Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

ГЕВГЕЛИЈСКА ПРИМОПРЕДАЈА: ФРАНГОВ, ВРАТАТА ЕНЕ ЈА, ЗАТВОРИ ЈА ОД НАДВОР!!!

Повеќе

КУРТОНИ ПОПАРЕНИ, КАКО ДА ГИ УДРИЛ ГРОМ, НЕ ЗНААТ ШТО ИМ СЕ ДЕСИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ДОСЕГА НЕВИДЕНО: Јохан Тарчуловски изврши политичко самоубиство на Канал 5 телевизија!!!

Ми се блокира главата :D

Повеќе

ИВАН ШИЛЕГОВ: МОЈОТ ТАТКО Е СУПЕРХЕРОЈ!

Повеќе

ЈАСМИНА ГУЛЕВСКА ЌЕ БИДЕ НОВА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА НА ОПШТИНА МОГИЛА!

Повеќе

(ВИДЕО) Потресно сведоштво на член на ВМРО ДПМНЕ за вечерта кога пристигнале резултатите од првиот круг: Наместо салама, ни дадоа виршли да јадеме, кој изгубил најмногу му даваа најдолга виршла, жива, неварена!

Повеќе

КУРТОН НА ДЕНОТ: Златко Ковач, од Вашингтон, САД

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ, Е ОВОЈ ЌЕ ГО ОПРАВИ ВМРО, ЕБА СИ МАЈКАТА ЗНАЧИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Луда теза на Влатче Клатиглавче, овој се храни ли добро деновиве: Во земјава имало режим а доказ за тоа било што имало малку независни кандидати на листите?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Двојче и посака на Наташа Петровска успех во работата, и многу да не му прави ревизии затоа што доволно ќе лежи затвор и досега!

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕ ЛУДАЦИ ЗА КОИ ДОЛГО ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА: Оваа порта на кров на која ќе се серат голуби кошта колку една градинка, школо или амбуланта во некое село...

Повеќе за ова во сторијата на Призма.

Повеќе

(ВИДЕО) Цела Америка два дена за ова збори, ќе дочекаме ли ние ова да го видиме некогаш: Сенаторот Џеф Флејк, републиканец од Аризона го направи ренде на говорницата во конгресот претседателот Трамп иако е од неговата партија!

- Претседателе, ја уништувате Америка, децата гледаат како лажеш, шириш омраза, клеветиш, не делиш секој ден, ги рушиш вредностите и принципите на к...

Повеќе

ВЕЛИЈА ЈА ВРАЌА ИМПЕРИЈАТА, ПОВТОРНО ГИ ОТВОРА ХЕДИС МАРКЕТИТЕ, ПОТОА СЛЕДУВА РЕСТАРТИРАЊЕ И НА А1!!!

Повеќе

ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО СЕ СПРЕМА ЗА СВОЈОТ НАЈВАЖЕН ЗАТВОРЕНИК: ЌЕЛИЈАТА ЗА ГРУЈО Е СПРЕМНА

Повеќе

(ВИДЕО) Ако гласате за Јохан Тарчуловски, гласате за обичен потрчко на братучедите, слуга на мафијата, осуден убиец!

Повеќе