Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

СПАСОВ: Политиката Три И на Мицковски

Политиката "Три И" на Мицковски подразбира Исклучувања(од партијата), Исклучивост(во смисла на нетолерантност) и Изолација на партијата и на земјата...

Повеќе

(ФОТО) ПО 15 ГОДИНИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО РЕНОВИРАШЕ ИГРАЛИШТЕТО ПАРТИЗАН

Повеќе

(ВИДЕО) ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Интензивно се гради хидросистемот Конско. Со него обезбедуваме наводнување на 8.000 хектари плодно земјиште. Ова е најголем проект за гевгелискиот регион во последните 50 години, а вкупната инвестиција изнесува 40 милиони евра

Повеќе

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Пожарникарот Емруш Металари кој со својата храброст спаси три животи во КПД Идризово

Повеќе

На трошок на општина Ѓорче Петров, Околу 500 деца од одделенска настава од две основни училишта денеска беа испратени на еднодневна бесплатна ексурзија во местото Пеленица во близина на селото Драчево

Повеќе

МЕНУВАЊЕ НА ОШТЕТЕНАТА УРБАНА ОПРЕМА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: ВМРО Е ЖРТВА НА ДПМНЕ, Законската забрана за употребата на буквите „ВМРО“ во имињата на модерните македонски политички партии, со тек на време, можеби ќе доведе и до еден друг вид на еманципација на современото македонско општество!

пишува:Сашо Орданоски Доколку клучните политички фактори во државава, предводени од Заев и инкарнациите на Груевски во различните алотроп...

Повеќе

СТОРИЈА НА ГОДИНАТА: Кладилницата е храм за сиромашните!

Недела е ден за перење (оти ефтина струја), чистење, одење во храм, дружење со најблиските, прошетка на чист воздух, по можност негде подалеку од за...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е НАЈДОБРА РЕКЛАМА ЗА ИТАЛИЈАНСКАТА ХРАНА: Гости седат во поплавен ресторан во Венеција со вода до пупак и чекаат пица и тестенини!

Even the worst flooding in Venice since 2012 couldn't stop these diners, who were determined to enjoy their pizza despite sitting in ankle-deep floo...

Повеќе

(ВИДЕО) Учествувајте во наградната игра на ПЕКАБЕТА паштетите на ПЕКАБЕСКО и добијте патувања за цело семејство, телефони Samsung Note 9, ваучери од Kares и многу други награди!

Учествувајте и добијте патувања за цело семејство, телефони Samsung Note 9, ваучери од Kares и многу други награди! Секој кој сака да учествува во ...

Повеќе

(ФОТО) ДУРИ И КОГА СЕ ГРОГИРАНИ И НОКАУТИРАНИ, ПАК ДОЛГО Е РАЧЕТО НА ВЕМЕРОТО!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ВО ТОТАЛЕН РАСПАД КАКОВ НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА СОНУВА: ОСТАВКА СИ ДАДЕ КОМПЛЕТНА УНИЈА НА ЖЕНИ!!!

Даниела Рангелова си поднесе неотповиклива оставка од функцијата Претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ. Веднаш по неа по социјалните мрежи ос...

Повеќе

Рангелова: Се срамам што станав додека се гласаше, тој чин беше нечовечен и заминав со плачење

,,Кога ќе се слушнам што сѐ сум зборувала пред една година или година и пол и во Парламентот, не можам да поверувам дека тоа излегло од мојата уста&...

Повеќе

АЈДЕ ЗАЕВ, АЈДЕ РЕНАТА, РУКЕ ВИ СЕ ПОЗЛАТИЛЕ, ДАЈ КОНЕЧНО РЕШЕТО ГО СВАРОВСКИ СУДСТВОТО!!!

Рената Дескоскаis withBojan Maricik. 1 hr· Совет за реформи во правосудството: дебата за Законот за судови... ...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: Скопски залез, фото Жарко Трајаноски

Повеќе