Одберете локација на пристап

Голем пожар беснее во кавадарeчкото село Манастирец, а пожар има и во соседното село Трстеник. Пожарот не е стигнат до боровата шума, а изгорено е големо пространство со смрека и друг вид шума. Состојбата е критична, а од Противпожарната единица
Претседателските избори не се само обичен избор туку избор од кој зависи судбината на државата, бидејќи работите во реалноста не се добри и не се такви какви што ветуваа од власта, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во О
Беше меѓу најгласните за време протестите во 2016-та година. Денес е меѓу активистите со најголем број казни поради тоа.Ирена Стеријовскаима толку многу прекршочни пријави за боењето објекти и улици, што повеќе не ги ни отвора пликоата кои и стигаа
За 1 782 гласачи на Дијаспората, којшто еден дел само се пријавиле, од дома ,,искликале" од компјутерот или од мобилниот телефон, а нема да гласаат, државата ќе потроши околу 507 000 евра. Тоа е 285 евра од глас, под услов сите да гласаат. Повеќе
Ако Христијан Мицковски бил најдобар студент на Машинскиот факултет во 2001 година според најавата на Канал 5 ТВ за дуелот во вторник, и ако според неговата официјална биографија останал веднаш асистент таму, кај татко му нормално, знаете ли кој му
Заврши асфалтирањето на пет улици во селата Кучичино, Бурилчево и Чифлик, а за што беа обезбедени околу 10 милиони денари. Претходно, во првата фаза асфалтирани беа десетина улици со вкупна должина од над два километри во селата Бања, Спан
Редовното користење на марихуана може три пати да ја зголеми опасноста од ментална болест, ова е докажано во научно истражување во Британија.
While the Open Society-bots and their paid journalists, academics and "human rights specialists" have been waging open war against Hungary, they have remained absolutely silent about what has been going on in France pic.twitter.com/QdMwsHAmWT &mda

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ: Ви посакуваме среќна и успешна Нова 2019, исполнета со здравје, успеси, мир, напредок и бериќет од убавини

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ НОВАТА ГОДИНА ЈА ДОЧЕКА СО СОПРУГАТА, ДЕЦАТА И ЗЕТОТ

Повеќе

(ВИДЕО) СЕНАТОРКАТА ЕЛИЗАБЕТ ВОРЕН Е ПРВА КАНДИДАТКА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ДОГОДИНА, ТАА ЌЕ ГИ ЗАСТАПУВА ИНТЕРЕСИТЕ НА ЛЕВИЦАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТ НАСТАНИ ЗА 2018-ТА

Повеќе

(ВИДЕО) ИЗЈАВА НА ДЕЦЕНИЈАТА: СЕДИТЕ МОРЕ ЛУЃЕ, ЕЈ!

Повеќе

ДОБРИ НАВЕСТУВАЊА ЗА 2019-ТА: Израелска компанија заинтересирана за инвестирање 30 милиони евра во македонското земјоделство

Повеќе

ЈАНКО БУРЕК ПАК ПО СТАРАТА ДЕВИЗА, ПЛАТИ ПА КЛАТИ, ГО ПРЕДЛАГА СВОЈОТ ГАЗДА НА ТВ СОНЦЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА!

- Јас го предлагам Џорџ Атанасовски за иден претседател на државата. Исто како Трамп кој бил успешен бизнисмен и сакал да се докаже и во политиката,...

Повеќе

CIVIL: СРЕЌНА. GËZUAR. HAPPY. 2019!

Новогодишна порака одЦИВИЛ Пред самиот крај на годината, вообичаено е сандачињата да се преполнат со пораки и картички со честитки и желб...

Повеќе

(ВИДЕО) ГРАД СКОПЈЕ 2018-ТА ЈА ЗАВРШИ СО НОВ ПАРК ВО ДРАЧЕВО

Екипите на Град Скопје деновиве работат на уредување нова зелена површина од околу 5.500 квадратни метри во Драчево, каде што ќе се подигне нов парк...

Повеќе

(ВИДЕО) КОГА НЕ ОДРАБОТУВА ЗА ВМРО ДПМНЕ ИЛИ КОГА НЕ ШИТКА ЗМИСКО МАСЛО, ЈАНКО БУРЕК Е УСТВАРИ ТВ ПОП!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО АГЕНЦИЈАТА РЕЈТИНГ ПРОГНОЗИРА ЗА 2019-ТА

Повеќе

ЛДП: Почитувани, среќни новогодишни и божиќни празници

Почитувани, Ви посакуваме Среќни Новогодишни Празници. Со почит, Либерално-демократска младина

Повеќе

БОМБА НА КУРТОНОТ ГОМКОВИЌ: На внатрешните анкети во ВМРО ДПМНЕ за кандидат за претседател, води Коце Трајановски!

Куртонот Бобан Нонковиќ во колумна на порталот на Миленко, открива дека во внатрешните анкети на ВМРО ДПМНЕ за кандидат за прецедник, водел Коце Каб...

Повеќе

УБЕДЛИВО НАСТАН ЗА 2018-ТА, ДУРИ И НАСТАН НА ДЕЦЕНИЈАТА: ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Млекара Здравје со поддршка на хуманоста и здравиот начин на живот

Во текот на месец декември, под мотото „Здравје во твои раце!“, Млекара Здравје реализираше бројни добротворни активности. Во основните ...

Повеќе