Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

САМКА ИБРАИМОВСКИ: ДРУЖЕ ЗАЕВ, НЕЛИ ВЕТИВМЕ ДЕКА НЕМА ДА ГИ КАЗНУВАМЕ ФИРМИТЕ СО ДРАКОНСКИ КАЗНИ?!?!

Читам и неможам да верувам, гледам и не можам да се начудам,пред некој ден еден од угостителските објекти во мојот град Тетово, ми пријде еден од ка...

Повеќе

ЦИВИЛ ги подобри и прецизира условите за користење и заштитата на приватноста на својата медиумска платформа

ЦИВИЛ – Центар за слобода ги известува редакциите и читател(к)ите дека во изминатиот период работеше на подобрување и прецизирање на условите ...

Повеќе

(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ ГО ВРТИ ВМРО ДПМНЕ КОН ЗАПАДОТ: Во еден ден го прими Џес Бејли и ручаше со Тимоние

Повеќе

ПОЛИЦАЈКАТА ЈАНАЧКОВСКА: Другари го задржаа Бекир за да не ме нападне, ако ме нападнеше ќе се бранев со се што имав на мене, а имав и пиштол!

Нападната полицајка Јасмина Јаначковска за „Макфакс“ објаснува дека непотребно се кренала галама околу целиот случај со нападот од функц...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПРАТЕНИК НА СИРИЗА: Не ми е јасно што бараме од Македонија, па тие уставот го сменија уште во 1993-та?!

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕСЕН ЛИ Е ОВОЈ ВЛАДИКА КОЛКАВА ШТЕТА ПРАВИ, СВЕСЕН ЛИ Е ДЕКА ЈА СКВЕРНАВИ ЦРКВАТА И ГИ ДЕЛИ ВЕРНИЦИТЕ НА ПРЕДАВНИЦИ И ПАТРИОТИ, ВМРОВЦИ И СДСМОВЦИ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ОТЧЕТ НА ПР ТИМОТ НА ВЛАДАТА: Работиме врз три основи - ТРАНСПАРЕНТНОСТ, ОТСУСТВО НА ВЛАДИНА ПРОПАГАНДА И ЕДНАКОВ ТРЕТМАН КОН СИТЕ МЕДИУМИ, НЕМА ВЕЌЕ ПОДЕЛБА НА НАШИ И ВАШИ НОВИНАРИ И МЕДИУМИ!

Повеќе

(ФОТО) НАПАДНАТАТА ПОЛИЦАЈКА МУ РАСКАЖАЛА НА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ДЕКА СЕ ПОВРЕДИЛА ПРИ БЕГАЊЕ ОД РАЗЛУТЕНИОТ БЕКИР АСАНИ!

Спасовски: Професионалците ја имаат мојата целосна поддршка Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службе...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА ТВ 24: Полицајката била лекарски третирана во градска болница, била примена со лесни телесни повреди, значи Бекир Асани сепак ја тепал!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ СО УЛТИМАТУМ ДО ЧЛЕНОВИТЕ НА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА: ИЛИ САМИ ДА СИ ОДАТ ИЛИ ЌЕ ДОБИЈАТ ОТКАЗ!

Повеќе

(ВИДЕО) ХРИСТИЈАН МИЦКОВСКИ ГО ПОКАНИ ЉУБЧО И ВМРО НАРОДНА ДА СЕ ВРАТАТ ВО ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА Е НАВИСТИНА ЧУДЕСНА ЗЕМЈА, СВЕТСКИ УНИКАТ!!!

Повеќе

БЕКИР АСАНИ СЕ ОДНЕСУВЛ АГРЕСИВНО, НО НЕ ЈА НАПАДНАЛ ФИЗИЧКИ ПОЛИЦАЈКАТА, САМО ЈА НАВРЕДУВАЛ ЗА ШТО ДОБИ ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА ОД МВР

МВР излезе со извештај за инцидентот кај Мавровка каде моќникот од ДУИ, кралот на Чаир, Беќир Асани вербално ја нападнал полицајката која се охрабри...

Повеќе

ЗАЕВ ГО ПРИЗНА ГАШИ ЗА ЛИДЕР НА БЕСА И ГО ПОКАНИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАСТА

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ДОКТОР ЖАН МИТРЕВ ОДБЕЛЕЖА 18 ГОДИНИ РАБОТА, НАД 30 000 ОПЕРАЦИИ ОД КОИ 20 000 НА СРЦЕ, МУ ДОЈДОА ЦЕЛА БИЗНИС, ДИПЛОМАТСКА, АКАДЕМСКА, ПОЛИТИЧКА, НОВИНАРСКА И ДОКТОРСКА ЕЛИТА, СЕ ЧЕКАШЕ 2 СААТА РЕД ЗА ДА МУ СЕ ЧЕСТИТА!

Доктор Жан Митрев прво одржа прес за медиумите а потоа застана со својата сопруга и цели два саата примаше честитки за јубилејот 18 години работа во...

Повеќе