Одберете локација на пристап

12 ипол години затвор доби лицето, кое пред речиси една година изврши полов напад врз ќерката на актерката, Весна Петрушевска, објави актерката на својот Фејсбук профил. -После точно една година борба, емотивни страдања, правен процес, денес имам
Цел фб и твитер вришти за градинка во Чаир каде децата ги учат на ислам. Чекајте бе луѓе, кога децата се крстат од мали, кога се носат у црква, во градинките кога го учат за дедо боже и ги тераат да вапцаат јајца за велигден, тоа не е ИНДОКТРИНАЦИЈ
(Скарамучи лево, Шон Спајсер десно) По само 6 месеци, Шон Спајсер си даде оставка, изгоре човекот, како Трамп тргнал со скандали ќе мора да смени уште 3-4 портпароли ако дочека да го заврши мандатот без да му изгласаат импичмент, човекот прави по
Искористи го големиот ПОПУСТ на соларни системи за вода од 150 литра!Со секое купување добиваш и пополнето барање за субвенции!Побарајте не:+389 72 625 200info@nikmit.mkhttps://goo.gl/PHQZvf
Национален уметник Сакав да станам национален уметник, затоа што знаев дека тоа е убава шанса да му се доближам на Хорхе, во дланката со која ќе фати да ми честита да му смачкам неколку говнени бомбички, да му ја закачам усмрдената ракавица од мој
Волшебни зборови се зборови кои служат да се случи некаква магија. На пример: Абракадабра, Хокус Покус, Отвори се Сезаме, Да, имам партиска книшка!, и ред другизборови и изрази кои треба да создадат магичен ефект или инстантна промена. За разлика о
Промоција на - Добредојде бебе.https://goo.gl/VrdL2G Во првите осум часа од раѓањето на детето, со важечки документ за лична идентификација, родителите треба да потпишат изјава за согласност за обработка на личните податоци. Двајцата родители треб
Јована Аврамовска е новиот портпарол на Министерството за финансии. Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма, а претходно работела во утринската програма на ТВ Сител. Та
Кирил Божиновски денеска се жалел во Апелација дека бил татко на малолетни деца затоа не требало да иде во затвор?!?! А сите илјадници кои тие ги затворија и ги избркаа од работа и ги сотреа, нивните деца што беа, диви зајаци?!?!
Што мозок треба да имаш да се погледнеш во огледало и да си речеш: ТОП! БАШ ВАКА ТРЕБА ДА ИЗЛЕЗАМ ОД ДОМА И ДА СЕ ПОЈАВАМ У ЈАВНОСТ?!?!
Магистерот Митко Чавков по кривично - правни науки и под менторство на Академик Владо Камбовски планирал својата докторска дисертација да ја пишува во Шутка. Таму ќе му било мирно и секси, само сеуште бирал тема за докторатот - дали да се посв
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

НУКЛЕАРНА БОМБА: Македонски разузнавач кој има тајни информации за фингирање на ВОЈНАТА во „Диво Насеље“ бара азил во Грција!

Врховниот суд на Грција ќе треба да одлучи дали од Солун во Скопје ќе биде екстрадиран 30-годишен македонски државјанин, кој бил раководител во анти...

Повеќе

ПРЕСВРТ ВО ВРХОВНИОТ СУД: Се отвори патот за ослободување од притовор на хохштаплерот кој е во бегство, Сеад Кочан!?

Петчлениот Кривичен совет на Врховниот суд под водство на претседателот Јово Вангеловски има одврзани раце да одлучува за укинување на притворот на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПОЧНУВА РАЗВРСКАТА ВО СОБРАНИЕТО? Заев се јави за збор: Мнозинството има обврска да избере претседател на Собранието, заврши времето кога можевте да го кршите Уставот!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за прв пат се јави за збор во Собранието на конститутивната седница. Тој побара од претседавачот на Собранието, Трајко...

Повеќе

Заев: Руското влијание во Македонија се засилува!

Расте ли влијанието на Москва во Македонија? Во прилог од Скопје, телевизијата Јуроњуз на оваа тема ги спротивставува мислењата на лидерот на СДСМ, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Анотнио Милошоски со РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ од собраниската кујна: Баница со спанаќ (со купечки, готови кори)

Извор: Фејсбук профилот на Александар Дојранлиев * реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) СКАНДАЛОЗНО ОДНЕСУВАЊЕ НА КОЦЕ ТРАЈАНОВСКИ: Град Скопје не дозволува да биде поставена бината за вечерашниот собир за лицата со посебни потреби

Службите на Град Скопје кај Триумфалната порта не и дозволува на техниката да влезе на плоштадот за да постави бина за најавената вечерашна дружба...

Повеќе

Грујо пред НЕРВЕН СЛОМ, џабе потроши 3.000 евра на муабети од Малта: Јово Вангеловски не успеа да одработи за мафијата во Врховниот суд, останува одлуката за притвор на хохштаплерот Сеад Кочан!

Мнозинството врховни судии не го поддржа рефератот со кој ќе се отвореше простор за укинување на притворот на Сеад Кочан, неофицијално дознаваАлсат-...

Повеќе

Вработените во режимската ТВ АЛФА избезумени, три месеци се без плата и здравствено осигурување!

Вработени од тв Алфа вечерва се обратиле до ДоказМ со молба да се актуелизира нивната очајна состојба која трае подолго време но последниве три месе...

Повеќе

Не многу „забавни“ факти за биолошки потпомогнато оплодување во Македонија

Бидејќи кај нас, очигледно, треба да случи нешто монструозно за да се отворат дебати за одредени прашања, кои инаку засегаат многу поголем број граѓ...

Повеќе

Пред да се растури свадбата меѓу ДУИ и ДПМНЕ договорен е законот за јазиците!

Законот за јазиците Пред да се растури свадбата меѓу ДУИ и ДПМНЕ, договорен е законот за јазиците кој требаше да биде усвоен како заеднички пакет н...

Повеќе

Можеби денес е тој ден!

Македонија веќе не е држава, таа е деспотија на организирана група криминалци! Затоа ние, ограбените, понижемите, згмечените од диктаторската чизма;...

Повеќе

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Томче Илиев – Петгодишно дете од Струмица со тумор на мозокот итно треба да се лекува во Турција

Денес на социјалната мрежа Фејсбук насекаде се рашири веста која сите нас не потресе. Станува збор за Томче Илиев – малиот херој кој има само ...

Повеќе

Симболи

Државните симболи се црвен плашт со кој општеството се мами и пали како бик на корида. Луѓето се мамат и палат како мали бикчиња. После им ги сечат уш...

Повеќе

Сорос не ја запали Народната канцеларија во Скопје

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во интервјуто за унгарската национална телевизија, одговарајќи на прашањето која е улогата на С...

Повеќе

(ВИДЕО) Сашо Орданоски: Сценариото на ВМРО-ДПМНЕ и Груевски е да дојде до инцидент!

Политичкиот аналитичар и експерт на ЦИВИЛ – Центар за слобода, д-р Сашо Орданоски во интервју за ЦИВИЛ Медиа, оценува дека ВМРО-ДПМНЕ и лидеро...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti