Одберете локација на пристап

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б

ПОЛЕКА, ПОЛЕКА, СИ ДОАЃААТ РАБОТИТЕ НА СВОЕ МЕСТО ВО ДРЖАВИЧКАВА...

Повеќе

ШАХОВСКИОТ КЛУБ АЛКАЛОИД ЈА ОДБРАНИ ТИТУЛАТА НА ДРЖАВНОТО ЕКИПНО ПРВЕНСТВО ВО СТРУГА

Rolando Kutirovis withДарко КаевскиandMatej Kutirov. 12 hrs· Direktorot Kaevski go zatvori ekipniot sampi...

Повеќе

ДУРИ 350 АМЕРИКАНСКИ ВЕСНИЦИ ИЗМИНАТИОВ ВИКЕНД ОБЈАВИЈА УРЕДНИЧКИ КОЛУМНИ ВО КОИ МУ ПОРАЧАА НА ТРАМП ДЕКА МЕДИУМИТЕ НЕ СЕ НЕПРИЈАТЕЛИ НА ДРЖАВАТА

Целата листа на весници на овој линк.

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ВМРОВЦИТЕ ГО ПЦУЈАТ НИКОЛА ДИМИТРОВ НА РАДИО КАНАЛ 77, НО ТОЈ МАШКИ ИЗДРЖУВА

Повеќе

ЕВЕ ОД КАДЕ КОЧО АНЃУШЕВ ЈА ПОЗАЈМИЛ ВЛАДИНАТА ЕКОНОМСКА ПРОГРАМА ЗА ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ ПРЕКУ ГРАНТОВИ: Од учењата на британскиот професор по економија, Џон Мајнард Кејнс

Британскиот професор го почитувал капитализмот, но сметал дека најголема економска штета за една држава е голем процент од населението да седи дома ...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ - ВМРО ДПМНЕ ВРТИ КОН МОСКВА: Синоќа во белиот дворец се случила партиска чистка на оние кои се против бојкот на референдумот, под инструкции на Груевски, партијата се спрема за бојкотирање, формирале и штаб за бојкот?!?!

Разрешен Организациониот секретар на партијата и над 15 потсекретари. Ова, според извори од Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ бил еден од епилозит...

Повеќе

НАЈГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА НА ЦРНАТА КАМПАЊА ПРОТИВ ЏОРЏ СОРОС ВО ЗЕМЈАВА Е ТОА ШТО НАРОДОТ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ЏОРЏ СОРОС ЦЕЛИОТ ЖИВОТ ГО ПОСВЕТИЛ НА ТОА ИСТОЧНА ЕВРОПА ДА БИДЕ ПРИФАТЕНА И ИНТЕГРИРАНА СО ЗАПАДОТ ЗА ДА ИМА ИСТ КВАЛИТЕТ НА ЖИВОТ, МАТЕРИЈАЛНО И ДЕМОКРАТСКИ!

Џорџ Сорос целиот свој живот и речиси сие свои пари ги посветил на помош на Источна Европа и се залагал за нејзина интеграција со Западна Европа, за...

Повеќе

СЈО ПОЧНАЛО ИСТРАГА ЗА ЗАТВОРАЊЕТО НА МПМ И ЕВЕНТУАЛНИ ЗЛОУПОТРЕБИ НА СРЃАН ЌЕРИМ И ЈАНА СТАНИСАВЉЕВА

СЈО комплетно ја презема надлежноста за случајот МПМ од скопското обвинителство. Од таму за тв 24 потврдија дека денеска добиле известување дека СЈО...

Повеќе

ФИЛОЗОФИЈАТА НА ЏОРЏ СОРОС И НЕЈЗИНАТА ФАТАЛНА МАНА: Според Сорос, единствениот начин за спас на капитализмот од самиот капитализам е да се воспостави „глобален систем за донесување политички одлуки“ со строго регулирани меѓународни финансии. Сепак, уште во 1998 година Сорос сфаќа дека САД се главниот опонент на глобалните институции.

За разлика од повеќето милијардери, Џорџ Сорос не е плутократ кој нема допир со реалноста туку провокативен мислител посветен на прогресивните идеали,...

Повеќе

МАНЧЕСТЕР, НЕКОГАШ И СЕГА, ИСТО МЕСТО, ИСТИ УСЛУГИ, НОВА ТЕХНИКА

Повеќе

ЗАЈДИСОНЦЕ ВО ОХРИД ПОСЛЕ БУРА!

Повеќе

СДСМ: Владата на СДСМ ги покачува платите на војниците и ја внесува Македонија во НАТО, ВМРО ДПМНЕ шири хистерија против НАТО

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ СЕ ГЛУПИ ЗАКОНИТЕ ВО ЗЕМЈАВА: Државен санитарен инспекторат ја вратила дозволата за работа на Гала Кујна од која се затруја 30 деца, иако нашле неправилности во храната, но тоа било надлежност на Агенција за Храна и Ветеринарство?!?!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КОАЛИЦИЈА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ: Ало, влада, седми ден чекаме резултати од инспекциите, кој загадува и колку?!

Повеќе

БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ ВО НОВИОТ БРОЈ НА ФОКУС: Разузнавачи на Иванов вклучени во минирање на Договорот со Грција, во Крвавиот четврток и во Диво насеље

Павле Трајанов е лидер на Демократскиот сојуз, партија која ја поддржува владата на Заев, а во моментов е национален координатор за имплементација н...

Повеќе