Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ ОД СДСМ: Јавноста отворено се сомнева, дали на средбата Мицкоски-Груевски било договорено неговото бегство?

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) БОРЈАН И КАБРАНОВ ЈА РАСКИНАА ГОЦА БРКА НА 1 ТВ ВО ЖИВО, ОНА СЕ ПРАВИ ЛУДА И УДРЕНА СО МОКРА ЧОРАПА, НИШТО НЕ ЗНАЕ И ЗА НИШТО НЕ ЧУЛА!

Линк до видео овде. Тоа е кога на двајца врвни новинари ќе им фрлиш ваков лик, тоа е како на гладни кучиња да им фрлиш мачка, ццц, која тв кланица ...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНО ИНТЕРВЈУ НА КАТИЦА НА 1 ТВ: Мијалков, Камчев и Панделевски украле 50 милиона евра со лажни трансакции и фактури, Камчев нема платено 10 милиона евра данок уште од 2002-ра па наваму!!!

Повеќе

КОНЕЧНО СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА: НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ, ВО МЕСТОТО ВЕЛЕ ПОЛЕ

Повеќе

ОВОЈ КОГА ЌЕ СЕ ИЗВИНУВА: Латас и неговите браќа денеска во суд

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Тревник“, каде обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан...

Повеќе

ВОЗИЛАТА ПРОИЗВЕДЕНИ ПРЕД 2000 ЌЕ СЕ ИСФРЛАТ ОД СООБРАЌАЈ ВО ДЕНОВИ КОГА ЌЕ ИМА ГОЛЕМО ЗАГАДУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ: За возење без еколошка налепница казна од 500 евра

Новиотпредлог-законза возила, со којќе се воведееколошка категоризација на возилата, односно нивно означување со налепници со зелена, жолта и црвена...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ПРАВА КОМУЊАРА: Наместо да краде и да гнете по кафани, фатил улици да асфалтира, ццц, која будалетинка!!!

Повеќе

АРМ: Со церемонијалниот прием на военото знаме на првиот механизиран пешадиски баталјон, потполковник Стојанче Костов, ја прими должноста командант на оваа единица од составот на прва механизирана пешадиска бригада

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: На кафе со Сашо Ордановски на тема борба со лажни вести

Повеќе

ТРКАЛОТО СЕПАК СЕ ВРТИ: Јанкулоска се извини на оние на кои им нанеле неправда додека била министерка

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска во интервју за 24 ТВ рече дека не ја оправдува постапката на сопартиецот Нико...

Повеќе

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СЕ ИЗВИНИ ЗА ГРЕШКАТА КОЈА БЕШЕ НЕНАМЕРНА, ИМАА ДОБРА НАМЕРА ДА ПОМОГНАТ, НО СЕ СЛУЧУВА НЕКОГАШ ДА СЕ НАПРАВИ ЛАПСУС, СЕ РАБОТИ ЗА КОМПАНИЈА КОЈА ИМА ДОНИРАНО 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ДОНАЦИИ!

Почитувани, Адора има донирано во текот на годините над 3,5 милиони евра каде што било најпотребно, средства донирани од срце, без тие да бидат к...

Повеќе

ЛЕЛЕ КАМЕНОТ ЕПТЕН ОД БЛИСКУ ДОАЃА: По бегството на Груевски, Јанакиески и Божиновски однесени во притвор!

На барање на СЈО, Кривичниот суд донесе одлука на поранешните, генерален секретар на владата и на ВМРО ДПМНЕ, Кирил Божиновски и министер за транспо...

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА ЈАНЕВА: СКОПЈЕ 2014-TA Е ТАКВА МАСОВНА ПЉАЧКА, ШТО ЌЕ НИ ТРЕБА ЕДНА ГОДИНА САМО ДА ДОКУМЕНТИРАМЕ КОЛКУ Е УКРАДЕНО!

Катица Јанева во емисијата „Правда и неправда“ откри дека интензивно се работи на случајот „Скопје 2014“. „СЈО има по...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Јас бев и сега сум против хистеријата на самообвинување и сеопшта дискредитација и на владата и на МВР и на другите институции и на Македонија како држава што се крена по јавувањето на еден човек од Будимпешта!

Branko Trickovski 29 mins· За Заев Мислев дека ќе останам единствен кој верува дека Груевски ќе биде вратен во...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ПАНДОВ ПО ЈУБИЛЕЕН 1000 ПАТ НА ДЕБАТА ВО КАНАЛ 5: Грујо е невин, он е поштен чесен патриот, жртва на хунта, режим...

Повеќе