Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПРЕПОЗНАЕТЕ КОЈ Е НА ФОТКАВА?!

Повеќе

Нови 600 полицајци ќе имаат шанса да се борат со мафијата и ситните лопови!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ДО ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ: Време е да се фатите за работа, до секое село или град има по една или повеќе диви депонии, овој проблем мора да се реши под итно!

Повеќе

ГО УМРЕА ОД ЗАФРКАВАЊЕ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ МУ СЕ ИЗВИНИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ШТО ПОДРАНИЛ 15 МИНУТИ НА НАСТАНОТ НА СКОПСКИОТ АКВАДУКТ

Заев: Кај си бе градоначалниче? Петре: Еееј како Швајцарски саат сум... Заев: Епа 15 минути те чекаме? Петре: Епа мене ми кажаа у 12? Заев: Епа ...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ ЗОШТО НЕ КАЗНИ СО ВАКВИ ИДИОТИ: Режимскиот уметник кој склепа ограда на мост од 2 милиона евра вели дека државата морала да изгради барок од една милијарда евра за да влеземе во ЕУ и НАТО, без тоа сме биле сељаци?!?!

Повеќе

ЈАВНА ВОЈНА НА ЗБОРОВИ МЕЃУ ТАРАВАРИ И ЗАЕВ, ТАРАВАРИ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЗАЕВ, ПРЕМИЕРОТ СО БЛАГ ОДГОВОР

Повеќе

(ВИДЕО) ОД ВАКВИ ЃУБРИЊА ОВАА ЗЕМЈА СИ ПАТИ, А И СВЕТОТ СИ ПАТИ, АМА ОСОБЕНО МАКЕДОЊА Е ПЛОДНА ПОЧВА ЗА ВАКВИ ГАДОВИ

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ НА ТВ 24: Грујо планирал да прави нов главен град на Македонија, во Овче Поле!

Повеќе

КУЧИЊА НА ВОЈНАТА ЗА КОИ МИРОТ Е НЕПОДНОСЛИВ УЖАС: ЕВЕ КОИ КОПИЛИЊА ДЕЊЕ НОЌЕ СОНУВААТ ЗА ВОЈНА, КЛАЊЕ, КРВ ДО КОЛЕНА!

Повеќе

СТИГНА ЖИВОТОТ: КОНЕЧНО ЌЕ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ДЕПОНИИТЕ КОИ ГИ ИМА НА СЕКОЈ ЧЕКОР И ОД КОИ НА СИТЕ ИМ Е ЗГАДЕНО!

Повеќе

БОРЈАН СО БРУТАЛНА КОЛУМНА ЗА ЛАЗЕ ЕЛЕНОСКИ, ПОРТРЕТИРА ЕДНО НЕВЕРОЈАТНО ЃУБРЕ!

Навистина прекрасна колумна: Разбирливо ми е дека кога сте во политиката, компромисите се често нужно зло или некаква контраиндикација на полит...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е ТАА СТАРА БРАНКОВА ШКОЛА: Петар Арсовски го советува Заев повеќе да не дава интервјуа?!

Бранко Црвенковски се појавуваше во јавност еднаш на три дена, а даваше интрвјуа еднаш у три месеци. Киро исто. Грујо го смени сето тоа, но претера...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: ЗОРАН СТАВРЕВСКИ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ГУВЕРНЕР НА НАРОДНА БАНКА!!!

Миленко фрли нова бомба на својот фб профил, најави дека по ангажманот на Ташковиќ и Еленовски, следен кој ќе работи некакваа одговорна функција во ...

Повеќе

ПО ЈУНКЕР, МЕРКЕЛ, ЗАЕВ ОСТВАРИ СРЕДБА СО ТЕРЕЗА МЕЈ, СЕГА НА РЕД СЕ СРЕДБИ СО ТРАМП И МАКРОН

Повеќе

ФАРМАЦЕВТСКИОТ ГИГАНТ АЛКАЛОИД 2017-ТА ЈА ЗАВРШИЛ СО РАСТ ОД БЕЗМАЛКУ 10 ПОСТО И 143 НОВИ ВРАБОТУВАЊА, ШТО Е РАСТ ЗА РЕСПЕКТ ЗА ТАКОВ ГИГАНТ!

„Алкалоид“ оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – декември 2017 година, покажуваат неревидираниот единечен и...

Повеќе