Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

НОВО ДОБРО ДЕЛО НА БОКИ, ПОЛЕКА СТАНУВА ЛГБТ МАЈКА ТЕРЕЗА!

Повеќе

БОНЕВА НАЈМНОГУ ЛАПА А НЕ И ТЕКНУВА НА ОСТАВКА!!!

Повеќе

ЕКС ПРАТЕНИЧКАТА И НВО АКТИВИСТ, ЛИДИЈА ДИМОВА НАЗНАЧЕНА ЗА ДИРЕКТОР НА НАЦИОНАЛНАТА АГЕНЦИЈА ЗА ЕУ ГРАНТОВИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се пос...

Повеќе

АКО ГО ОСТАВИМЕ БОНЕТО УШТЕ МАЛЦЕ НА ДРЖАВНА ЦИЦКА ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ПЛЕЈБОЈ ЗАЈАЧИЦА!

Повеќе

ХЕРОЈ НА ОТПОРОТ: ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ!!!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ, СПОРЕД НЕГОВИТЕ ФАНОВИ

Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прв...

Повеќе

СЕ ЈАВИ ПАТОРОТ СО КИЛОМЕТАРСКИ ПОСТ НА ФБ: Нема да влијаам на изборот на нов лидер, жими мајка, еве да цркне шоферот на Диме Спасов ако лажам!

Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО НИКОЛА ПОПОВСКИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ!

Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос ...

Повеќе

НОВА ГРАДИНКА ЌЕ НИКНЕ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ!

Повеќе

ЗОКИ БУРЕВЕСНИК: Заев го помагаше моето семејство кога скапував по зандани за што сум му многу благодарен, но пред неколку месеци ги прекина сите комуникации со мене!

- Кога ми беше најтешко на мене и на моето семејство, кога скапував по затвори, Заев го помогна моето семејство и за тоа сум му многу благодарен. Но...

Повеќе

Хитлер се превртува у гроб, што стана од неговиот Трет Рајх...

Светот иде напред и се цивилизира, само во Македонија уште има заостанати фашисти...

Повеќе

Министерката за образование во посета на ФОН: Догодина стартува изградбата на најголемиот студентски град на балканот!

"Денеска на средба со министерката за образование Проф. Др. Рената Десковска ја презентиравме "New Generation Program" како и 10 годишната проекција...

Повеќе

САВА РЕ од Љубљана го купи НЛБ пензиски фонд во Македонија!

Повеќе

Компаниите и брендовите кои се рекламираат на ОФФ НЕТ треба да знаат дека сајтот отворено ги брани оние кои организираа упад и кланица во собрание за да спасат режим!!!

Компаниите и брендовите кои се рекламираат на ОФФ НЕТ треба да знаат дека сајтот јавно отворено ги поддржува обвинетите за упадот во собранието при ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ НЕ ГО ПОСЛУША БОГОТ МИЛЧИН, ЗАМИНА ВО НОВА ПОСЕТА, ПРЕЧЕКАН ВО КОСОВО СО НАЈВИСОКИ ДРЖАВНИ ПОЧЕСТИ!

Повеќе