Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

АБЕ ДЕЧКИ, МИТКО КОЖУВЧАНКА ЧИЈ КАНДИДАТ Е, ВО ТВ 24 ВЕЛИ: За криминалот во бомбите треба да се одговара, за упадот во собрание треба да се одговара, раководството на ВМРО ДПМНЕ треба да си поднесе оставка!

- А од кај знаете вие дека ја не навивам за смена на раководството на ВМРО ДПМНЕ?! Многу го почитувам премиерот Заев, тој е најуспешен градоначалник...

Повеќе

ХАХАА ГАЗДА МИТКО ЌЕ МУ ЕБЕ МАТЕР НА ВМРО ДПМНЕ: Приказните за бегалци се будалаштини и приказни за мали деца!

- Ако ЕУ реши да примиме бегалци, ќе примиме, затоа што сакаме да бидеме членка на ЕУ и ја не ги прифаќам сите тие приказни за плашење на народот......

Повеќе

(ВИДЕО) ГАЗДА МИТКО СЕ ИСПЛАШИЛ ОД ЦУНАМИТО ВО ПРВ КРУГ: Аман Кавадарчани не гласајте за партии, гласајте за луѓе!

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ГО НАПРАВИ МАЈМУН БАНДИТОТ ЗАХАРИЕВ ПРЕД ОЧИТЕ НА ЦЕЛ ШТИП!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО КАВАДАРЦИ: И малите деца знаат дека ова беа најфер избори досега, Грујо се глупира за да се спаси од одговорност, цел свет му се смее!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОВЕ КЕКЕНОВСКИ Е ЛЕГЕНДА: Грујо од ВМРО ДПМНЕ направи мафијашка идеолошка калакурница!

Повеќе

(ВИДЕО) РАСКОЛ ВО ВМРО ДПМНЕ ЗА ТОА КОЈ ДА ГО НАСЛЕДИ ГРУЕВСКИ: Миленко раскажа инцидент кој се случил на седница на ИК на ВМРО ДПМНЕ меѓу Грујо и Мицковски од една страна и Антоњо и Влатко Ѓорчев од друга страна!

Повеќе

ЗАЕВ: Бројчаникот веќе почна да врти, екс министрите на ВМРО ДПМНЕ вратија големи суми на пари кои ги злоупотребиле, Пешевски е еден од нив!

- Бројчаникот кој го ветив веќе почна да врти, десетина екс министри на ВМРО ДПМНЕ вратија значителна сума на пари во буџетот, пари кои претходно ги...

Повеќе

(ВИДЕО) СТОЛЕ НАУМОВ ГО РАСКИНА ПРЕМИЕРОТ СО ТЕШКИ ПРАШАЊА ВО ЕМИСИЈАТА СТАДИОН НА КАНАЛ 77!

Повеќе

ЗАЕВ: АКО МИ ДАДАТ ДОВЕРБА ГРАЃАНИТЕ, НЕМА ДА ВЛАДЕАМ ПОВЕЌЕ ОД ДВА МАНДАТИ, ЗАТОА ШТО ЌЕ ЗАБЕГАМ КАКО ГРУЈО!

- Ако ми дадат доверба граѓаните, ќе владеам само два мандати, повеќе од тоа ќе забегам како Грујо а исто важи и за министрите... Заев во емисијата...

Повеќе

ЗАЕВ ВО КАНАЛ 77: Во бомбите сум слушал страшни работи за Илчо Захариев, тој е неверојатен бандит и суетен човек кој го кочи развојот на Штип!

- Јас добро го знам Илчо Захариев од бомбите, сум слушал таму во снимките страшни работи за него, тој е еден суетен бандит кој го кочи развојот на Ш...

Повеќе

НАРОДНО ДВИЖЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА: Владата на СДСМ да престане со провокации кон братска Русија, живео друг Путин!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ИМА СИЛИ ДА СЕ СПРАВИ СО ГРУЕВСКИ, НЕГОВИТЕ БЛИСКИ ДА НЕ СЕ СЕКИРААТ, ЌЕ СЕ НАЈДЕ ЧАРЕ И ЗА НЕГО!

Повеќе

(ВИДЕО) Ајде да се потсетиме што им кажав на Груевци пред 3 години во собрание, овој мој настап досега го видоа 200 000 луѓе на интернет

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕ СЕГА ОД ОВАА ПЕРСПЕКТИВА ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ НА ЛЕГЕНДАРНОТО ИНТЕРВЈУ НА ЗАЕВ КАЈ КУРТОН ЛАТАС КОЈ ЖИВ ГО НЕМА ДА СЕ ЈАВИ ВЕЌЕ ЦЕЛА ГОДИНА КАКО У ЗЕМЈА ДА ПРОПАДНА!!!

Повеќе