Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

Чистењето на СДСМ од типови како Солза Грчева, Васко Ефтов и Стевчо Јакимовски е најдоброто нешто што Груевизмот и го направи на Македонија!!!

Стевчо е 25 години во мак политиката, од кои 20 години бил дел од СДСМ и ЛДП, а сега го гледавме на Канал 5 како плука по се што направиле СДСМ и ЛДП ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ НА КАНАЛ 5: Тито ја правеше Македонија за Македонците, останатите народи тоа треба да го знаат!

Повеќе

КОЅИЈАС РАСПАЛИ СО ТЕШКА АРТИЛЕРИЈА ПО ГРЧКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ: Истите оние што сега протестираат во Грција, ги пречекуваат со голема радост соседите како клиенти и муштерии и тогаш не им пречат!

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас вели дека истите оние што сега протестираат во Грција против договорот за името ги пречекуваат с...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАПОЧНА ИМПЛЕМЕНТАЦИЈАТА НА ЗАКОНОТ ЗА ФИНАНСИСКА ПОДДРШКА НА ИНВЕСТИЦИИТЕ – МАКЕДОНСКИТЕ КОМПАНИИ ДА АПЛИЦИРААТ ЗА ПОВРАТ НА СРЕДСТВАТА НАПРАВЕНИ ЗА ИНВЕСТИЦИИ ВО 2017 ГОДИНА

Повеќе

ОХРИД ДЕНЕСКА, УБАЈНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАСРАМИ СЕ ЛАЗАР ТЕМЕЛКОВ: Пандов лажеше за договорот со Грција на ТВ Алфа, дека Грција имала право да не нарекува Скопјани, новинарот го гледаше како теле и не го исправи!

Повеќе

(ВИДЕО ТВ 24) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Насилните протести се нарачка на тајни служби на кои не им одговара влез на Македонија во НАТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ГОВОРОТ НА ЦИПРАС СО ПРЕВОД: СИТЕ МАКЕДОНЦИ ТРЕБА ДА ГО СЛУШНАТ ОВОЈ ГОВОР, ПРВ ПАТ ГРЧКИ ПРЕМИЕР ПОДАВА РАКА КОН МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИСМЕТ РАМАДАНИ: Заев и Димитров најдоа начин како од Грција од наш најголем кочничар да направат наш најголем подржувач во ЕУ и НАТО, е тоа е навистина политичка умешност за респект!

Повеќе

(ВИДЕО) ПЕТАР АРСОВСКИ ЗА АЛ ЏЕЗИРА: Во моментов и во Македонија и во Грција се води жестока битка меѓу оптимизмот и духот на отворена обединета Европа од една страна и песимизмот и национализмот и изолацијата од друга страна, ќе видиме кој ќе победи на крајот на годината!

Повеќе

(ВИДЕО) АЈ СЕГА ТИШИНА МАЛЦЕ, ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЗБОРИ: Добар договор, ќе се изучува на школите по дипломатија, голем ден за сите нас!

Професорот Љубомир Данаилов Фрчкоски во кратко интервју за Ал Џезаира во текот на потпишувањето на договорот за името меѓу Грција и Македонија догов...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ И ХЕФТАЛИЦА СЕ ПРЕТЕРА СО ФАШИЗМОТ: ВАСКО ВО СРЕД ЕМИСИЈА ЈА УБЕДУВАШЕ СОЛЗА ДА СЕ РАЗВЕДЕ ЗАТОА ШТО БИЛА МАЖЕНА ЗА ПРЕДАВНИЦИ СО ИМЕ ГРЧЕВИ КОИ СЕ ГРЦИ!

Повеќе

(ВИДЕО) МВР ГИ СНИМИЛА ПРОТЕСТИТЕ И ОД ДРОН, КАДЕ ЈАСНО СЕ ГЛЕДА НАСИЛИЕТО, СО СТАПОВИ, ЦИГЛИ, КАМЕЊА, МОЛОТОВИ КОКТЕЛИ СЕ АТАКУВА КОН ПОЛИЦИЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСЕ КУРТОН ХЕФТАЛИЦА ЈА ПОГРЕБА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ВО ЕМИСИЈА, ИАКО Е НАЈГОЛЕМ ФАН НА ТИТО, ВО КОЕ ВРЕМЕ МАКЕДОНИЈА БЕШЕ СОЦИЈАЛИСТИЧКА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ПА ПАК СИ БЕВМЕ МАКЕДОНЦИ!!!

Патетика, паника, популизам, тоа се принципите по кои работи куртон Хефталица. Иако е најголем фан на Тито, во чие време сме биле Социјалистичка Ре...

Повеќе

ШАРМ ДИПЛОМАТИЈАТА ДАВА РЕЗУЛТАТИ: ДИМИТРОВ ДРУЖЕ, ТЕРАЈ, СЕ ЗА МАКЕДОНИЈА!

Повеќе