Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ДА СЕ ПОТСЕТИМЕ: Целосно реновираниот Оддел за трансплантација денеска е отворен на Универзитетската клиника за хематологија во Скопје и во него првпат во Македонија и пошироко ќе се извршува несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки, која е една од најсофистицираните тераписки процедури во современата медицина. Пациентите од сега веќе не мора да одат во странство за ваква трансплантација!

На Хематологија за првпат во Македонија е извршена несродна трансплантација на матични хематопоетски клетки Целосно реновираниот ...

Повеќе

ОЛИВЕР РЕШЕН ДА ГО СРЕДИ МВР: Двајца полицајци завршија во притвор, земале 50 евра да не напишат казна за сообраќаен прекршок

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителс...

Повеќе

КОНЕЧНО ПОЧНУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ВО БИТОЛА!

Општина Битола ја набави целокупната потребна документација за реконструкција на Офицерскиот дом и сега се подготвени за распишување на тендер за ...

Повеќе

БОМБА НА ИЛИЈА ЈОВАНОВСКИ: Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кон добавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот на Општина Прилеп е нула денари! За мене е задоволство што следната година ќе стартуваме од нула!

„Прв капитален проект на Општина Прилеп е вратениот долг кондобавувачите и доверителите во висина од 104 милиони денари. Долгот наОпштина Прил...

Повеќе

СТРАНЦИВЕ ЕПТЕН ЗАПНАЛЕ ДА НЕ УНИШТАТ: Кралството Шведска со донација од 300.000 евра за делчевската болница

На граничниот премин „Делчево“ денеска пристигна донација вредна 300.000 евра, наменета за здравствениот дом „Гоце Делчев&...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ се смешни, избркаа два-тројца и – пу, пу не важи… Небаре, Мицкоски и тие околу него не биле тука. На Марс живееле претходните 12 години

Линк до колумната, овде.

Повеќе

ГДУ: БУЏЕТАРИ ПЕЧАЛБАРИ?! Го прашуваме Лика – министре врз основа на што овие лица добиваат плата? Што се случи со операцијата за „активирање“ на овие луѓе? Или ги „активирате“ само за избори? Крано време е да и одговорите на јавноста

Почитувани, Партиска книшка, а не стручност и образование, е критериумот за вработување и напредување во администрацијата. Акту...

Повеќе

ФИЛМ НА МАКТЕЛ: Волшебикот за лаги, со Роберт Де Ниро и Мишел Фајфер, базирано на најголемата финансиска измама во Америка тешка 50 милијарди долари

Линк до видеото, овде.

Повеќе

Маја Морачанин официјално избрана за нова претседателка на ДОМ

Денес се одржа Четвртиот Конгрес на ДОМ под мотото „Зелени вредности – трајна визија“ со 300 делегати. Беше избран новиот состав н...

Повеќе

ВИДЕО: Грците ја испратија македонската химна со аплауз

Максимално коректна атмосфера на квалификацискиот натпревар меѓу Грција и Македонија во Кожани. Од Грчката ракометна федерација се одлучија да не п...

Повеќе

ЕХ ТИЕ ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА КОГА ВО МАКЕДОНИЈА ТЕЧЕШЕ МЕД И МЛЕКО!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ МЕНУВААТ ВРЕМИЊАТА: Пред 20 години во Сараево кило брашно, шеќер и зејтин чинеа 100 марки, сега во Сараево е поставен гинисов рекорд за испечени најмногу палачинки!

VIDEO: Several dozen cooks and apprentices in Sarajevo prepare more than 14,000 pancakes in eight hours, to beat the Guinness World Record set last ...

Повеќе

ДВАЈЦА БРАЌА ОД ВМРО, ТРЕТИОТ КОМУЊАРА!

Повеќе

ТРАМП ГО НАПАДНА ЏОРЏ КЛУНИ ДЕКА БИЛ ЕЛИТИСТ, ТОЈ МУ ОДГОВОРИ СО БРУТАЛНА КОЛУМНА: Јас младоста ја минав во тешка сиромаштија додека успеав со актерството, тој се што има наследи од татко му, како тоа ја сум елита а не он?!

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: НИЕ СО ГДУ СМЕ ВО НАВИДУМ САМОУБИСТВЕНА МИСИЈА - КОНЗЕРВАТИЗМОТ ДА СЕ ОБИДЕМЕ НА БАЛКАНОТ ДА ГО СПРОТИВСТАВИМЕ НА ПОПУЛИЗМОТ, ЛЕВИОТ И ДЕСНИОТ, ГОСПОД НЕКА НИ Е НА ПОМОШ!

Доколку објективно се обидеме да го разграничиме политичкиот спектар во Македонија, веројатно ќе ја примениме востановената класификација – ле...

Повеќе