Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА: Засилената емиграција и демографското стареење се голема закана за македонската економија!

Гувернерката на#НБРМго истакна значењето на човечкиот капитал за обезбедување одржлив и инклузивен економски раст. Притоа посочи на проблемите со ко...

Повеќе

БОМБА НА КРЕШНИК БЕКТЕШИ: Tуризмот е сектор во Македонија кој оваа година бележи 100 % раст!

Kreshnik Bekteshi 2 hrs· Në vazhdën e aktiviteteve të ditës, sot realizova takim me z...

Повеќе

НЕМА ГОЛЕМА РАЗЛИКА МЕЃУ ФАНАТИЦИТЕ ОД БОЈКОТИРАМ И ОВИЕ ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ШТО СЕ ФРЛААТ ПОД БАГЕРИ

Ме радува решението на уставен суд за случајот кај Мајчин Дом, дадоа зелено светло да се гради. Ова се чини е најдобро решение за ситуацијата, затоа ...

Повеќе

ДУРИ И УСТАВЕН СУД СЕ РАЗБИРА ПОВЕЌЕ ВО БИЗНИС ОД ЕКО ФАНАТИЦИТЕ: Фатмир Етеми доби дозвола да гради во Аеродром, бенефит ќе има и за општината, милиони евра комуналии, ем за државата во милиони евра даноци, ем домашната економија ќе сврти 20 милиона евра и ќе се отворат над 300 нови работни места!

Уставниот суд на Република Македонија на денешната седница едногласно одлучи да не поведе постапка за поднесените претставки за оценка на уставнос...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Пивара Скопје и The Coca-Cola Company: Jа поставивме 15-тата Coca-Cola Активна зона, овој пат во Македонска Каменица. За овие три години, создадовме 1500 м2 површина со активни зони, каде илјадници граѓани ширум земјава можат да се рекреираат и дружат

15-татаCoca-ColaАктивна зона ја поставивме во Македонска Каменица. За овие три години, создадовме 1500 м2 површина со активни зони, каде илјадници...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ ПОЛЕКА СТАНУВА ЕДЕН ОД НАЈУСПЕШНИТЕ МИНИСТРИ ЗА ФИНАНСИИ: Имаме јасна цел, план и стратегија - подобри услови за посреќни и попродуктивни идни генерации. Ја одбележуваме 25 годишната соработка со Светска Банка со почнување на нов проект. Со 30 милиони евра ќе се отворат нови градинки и ќе се подобрат социјалните услуги!

Министерство за финансии 7 hrs· “Поттикнување економски раст преку развој на човечкиот капитал во земјите од Западен Балкан...

Повеќе

СДСМ: Очигледна е спрегата помеѓу антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски со криминалите на Груевски, затоа се против НАТО и ЕУ

Повеќе

СДСМ ГАЗИ БАБА: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ го следат антизападното раководство, се обидуваат да ја блокираат работата на општината!

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО Е, ИДАТ ДОБРИ ВРЕМИЊА - Локвенец: Собранието се врати на реформите, усвоени се закони за европската агенда, сите пратеници да се вклучат во процесите за ЕУ и НАТО!

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Османи денес го презентираше реформскиот #План18 кој вчера беше усвоен од Владата и ги наведе и клучните области: реформа на правосудството, реформа на безбедносните служби, реформа на јавната администрација и борбата против организираниот криминал и корупција

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK4m4 minutes ago Вицепремиерот Османи денес го презентираше реформскиот #План18 кој вчер...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕФОРМАТОРОТ ПЕТАР БОГОЈЕСКИ ГО ПРЕДИЗВИКА МИЦКОВСКИ: Ако имаш храброст разреши го почесниот претседател Никола Груевски бидејќи е кривично осуден на суд за криминал!

Повеќе

ЕХ МЛАДИНО, ОВИЕ БАБИ ЕДНО ВРЕМЕ ВЛЕЧЕЛЕ МИТРАЛЕЗИ ПО СКОПСКА ЦРНА ГОРА И ВОДНО ЗА ДА ВИ ЈА НАПРАВАТ ДРЖАВАТА БРЕ ПОСЕРЛИ ЕДНИ НЕКУЛТУРНИ...

Повеќе

ПОПОТ НЕ МИРУВА, ПАК ЛУПА НОВИ БУДАЛАШТИНИ АМА ПО ПОРТАЛИ, ДОДЕКА ЧЕКА НОВА ТВ ДЕБАТА: Бара владата и собранието ништо да не работеле шест месеци?!?!

Повеќе

ИСЧИСТЕНИ МАЛИТЕ ЕЗЕРЦА ЗА РИБИ, ШЕФОТ НА ЗОО ГИ ПОВИКА СВОИТЕ ДРУГАРИ ОД СКОПСКИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ДА МУ ПОМОГНАТ ДА СЕ ИСЧИСТИ ГОЛЕМОТО ЕЗЕРО

Повеќе

АМАН, ДО КОГА СО ВАКВИ ГЛЕТКИ, 21 ВЕК ДОЈДЕ, НА МАРС ЌЕ ПРАВИМЕ КОЛОНИЈА А УШТЕ ДЕЦАТА УМИРААТ НА УЛИЦИ!!!

Повеќе