Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА ВЕЛИГДЕН ВО СТРУМИЦА

Повеќе

Борис Елцин и Жељу Желев заслужуваат булевари во Скопје да ги носат нивните имиња

Прва земја која ја признала Македонија како независна земја била Бугарија под водство на Жељу Желев. Прва голема сила која ја признала Македонија б...

Повеќе

МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНА ЌЕ ДЕЛИ ГРАНТОВИ НА НЕВЛАДИНИ ОРГАНИЗАЦИИ И ЗДРУЖЕНИЈА НА ГРАЃАНИ

Министерството за одбрана за првпат објавува јавен повик за распределба на средства за финансиска поддршка на проекти на здруженија на граѓани и фон...

Повеќе

НОВИОТ КИК БОКС КЛУБ „РАБОТНИЧКИ - АДОРА“ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ - ДО ЗЛАТНИ ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ УСПЕСИ

Со особена чест Ви го претставуваме новиот Kик бокс клуб „Работнички-Адора“, основан под покровителство на Адора инженеринг и Општина Це...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЌЕ ДЕЛИ ДИВИДЕНДА ОД 180 ДЕНАРИ ПО АКЦИЈА

05.04.2018 - СООПШТЕНИЕ Комерцијална банка АД Скопје ги известува своите акционери дека почнувајќи од30април 2018 годинаќе вршиисплата на дивиденда...

Повеќе

ФРАНЦУЗИТЕ ЈА ПРОДАВААТ ОХРИДСКА БАНКА, ГУВЕРНЕРОТ БОГОВ ГИ СМИРУВА ШТЕДАЧИТЕ НА БАНКАТА

Банкарскиот сектор е стабилен, сигурен и довербата е на високо ниво. Дури и да дојде до промена на акционерската структура во некои банки НБРМ вод...

Повеќе

Кривични пријави за 12-мина за престрелката во Мала Речица, 10 веќе се во притвор, речиси сите се од Куманово

МВР Тетово во соработка со СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција при МВР, го документираше и расчисти случајот од 05.04. во Мала Речица...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА ПРЕДУПРЕДУВА: Црната судбина на малиот Алмир се злоупотребува од националисти кои ја промовираат уличната правда!

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Верувам, не постои човек што не жали за малиот Алмир. Во сликата на малото насмеан...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО ВО ТЕНЗИЧНО ИНТЕРВЈУ НА 1ТВ: Јас не знам за неуспех во животот, така и сега како вице премиер ќе бидам најсупешниот вице премиер досега, почекајте малку и сами ќе се уверите!

Повеќе

(ВИДЕО) БЕСА АРИФИ СО ИЗЈАВА НА ГОДИНАТА: Ако наместо Ќосиња и ВМРО-вци во собранието влегоа маскирани исламисти досега ќе беа сите осудени на доживотна робија!

Повеќе

(ВИДЕО) Гаро од Леб и Сол што ќе каже на ова?

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКОВ ПОЧЕТНИЧКИ ГАФ НАПРАВИ РУСКИОТ АМБАСАДОР ШЧЕРБАК

Повеќе

Велигденското зајаче го обои Скопје Сити Мол

Велигден е еден од најголемите христијански празници, ден на Христовото воскресение кој секој дом го одбележува со подготовка на велигденска софра, ...

Повеќе

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЧАСТИ БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ

Почитувани,По повод претстојните Велигденски празници Ве известуваме дека од 06.04. (петок) до 09.04.2018 година (понеделник) паркиралиштата со кои ...

Повеќе

ЖОЛТ КАРТОН ЗА МИЛА ЦАРОВСКА - МИНИСТЕРСТВО ЗА ТРУД И СОЦИЈАЛА ПАК ЗАДОЦНИ КАКО И ЗА НОВА ГОДИНА: Социјалните трансфери ги исплатија дури во четврток, парите ќе можат да се извадат дури по празниците, најсиромашните Велигден ќе чекаат со празна трпеза

Петок беше неработен, исто и понеделник, за викенд дел од банките имаа сврзано празници и не работеа, што значи овие пари што ги пуштија во четврт...

Повеќе