Одберете локација на пристап

Памтите ли кога пред 3-4 години полицијата на ВМРО во цела ратна опрема ги бркаше студентите по цело Скопје, влегуваше вовлезови и библиотеки и ги млатеше со пендреци и ги влечеше како кучиња и ги собираше во комбиња? Кога имаш локви крв по улиците
Ante Poposki Трката не е завршена. Нема ни да заврши и кога ќе го избереме новиот претседател, зошто какви и да ни биле очекувањата, иднина не се гради преку ноќ.Овие 4606 гласа разлика се 4606 чекори напред, и за точно толку чек
Фросина Ременски од СДСМ во вечерашното гостување на Телма на прашањето во кој дел од власта треба да има „чистка“, одговори дека проблемите на граѓаните главно се од локален карактер. -Верувам дека метлата ќе биде реализирана, зашто с
На 29 април во Берлин, премиерот Заев, заедно со претседателите или премиерите на шесте земји од Западен Балкан ќе оствари средба со двајцата најмоќни европски лидери – Ангела Меркел и Емануел Макрон. Вонредна и невообичаена сред
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на вечерашниот митинг во Општина Карпош рече дека граѓаните кои не го оствариле своето гласачко право испратиле јасна порака до власта, повикувајќи ги да излезат и да гласаат во вториот круг од претседателските избори.
Претставникот на Исламската верска заедница денеска пред медиумите упадот во заедницата им го препиша на политичарите, откако финансиска полиција упадна во седиштето и имаше присусутво на фракционерската група на Скендер Бузаку, кој доби судското р
По 19 години во затвор како казна добија обвинтетите за убиството на Никола Саздовски Саздо. Бесир Беља и Скендер Демири се осудени во судската постапка која траеше пет ипол месеци. Двајцата се сторители на кривично дело убиство затоа што на 29 јун
Изет Меџити, шефот на изборниот штаб на ДУИ за поддршка на Стево Пендаровски како кандидат на претседателските избори рече дека владиниот коалиционен партнер не може да биде обвинет за бојкот на изборниот процес. Поранешниот трикратен градоначални
Откако просторот ќе биде расчистен влезовите ќе бидат заградени за да се спречи понатамошно фрлање ѓубре на оваа локација. (Фото: Град Скопје) Општина Карпош и Град Скопје почнаа да ја чистат дивата депонија кај СЦ „Борис Трајковски&
Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ. -Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУ
Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните. Ако не веднаш, кажете им ко
Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се боревме со смртта, еден од нас умираше на секој десетина дена. Моралот ни беше на нула, море во мин
На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја има поддршката од албанците. “Премиере, кај нас албанците има еден збор кој се вика Беса. Ти

Уписи за танц и латино фитнес во KaDance!

Во месецот на љубовта (февруари) со нови сили, во нови победи на веќе добро познатата локација. Бидете слободни, среќни, полни со танц и самостојн...

Повеќе

(ВИДЕО) Ако имате среќа да го посетите Њујорк, еве што да правите и што да НЕ правите по никоја цена!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГИ ПРЕЧЕКА СРБИТЕ КАКО БРАЌА НА НИВНИОТ СВЕТ ПРАЗНИК СВЕТИ САВА: МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА СРБИЈА ВУЛИН, ПРАТЕНИЦИ ОД СРБИЈА И РЕПУБЛИКА СРПСКА

Повеќе

И КОЈ Е ОВДЕ ПОБЕДНИК УСТВАРИ?!

Повеќе

ИНТЕРВЈУ СО ШЕФОТ НА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИТЕ ВО ОХРИД, БИЗНИСМЕНОТ ЛАЗЕ ТАНЕСКИ: БИ САКАЛ ДА БИДАМ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ОХРИД АКО ПАРТИЈАТА И НАРОДОТ МИ ДАДАТ ШАНСА!

Во интервју за „Охрид1“ бизнисменот и претседател на СДСМ Лазе Танески зборува за тоа како одлучи да ја направи најголемата инвестициј...

Повеќе

ОВИЕ СЕ ЗАФРКАВААТ СО НАС, МИСЛАТ ДЕКА СМЕ МАЈМУНИ, И ГРУЈО ВАКА НЕ МАФТАШЕ ЗА МЕРЦЕДЕСОТ - МЕПСО: Фотелјите со телешка кожа се потребни за гостите

Купувањето на 39 фотелји обложени со природна телешка кожа е потребно за достоинствен пречек на странските гости, тврдат од компанијата МЕПСО по дог...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ ЖЕСТОКО: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски мора да одговорат за скандалот со пензиите и штетата врз 12.000 граѓани!

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ВИНОЖИТО, ПАВЛОС ВОСКОПУЛОС: Радосен сум што помина договорот од Преспа во Грција, ние Македонците во Грција се надеваме на подобра иднина со договорот!

Повеќе

ИМ ЧЕСТИТАМ НА ЗАЕВ И АНЃУШЕВ, ТРЕБА ХРАБРОСТ ДА СИ ДВЕ ГОДИНИ НА ВЛАСТ И ДА СЕ СООЧИШ СО НАРОД НА ТРИБИНА КАДЕ НАРОДОТ ИМА СЛОБОДНО ПРАВО ДА ТЕ ЛУПА И КРИТИКУВА, ТОА Е ЗА ПОЧИТ!

Ја гледав денеска трибината од цели два саата во Велес која се одржа вчера, и да ви кажам беше доста жустро. Народот си има мака, тетки, старци, стеч...

Повеќе

ВМРОНИТЕ СЕ ЗАЛЕТАА, НА ВЛАСТ ЌЕ СЕ ВРАЌАЛЕ: ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе барање за распуштање на Собранието и предвремени парламентарни избори

ВМРО ДПМНЕ утре ќе поднесе барање до Собранието за распуштање на Парламентот и одржување на предвремени парламентарни избори, заедно со претседате...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Во Давос со премиерот сите не прашуваа колку пари ви треба и кога ви требаат, што и да побаравме добивме!

- Беше многу убаво да си дел од владината делегација од Македонија на светскиот економски форум во Давос, сите политичари и директори на банки и фон...

Повеќе

Телекабел растура на пазарот: Неограничен мобилен интернет и месечни пакети од 300 денари

После 22 години успешно функционирање во Македонија, кабелскиот оператор „Телекабел“ одлучи да сврти нова страница и на корисниците да...

Повеќе

ЗАЕВ СО МОЌНА ПОРАКА: СО ТЕШКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ОДЛУКИ ОБЕЗБЕДИВ ВЕЧЕН МИР ВО МАКЕДОНИЈА, НИКОЈ НИКОГАШ ВЕЌЕ НЕМА ДА СЕ ФАТИ ЗА ПУШКА ВО ЗЕМЈАВА!!!

- Со тешките политички одлуки обезбедив вечен мир во Македонија. Никој никогаш нема да се фати за пушка во земјава. Тоа е она што сакав прво да го н...

Повеќе

ПО 500 ЕВРА ПЛУС ЗА СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО: Од 1 јули за секоја фискална сметка државата ќе ви врати 15 отсто од износот платен за ДДВ!

Од 1 јули за секоја фискална сметка, ќе има 15 проценти повраток на ДДВ за секој граѓанин, најавипремиерот Зоран Заев на трибината во Велес со насло...

Повеќе

ШОК ОД ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ЗАЕДНО СО КОЧО АНЃУШЕВ СМЕ ВО ПРЕГОВОРИ СО ЕВН И ЕЛЕМ ДА ИМ СЕ ПРОСТАТ ДОЛГОВИ ЗА НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ НА ГРАЃАНИТЕ ВО ВИСИНА ОД 110 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

- Заедно со Кочо Анѓушев сме во преговори со ЕВН и ЕЛЕМ да се простат стари неплатени сметки на граѓаните во висина од 110 милиони евра. Ние веќе го...

Повеќе