Одберете локација на пристап

VESNA Akumulatori Like This Page·September 4· *Гаранцијата се однесува само за Vesna Premium и важи 30 месеци од денот на купување, односно 36 месеци од денот на купување за акумулатори вградени во возила не пост
Она куртонско ѓубре Латас ме тужеше на 30 000е за некаква клевета за тоа што тврдев дека е владин куртон. И сега, по донесената прва одлука на судот, за да го искористам правото на жалба морам да платам судска такса од 600 евра?!?! Плус адвокати?!
- Тешко дека во иднина ќе имаме подобар договор од овој. Се плашам дека ваква шанса како држава нема пак да имаме за да влеземе во ЕУ и НАТО! Никола Тодоров во Телма.
Keanu Reeves во метро. Ништо необично нели. Башка и џентлмен. pic.twitter.com/2OfrLpHZfY — the_g (@GerasimMKD) September 21, 2018
- Ако успее референдумот ило пак ако над 700 000 гласаат ЗА договорот со Грција, и ако потоа во собрание ВМРО ДПМНЕ не гласа за договорот, тогаш ќе си го нарача својот политички погреб, во вид на предвремени избори каде ќе застанат со Јанко Бачев п
Во Битола вечер свечено ќе биде отворен 39. Интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на кој до затворањето идната сабота под фестивалскиот слоган „Симнуваме капа“ ќе бидат прикажани 95 филма во 14 програми.
- Јас имав над 400 закани за ликвидација, а замислете Мицковски кој нема како мене кариера во ВМРО ДПМНЕ што ќе му направат ако повикаше да се излезе на референдумот, да не си му во кожата. Но ако тој повикаше да се излезе на референдумот и да се г

(ВИДЕО) АХ БЕ КЛЕТО МАКЕДОНЧЕ: Македонец од Мала Преспа се нервира за компромисот за името, се секирал за грчката Македонија?!

Повеќе

БАЏАНАКОТ НА ТРЕНДО, РЕЖИМСКИОТ РЕЖИСЕР КОЈ ГО СТАВИ СКОПЈЕ 2014-ТА НА ФИЛМ, НЕ СКАРА СО БУГАРИТЕ СЕГА НЕ ТЕРА ДА ВОЈУВАМЕ ДО БЕСКРАЈ И СО ГРЦИТЕ ДОДЕКА ОН УЖИВА ВО САД!

Режисерот на Трето Полувреме, филм финансиран со државни пари нарачан да не скара со Бугарите за ловење политички поени на Груевски, во период кога ...

Повеќе

УРЕДНИК НА ГРЧКИ ВЕСНИК ПОВИКА ЦИПРАС И КОЅИЈАС ДА БИДАТ СТРЕЛАНИ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕДНАШ ГО УАПСИ!

Грчката полиција го уапси новинарот и издавач во грчкиот весник „Макелеио“, Стефанос Хиос. Утрово тој беше уапсен пре...

Повеќе

ЈОХАНЕС ХАН: ЌЕ ОДАМ НИЗ МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ СО ЗАЕВ И ЌЕ АГИТИРАМ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ!

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави д...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Нова ера во Македонија!

Македонија ја обезбеди својата европска иднина, Грција го заштити своето минато. Ова е главната рамка во која е сместена сликата на идните односи ме...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Значи можело, aма не се сакало, затоа што некому ми требаше голем непријател за да лови патриотски поени за да владее вечно додека народот мизерува!

Значи можело. Ама не се сакало. Оти, ако се решел проблемот со Грција, некои наши политичари ќе немале на располагање доволен број надворешни неприј...

Повеќе

САШО КОКАЛАНОВ СО ЛУДА КОЛУМНА: РИСТО НИКОВСКИ КОНЕЧНО ЌЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА И УШТЕ 6 ДРУГИ БЕНЕФИТИ ОД РЕШАВАЊЕТО НА ИМЕТО!!!

Ристо Никовски конечно оди во пензија и уште 6 други луди бенефити од компромисот со Грција на вицкастиот Сашо Кокаланов. Линк до колумната, овде.

Повеќе

Знам дека е иронија до смрт, но Грујо со своето лудило всушност помогна да се извади добар резултат со Грците!

Ако го послушате паторот и стварно го прочитате детално договорот со Грција ќе видите дека онаму каде ние сме попуштиле се сите глупости кои овие 10 г...

Повеќе

КОЅИЈАС ЈА ОНЕСВЕСТИ ДОРА БАКОЈАНИ И ГИ УСРА ВМРОВЦИТЕ: Ќе објавам “бомба” -документите за тоа како се воделе преговорите од претходните влади!

Грчките медиуми пренесуваат дека министерот за надворешни работи, Никос Коѕијас, утре ќе презентира 33 документи кои ќе бидат вистинска „бомба...

Повеќе

ДОДЕКА ТАТО МИЛЕНКО СЕ БОРИ ПРОТИВ ТОА МАКЕДОНИЈА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЕУ И НАТО, ЌЕРКАТА СИ КУПИ КУЌА ВО ФЛОРИДА, САД!

Повеќе

OK It`s ON, WTF, Кој Претседател Вие величите бре?? Овој што ни ја растури мојата/вашата Армија!

Овој што потпишува против законски генералски укази за унапредување и поставување на Дебелион ви Началник на Генералштаб , Чобанскиот ви Директор на...

Повеќе

ЖЕСТОКО ИНТЕРВЈУ НА САШЕ ПОЛИТИКО СО ЕДЕН ОД ВОДАЧИТЕ НА ЛЕВИЦА: ДОБРО, ЗОШТО НЕ ПОМОГНЕТЕ ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ И НАТО ЗА РАБОТНИЧКАТА КЛАСА ДА ВИДИ БЕЛ ДЕН, ЗОШТО СЕ ОДНЕСУВАТЕ КАКО РАДИКАЛНА ДЕСНИЦА А НЕ КАКО ЛЕВИЦА?!

Мактел: Господине Лутовски, дали сте дел од президиумот на Левица, можете ли да зборувате во името на Левица? Д.Л: Не сум веќе во Президиум но сум ...

Повеќе

АМЕРИКА ГО ПИКНА ВО ЌОРКА НИВНИОТ САШО МИЈАЛКОВ КОЈ ДУРИ И ПО ФИЗИКУС ЛИЧИ НА НАШИОТ

Специјалниот обвинител, Роберт Милер го обвини екс шефот на изборниот шеф на Трамп, Пол Манафорт за разни финансиски измами и врски со Русија. Пол ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ И ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ ОЧИ СИ ИЗВАДИЈА НА ТЕЛМА, ТРАЈКО СЛАВЕВСКИ ГО БРАНЕШЕ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО НА ЗОРАН СТАВРЕВСКИ КОЈ МУ ЈА ЗЕМА ФОТЕЉАТА?!?!

Наместо да се огради од политиките на Зоран Ставревски, Трајко Славевски ги бранеше неговите лудачки политики со задолжување и трошење за чоколадо и...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Не е убаво да ти сменат име, но не е ни убаво да живееш без перспектива! Која е дилемата? Следните 27 години да одиме напред? Или да живееме исто како последните 27 години?

Ало, будење! Сите влади на Македонија од сите партии што биле на власт, 27 години преговараат за промена на името. Не преговараат за да не се промен...

Повеќе