СИДНЕЈ ЗОШТО И НИЕ ВО МАКЕДОНИЈА ДА СМЕ ЗЕМАЛЕ ТОЛКУ, ТРЕБАЛО КОРЕЊА ДА ЈАДЕМЕ И ОД НИВ ДА МОЛИМЕ ДА ПРАТАТ И ПО 5 ДОЛАРА АКО ТРЕБА

Погледнете како живеат нашите во Австралија, погледнете како слават свадби, на свиррачите се фрла пари од кофа:

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ФРОСИНА РЕМЕНСКИ: Поранешната влада знаела за криминалот во антикорупциска комисија, затоа што владиниот сметководител им ги делел лажните трошоци, комисијата немала свој сметководител

Повеќе

СРЕЌЕН ПРАЗНИК ЗА БРАЌАТА БУГАРИ, ДЕН НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО ОД ТУРСКО РОПСТВО!

InBulgarianhistoriography, theLiberation of Bulgariarefers to those events of theRusso-Turkish War of 1877-78that led to the re-establishment of the...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА АРТАН ГРУБИ, ВЛАТЧЕ СЕ СКРИ ПОД МАСА: Над 31 000 амандмани на законот за јазици се за членот за глобите, кој член беше прифатен од ИК на ВМРО ДПМНЕ кога требаше да правиме коалиција во јануари 2017-та!

Повеќе

Се уште верувам многу во Заев, СДСМ и неговиот тим, се уште нема причини за вклучен аларм!

Нема простор за паника. Се уште верувам многу во Заев, СДСМ и тимот на Заев. Секако дека има поединци кои не се на висината на задачата, но засега т...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛИ АХМЕТИ БЕШЕ НА ГОСТИ КАЈ МИЦКОВСКИ, САКА ДА ПРОВЕРИ ДАЛИ НА ТАЛИБАНЦИТЕ ИМ ДОШЛО ПАМЕТ, ТНКА РАБОТА...

Повеќе

(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ НА ПУТИН, ДУГИН ВО СКОПЈЕ: Не правете компромис со Грција, останете си надвор од ЕУ и НАТО, здраво е да се јадат корења, ниско калорични се и не качуваат притисок и шеќер!

Повеќе

(ВИДЕО) РУСЈАКОВ ШОУ НА ТВ 24: Се трескаше од земја, врескаше за геноцид и холокауст врз Македонците, останатите во студиото го гледаа како да избегал од лудница!

Повеќе

СОВЕТНИЦИТЕ НА ОПШТИНА ДОЈРАН ДОНЕСОА ОДЛУКА ЕДНА ОД УЛИЦИТЕ ВО ГРАДОТ ДА СЕ ВИКА ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВО ЧЕСТ НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕМИЕР КОЈ ГО СПАСИ ЕЗЕРОТО И ГРАДОТ ОД ПРОПАСТ

Љубчо Георгиевски во времето на својот мандат од 1998-ма до 2002-ра донесе одлука да се изгради систем за напојување со вода на Дојранско Езеро од б...

Повеќе

ЕВЕ ЕДНА ОД ТИЕ ЗА КОИ ЗАЕВ ВЕЛИ ДЕКА НИТУ ЗНААТ НИТУ СЕ ТРУДАТ, ТУКУ САМО СЕ ВЛЕЧАТ КАКО КРЛЕЖИ

Повеќе

СЕ ЈАВИ АНОНИМЕН СВЕДОК КОЈ ТВРДИ ДЕКА ВИДЕЛ КАКО БАКИР АСАНИ ЈА ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈКАТА

Повеќе