Одберете локација на пристап

Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци
Тезата која ја шират со години некои наши националисти а особено политичарите од ВМРО ДПМНЕ дека на Албанците им треба леб а не политички права е теза која ги прави мајмуни сите наши револуционери, комитите, партизаните, дисидентите... Автоубиствена

БРАВО ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ: Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата на САД во нашата земја, досега се издвоени 1,3 милиони долари за реконструкција на споменици на културата!

Зоран Бојаровски October 24 at 2:55 PM· Само од Амбасадорскиот фонд за културна заштита на Амбасадата н...

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ НЕМА ОДМОРА ДОК ТРАЕ ОБНОВА: Во Волково деновиве интензивно се тампонираат улици и се чистат мини-депонии

Повеќе

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси двојно повеќе од лани!

Ljupcho Nikolovski 11 hrs· Оваа година имаме 1045 апликации за мерката „Млад земјоделец“, речиси ...

Повеќе

БРЕЕЈ, И СКОПЈЕ СЕ ПРЕТЕРА СО ТОА ЗАЛЕЗОТ

ФОТО: Жарко Трајановски

Повеќе

КУМАНОВО НА 11-ТИ НОЕМВРИ ЌЕ СЛАВИ 499 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ

Maksim Dimitrievski October 24 at 8:16 PM· 11ти Ноември - 499 години КУМАНОВО

Повеќе

Вице Заев: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Господине Заев, како ги коментирате изречените квалификации на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски искажани после седницата на Цен...

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР КОЛЕВ СЕ ПОВЕЌЕ СЕ НАМЕТНУВА КАКО ЛИДЕР НА ОПОЗИЦИЈАТА: ВМРО-ДПМНЕ ја испушти шансата да застане на столбот на опозицијата во Македонија и да пласира сериозни политики, кои ќе го разнишаат владеењето на СДСМ, ГДУ ќе го стори тоа!!!

Повеќе

БОМБА ОД МИТКО ЈАНЧЕВ: Подготвен сум да бидам лидер во ВМРО-ДПМНЕ но само на тим од високоетаблирани луѓе со јасна визија!

Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, мирно ја прими одлуката за негово разрешување од функцијата. Се уште нема добиено официјален...

Повеќе

Продолжуваат будалаштините на Стојменов и Мирчевски, откако го поканија 100 пати им текна дека човекот не ваљал за на ТВ: За Бачев повеќе место во нашата телевизија нема

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев, не престанува со скандалите. Овој пат го злоупотреби просторот овозможен од Канал 5 во емисија...

Повеќе

(ВИДЕО) МИТКО ЈАНЧЕВ РАСПАЛИ ПО МИЦКОВСКИ И НИКОЛОВСКИ: Овие како опозиција се понашаат диктаторски, па какви ли монструми ќе бидат ако народ им даде власт?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАСАКАР НА 1 ТВ: БОРЈАН ЈОВАНОВСКИ ГО ИЗЕДЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ СО СЕ КОНДУРИ ВО ТЕЛЕФОНСКО ИНТЕРВЈУ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ВО ШОК: ТРАЈКО ВЕЉАНОВСКИ ФАТЕН НА ДЕЛО КАКО ГЛАВЕН ОРГАНИЗАТОР НА УПАДОТ И КЛАНИЦАТА НА 27-МИ АПРИЛ!!!

На снимка од собраниските камери која во моментот се презентира во Кривичниот суд на рочиштето за “27 април”, се гледа кој се влегол во ...

Повеќе

ИВОР МИЦКОВСКИ ЗНАЕ ДА БИДЕ ГЕНИЈАЛЕН: Фактички, Апасијада ти доаѓа како пејоратив од Бачевизмот. Јебан регрес!

Ivor Mickovski October 21 at 5:53 PM· Aпасијада. Под ова име треба се групираат сите ставови на демек ...

Повеќе

ФОТКА КОЈА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ: Синот на убиениот новинар Кешоги прима сочувство од џелатот на неговиот татко, диктаторот на Саудиска Арабија!!!

Говорот на телото зборува доволно. Тој го убил татко му, го исекол на парчиња и го закопале во шума во Истанбул, а го викнале детето да му изразат ...

Повеќе

(ВИДЕО) Добро Тодоров кај бевте овие 10 години со овие критики кон ВМРО ДПМНЕ?!, го прашува куртонката од Канал 5. ЕЕЕЕЕЈ ГО ПРАШУВА КУРТОНКАТА ОД КАНАЛ 5 ОВА ПРАШАЊЕ?!?!

Куртонката од Анал 5 го прашува Тодоров кај бил овие 10 години да го критикува ВМРО ДПМНЕ?! Еј, новинарката на КУРТОН ЕМИЛ СТОЈМЕНОВ ТВ тоа го прашу...

Повеќе