Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

ОЛИВЕР РЕШЕН ДА ГО СРЕДИ МВР: Двајца полицајци завршија во притвор, земале 50 евра да не напишат казна за сообраќаен прекршок

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителс...

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА!

Општина Битола ја набави целокупната потребна документација за реконструкција на Офицерскиот дом и сега се подготвени за распишување на тендер за ...

Повеќе

БОМБА НА ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ: Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кон добавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот на Општина Прилеп е нула денари! За мене е задоволство што следната година ќе стартуваме од нула!

„Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кондобавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот наОпштина Прил...

Повеќе

СТРАНЦИВЕ ЕПТЕН ЗАПНАЛЕ ДА НЕ УНИШТАТ: Кралството Шведска со донација од 300.000 евра за делчевската болница

На граничниот премин „Делчево“ денеска пристигна донација вредна 300.000 евра, наменета за здравствениот дом „Гоце Делчев&...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ се смешни, избркаа два-тројца и – пу, пу не важи… Небаре, Мицкоски и тие околу него не биле тука. На Марс живееле претходните 12 години

Линк до колумната, овде.

Повеќе

ГДУ: БУЏЕТАРИ ПЕЧАЛБАРИ?! Го прашуваме Лика – министре врз основа на што овие лица добиваат плата? Што се случи со операцијата за „активирање“ на овие луѓе? Или ги „активирате“ само за избори? Крано време е да и одговорите на јавноста

Почитувани, Партиска книшка, а не стручност и образование, е критериумот за вработување и напредување во администрацијата. Акту...

Повеќе

ФИЛМ НА МАКТЕЛ: Волшебикот за лаги, со Роберт Де Ниро и Мишел Фајфер, базирано на најголемата финансиска измама во Америка тешка 50 милијарди долари

Линк до видеото, овде.

Повеќе

Маја Морачанин официјално избрана за нова претседателка на ДОМ

Денес се одржа Четвртиот Конгрес на ДОМ под мотото „Зелени вредности – трајна визија“ со 300 делегати. Беше избран новиот состав н...

Повеќе

ВИДЕО: Грците ја испратија македонската химна со аплауз

Максимално коректна атмосфера на квалификацискиот натпревар меѓу Грција и Македонија во Кожани. Од Грчката ракометна федерација се одлучија да не п...

Повеќе

ЕХ ТИЕ ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА КОГА ВО МАКЕДОНИЈА ТЕЧЕШЕ МЕД И МЛЕКО!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ МЕНУВААТ ВРЕМИЊАТА: Пред 20 години во Сараево кило брашно, шеќер и зејтин чинеа 100 марки, сега во Сараево е поставен гинисов рекорд за испечени најмногу палачинки!

VIDEO: Several dozen cooks and apprentices in Sarajevo prepare more than 14,000 pancakes in eight hours, to beat the Guinness World Record set last ...

Повеќе

ДВАЈЦА БРАЌА ОД ВМРО, ТРЕТИОТ КОМУЊАРА!

Повеќе

ТРАМП ГО НАПАДНА ЏОРЏ КЛУНИ ДЕКА БИЛ ЕЛИТИСТ, ТОЈ МУ ОДГОВОРИ СО БРУТАЛНА КОЛУМНА: Јас младоста ја минав во тешка сиромаштија додека успеав со актерството, тој се што има наследи од татко му, како тоа ја сум елита а не он?!

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: НИЕ СО ГДУ СМЕ ВО НАВИДУМ САМОУБИСТВЕНА МИСИЈА - КОНЗЕРВАТИЗМОТ ДА СЕ ОБИДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ДА ГО СПРОТИВСТАВИМЕ НА ПОПУЛИЗМОТ, ЛЕВИОТ И ДЕСНИОТ, ГОСПОД НЕКА НИ Е НА ПОМОШ!

Доколку објективно се обидеме да го разграничиме политичкиот спектар во Македонија, веројатно ќе ја примениме востановената класификација – ле...

Повеќе

И ВЛАТЧЕ СЕ ПРЕТЕРА СО ОПОЗИЦИОНЕРСТВОТО: Ракометарите играле лошо поради Зоран Заев!

У времето на Грујо, сите победи на полето на спортот беа благодарение на ВМРО ДПМНЕ и пресветлиот вожд Никола Груевски, а секој пораз беше поради ...

Повеќе