Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

(ВИДЕО) ПО КИРО, НА РЕД ДОЈДЕ И БОРИС - ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ РАСИПАНИ ВМРОНИТЕ: 20 ГОДИНИ ПЛУКААТ ПО БОРИС ТРАЈКОВСКИ И РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, СЕГА СЕ ФАЛАТ СО НЕГО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ГДУ ГО ПРЕДИЗВИКУВА БУЈАР ОСМАНИ ДА ИМ ПОДНЕСЕ НИВ ТУЖБА

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ И ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ СРЕТНАА СО ВЕТЕРАНИТЕ ОД ВОЈНИТЕ ВО ЕКС ЈУГОСЛАВИЈА, СЕ СПРЕМА СЕТ НА МЕРКИ СО БЕНЕФИЦИИ

Повеќе

(ВИДЕО) ФРАНЦУЗИТЕ ПОЧНАА ДА ПРАВАТ ПОДОБРИ КОЛИ ОД ГЕРМАНЦИТЕ: Новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во Еуроимпекс!

Со ниската каросерија, прецизни линии, мускулеста компактна фигура и силно истакнат индивидуален стил, новиот PEUGEOT 508 GT ве очекува во салонот н...

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ТРИЧКО ПРОМОВИРАШЕ КНИГА, МУ ДОЈДЕ ЦЕЛАТА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СЛОБОДАРСКА ЛИБЕРАЛНА ЕЛИТА

Ослободување од Македонија Сакам на почетокот да ви прочитам еден краток текст, десетина редови, пет-шест реченици, текст преполн со значења и сотк...

Повеќе

(ВИДЕО) Костадинов: Пораз за Мицкоски е тоа што едвај 20 пратеници гласаа за интерпелацијата на Димитров

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изјави дека тоа што во Собранието одвај 20 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ гласале за интерпелацијат...

Повеќе

БРАВО ЗА ЈСП, ГО ИМАМЕ ХЕРОЈОТ НА ДЕНОТ: Шофер на ЈСП му вратил новчаник полн со пари на патник од Скопје, патникот се расплакал од среќа!

Скопјанецот Фериз Шабани си го добил назад паричникот полн со пари, кој го изгубил во автобус на ЈСП „Скопје“. Паричникот го нашол возач...

Повеќе

КОЈ МОЖЕ НЕКА СЕ СПАСУВА НА ВРЕМЕ: ПОРАДИ ИСТРАГИТЕ ВО ПОЛА ЕВРОПА, ПИРАМИДАЛНАТА ШЕМА ЛАЈОНЕС, ЛАЈКОНЕТ И КЕШБЕК СЕ ПРЕД КРАХ!

Претходните стории на Мактел за Лајонес, Лајконет и Кеш Бек беа прочитани во рекордни бројки од над 20 000 кликови!!! Очигледно има голем интерес за...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОМИНА НАЈТЕШКОТО, СЕГА Е ВРЕМЕ ЗА ПРИДОБИВКИТЕ, СВЕТСКИТЕ ЛИДЕРИ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЗАЕВ: Прмиерот пречекан во Виена како да е балканскиот Нелсон Мандела!

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЦЕВАТА РАСА ПУШТЕНА НА НАЈЈАКО ПО БЕЛИОТ СВЕТ: Тепачка во македонска црква во Мелбурн

Македонци кои живеат и работат во Австралија се испотепале во црквата Св. Димитрија во Спрингвел, Мелбурн. Причината се уште не е јасна. Ви ја прен...

Повеќе

КАКО БЕ САМО НЕ ИМ Е СРАМ, ИМААТ ЛИ ОВИЕ ЛУЃЕ ПАМЕТ - ВМРО ДПМНЕ СЕ ЗАГРИЖИ ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ПАРИ ВО БУДИМПЕШТА: Неуставно e Груевски да остане без пратеничка плата, малце е што украде стотици милиони евра, уште треба да му даваме од народните пари!!!

Според пратениците од ВМРО-ДПМНЕ неуставно е со нов член во Законот за плати на пратениците да му се укине платата на пратеник кој е осуден на казна...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ОТКРИ КАКО ИМА НАМЕРА ДА СЕ ДОКОПА ДО ВИЛАТА НА ВОДНО: Со она што го прави цела политичка кариера - ПРОДАВАЊЕ НАЦИОНАЛИСТИЧКИ И ПОПУЛИСТИЧКИ М**А ЗА БУБРЕЗИ!

Влатко Ѓорчев, номиниран како можен кандидат за претседател на Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, вчера на својот профил на Фејсбук остро реаги...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ ЗАПОЧНУВА ГРАДЕЖНА ОФАНЗИВА, ЌЕ СЕ ГРАДАТ БАЗЕНИ, ШКОЛИ, АМБУЛАНТИ, ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ РЕКИ, УЛИЦИ, ПЛОШТАДИ!

Повеќе

Од 117-тата седница на Владата на РМ: План за извршување на обврските од Договорот од Преспа; Стартува 17-тата странска инвестиција; Усвоена Програмата за финансиска поддршка на руралниот развој; Нов закон за прекин на бременоста; СР Германија ќе ја помогне реконструкцијата на студентските домови

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата редовна 117-та седница, на која, согласно одредбите од Законот за употреба на јазиците, чле...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА ЗА МОЌТА НА АМЕРИКА: Дали знаете зошто ниту една мафија во светот без разлика колку и да е моќна не смее ниту да помисли да убие или киднапира агент на ФБИ, ЦИА и ДЕА?!

Во моментов на интернет кинотеката НЕТФЛИКС, мега хит е серијата НАРКОС МЕКСИКО, која е базирана врз вистински настани кои се одиграле во Мексико, К...

Повеќе