Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

По повод Светскиот ден на ромскиот јазик, Владата на Република Македонија и додели признание на Пивара Скопје

По повод Светскиот ден на ромскиот јазик, Владата на Република Македонија и додели признание на Пивара Скопје за големата поддршка која и ја дава на...

Повеќе

ДРАМАТА НЕМА КРАЈ: Грујо сепак се решил да се упати сам кон Шутка ноќеска за да избегне апсење!

Неофицијално, вечерва сепак враченo му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во зат...

Повеќе

АНОНИМНИ ИЗВОРИ ВО МВР ЗА МАКТЕЛ: ГРУЈО НЕМА КАЈ ДА БЕГА, ЌЕ МОРА ДА СЕ ПРИЈАВИ ВО ЗАТВОР, ИЛИ НИЕ ЌЕ ГО ОДНЕСЕМЕ!

Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот ссовет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да го најде во неговиот до...

Повеќе

Предлог амандмани од Бугарскиот Културен Клуб Скопје (БККС) за уставни промени во врска со Договорот од Преспа

До: Г-дин Талат Џафери Претседател на Собранието на Република Македонија Предмет: Предлог амандмани од Бугарскиот Културен Клуб Скопје (БККС) за ...

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ДОМ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕВРОПСКИТЕ ЗЕЛЕНИ ВО ВИЕНА

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВЧЕ МУЊА КАКО ПОПАРЕН НА КАНАЛ 5: Грујо е веќе завршена приказна во оваа држава!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ ВО КАВАДАРЦИ: Ја кога почнував со бизнис, пари да најдеш требаше да се окозиш, сега ние делиме пари вие треба само идеја да имате и да ви се работи!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ УДРИ ЖЕСТОКО ПО ВЛАДАТА: Популизмот во политиката е опасен за државноста, а популизмот на Тевдовски е опасен за работниците!

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Светскиот ден на ромскиот јазик: Повикани сме да го даваме нашиот придонес во чувањето и негувањето на културните особености на Ромската заедница

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ЗА НАПИСИТЕ ВО КОИ СЕ НАВЕДУВА ДЕКА СОПРУГАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ПОЦКОВ ДОБИВАЛА ТЕНДЕРИ ОД ОПШТИНАТА!

Почитувани, Последниве денови во јавноста, на социјалните медиуми и на портали со сомнителна сопственост излезе текст со лажни и неиздржани тврде...

Повеќе

Заев ќе се фати за метлата: Владина реконструкција ќе нема, но веројатно ќе има смена на министри

Премиерот Зоран Заев за членот 36 од Уставот, каде со уставните амандмани не се менува името Република Македонија со новото Република Северна Македо...

Повеќе

Денеска на ФОН Универзитет се одржа Македонското ревијално издание на „ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ФЕСТИВАЛ ЗА ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ“

Денеска се одржа Македонското ревијално издание на „ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ФЕСТИВАЛ ЗА ДОКУМЕНТАРЕН ФИЛМ“ Четвртото фестивалско издание кое ...

Повеќе

БОМБА НА ЉУБЧО: Јас, како човек кој сум ја основал ВМРО ДПМНЕ, кој сум се вградил во таа партија, имам и едно лично жалење, што моите идеи и моите сфаќања за Македонија, денес повеќе ги препознаваат луѓе од СДСМ, и сега, нормално како свои, ги истакнуваат и се борат за тие идеи!

ЦИВИЛ МЕДИА: Господине Георгиевски, имате ли информација што се случува во ВМРО-ДПМНЕ, во однос на тоа што се изгласа за уставни промени, оставките ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТЧЕТ НА АЛЕКСАНДАР НАУМОВСКИ ЗА ЕДНА ГОДИНА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЃОРЧЕ: Реконструирани над 30 улици, поставен 30 километри асфалт, инвестирано во водовод, канализација, улично осветление...

Повеќе

ГРУЈО ИЗБЕГАЛ ОД ДОМА: Боркица ги известила судските доставувачи дека Груевски не е дома!

Судските доставувачи вечерва со решението според кое жалбата на Никола Груевски е одбиена отишле на адресата на поранешниот премиер, но не го пронаш...

Повеќе