Одберете локација на пристап

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

ШТЕТА, ОТИДЕ УШТЕ ЕДЕН ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ ВО БАНКРОТ, ТЕСЛА МОТОРС ЛАНИ ИМАЛА ЗАГУБА ОД РЕЧИСИ ЕДНА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ!!!

Во интервју за Њујорк Тајмс направен во неговиот дом во Лос Анџелес, менаџерот и најголем акционер на Тесла, Илон Маск се пожали дека оваа година му...

Повеќе

ЖЕСТОК ДЕМАНТ НА САШКО ТАСЕВ: Нека им служи на чест на тие кои срамно ме клеветат, моите против кандидати ми се најдобри другари, Хари ми беше на свадба дури...

- Нити сум осудуван, нити сум местел утакмици, нити сум бил газда или управител на фирми, нити имам забрана за водење на фирми, ништо од тоа не е то...

Повеќе

ШОКАНТНО: ФФМ ги одби Костов, Хари и Станојковиќ, прифатена само кандидатурата на Тасев!

Согласно постапката за избор на Претседател на Фудбалската федерација на Македонија, Комисијата за избори и верификација при ФФМ на денешната седниц...

Повеќе

ШОКАНТНО: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА КАКВА ЛИЧНОСТ Е СО НАМЕРА ДА СЕДНЕ НА ПРЕСТОЛОТ ВО ФФМ!

Мактел доби шокантни податоци за единствениот кандидат за претседател на ФФМ, Сашко Таев од Кавадарци. Овие наводи не ни се проверени и предупредува...

Повеќе

УСПЕШНА ПРИКАЗНА: Пави-Транс Штип, лидер во транспортот во Источна Македонија!

Компанијата Пави-Транс е основана од господин Зоран Јовев како основач, но и управител на компанијата како резултат на неговото долгогодишно иск...

Повеќе

ШОКАНТЕН СКАНДАЛ ВО ОХРИД: На конкурс за медицински сестри во Охридската болница, најдобро рангираната по стручност не е примена, најлошо рангираната е примена?!?!?!

Pocituvani : vo znak na revolt zaradi slednovo sto ke vi go pratam , a se rabotit za priem na medicinski sestri vo zdravstven dom Ohrid ...

Повеќе

ЖЕСТОКО ИНТЕРВЈУ НА ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА МАКТЕЛ: Не треба амнестија за Груевци, кој што дробел нека си срка!!!

Мактел:Како вие како член на ВМРО ДПМНЕ а гледам и дека сте еден од постарите и поважните членови таму, како вие гледате на 10-годишното владение на...

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ЗАМЕНИК ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО ДПМНЕ, ПЕТАР БОГОЈЕСКИ: Мојата мисија во ВМРО ДПМНЕ е да царува култот кон слободата, а не кон личностите!

Мактел: Господине Богојески, вие сте прв политичар од ВМРО ДПМНЕ со кој правам интервју од 2012-та, значи 6 години не сум имал прилика, фала ви за т...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ НА ТВ 24: Наша должност како влада е да им објасниме на граѓаните што има во договорот и што тоа ќе значи за државата, само 3% го имаат прочитано, затоа информативна кампања мора да има

Повеќе

ВЛАДА СО РЕАКЦИЈА НА ОБВИНУВАЊАТА НА ОПОЗИЦИЈАТА: Прославата за НАТО и ЕУ спроведена законски и со почитување на принципот на конкуренција

Прославата „Одиме напред – Македонија во НАТО и ЕУ” е спроведена законски, со почитување на принципот на конкуренција и во транспа...

Повеќе

(Видео) Пратеничката Кузмановска: Со членството во ЕУ секој наш земјоделец ќе има поголем приход!

Со членството во ЕУ значително ќе се зголемат фондовите за македонските земјоделци, изјави на прес-конференција Катерина Кузмановска, пратеничка о...

Повеќе

МЗШВ со остра реакција на изнесените невистини од порталот Курир: Нечовечки е ваква трагедија да се користи во политичко препукување!

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, најостро ги осудува и демантира информациите изнесени на поратлот Курир.мк, а во в...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА ПРВ ПАТ ДРЖАВАТА ДЕЈСТВУВАШЕ ВО ЛИПКОВО, АКО НЕ ГИ БРОИМЕ ТЕНКОВИТЕ ВО 2001-ВА

Повеќе

АМЕРИКА ДЕНЕСКА Е РАСПЛАКАНА, ПОЧИНА КРАЛИЦАТА НА СОУЛ МУЗИКАТА, АРЕТА ФРЕНКЛИН

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА ТЕТОВО СО ПИСМО ПОБАРА ОД МВР ДА ЈА СОПРЕ ДИВАТА СЕЧА НА ШАР ПЛАНИНА!

Повеќе