Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

СТОЈАН АНДОВ ОТКРИВА ЕДНА ИНТЕРЕСНА ИСТОРИСКА ПРИКАЗНА: Македонските и бугарските партизани пишуваа заедничка историја!

Кога во Бугарија сѐ уште немаше појави на значителен вооружен отпор против фашизмот, првиот знак и чекор во тој правец се случи во тогаш се уште југ...

Повеќе

Зборот е збор: Владата обезбеди пари за 3.000 стечајци

На 18-тата седница Владата го разгледа и утврди и предлог законот за материјално обезбедување на стечајните работници за кој се обезбедени финансиск...

Повеќе

1500 € месечно само за патни трошоци?! КОРЕГИРАЈТЕ СЕ БРЗО, УШТЕ СТЕ НА ПОЧЕТОК!

Добро како се пресметуваат тие пари? Да не во формулата некое "плус" по грешка го пресменуваат во "помножено"? Со што патуваат тие пратеници? Кер...

Повеќе

ЗА САМО ДВА МЕСЕЦА ЗАЕВ НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ОД ГРУЈО ЗА 10 ГОДИНИ!

Повеќе

ГО ИМАМЕ И НОВИОТ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА: Ѓоко Танасоски од Охрид, познавачите велат дека се работи за вредно поштено чоече

Магистарот Ѓоко Танасоски од Охрид е новиот директор на Македонска Царина. Со ова продолжува моќното Охридско лоби во земјава, најважните места во ...

Повеќе

ЕПСКИ БАКСУЗ - ЛАМБЕ СПАРТАНЕЦОТ НЕ ГО ДОЧЕКА ВЛЕГУВАЊЕТО НА ВМРО НП ВО ВЛАДА: Пред еден месец ја напуштил партијата и преминал во ВМРО ДПМНЕ

Иако чекаше речиси една декада да дојде на власт, сепак на крај Ламбе Арнаудов не го дочека влегувањето на ВМРО НП во влада! Мактел од извори во ВМ...

Повеќе

АКО ВАНКОВСКА ЛАЖЕ ТРАП НЕ ЛАЖЕ, АКО ЈОЦИ ЛАЖЕ, РОГ НЕ ЛАЖЕ: Еве што пишува во Македонскиот устав по однос на јазиците!

Eve go Ustavniot amandman 5 na cl.7 od Ustavot glasano so dvotretinsko mnozinstvo doneseni 2001 god: 1. На целата територија во Република Македониј...

Повеќе

Читајте ги деновиве Ванковска, Јоци, Цуцуловски, Климовски и ќе ви стане јасно зашто се распадна Југославија!!!

Ај да си признаеме еднаш засекогаш: Југославија не ја растури ЦИА и МИ6 и БНД, туку се распадна затоа што Југословенските комунисти во 80-тите и 90-ти...

Повеќе

ГОЛЕМОТО СКОПСКО НОВИНАРСКО ПЕРО ШТО ЦЕЛ ЖИВОТ ГО ПОМИНА ВО СКОПСКА РУБРИКА, ПО СТАПКИТЕ НА БЕТМЕН ВЕЛИТ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОД ЛЕТНАТА ПРЕМИЕРСКА РЕЗИДЕНЦИЈА ВО ОХРИД: Денеска сме особено горди, со законот за јазиците сите малцинства ќе добијат повеќе права и можности, Македонија е заедничка на сите!!!

Летово премиерот ќе работи во својата премиерска резиденција во Охрид. Тој дење ќе работи, а навечер ќе одмора со семејството покрај прекрасното Охр...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА Е МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА: Едни му аплаудираат на Талат во Крушево, едно свиркаат и го пцујат!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ И БРУКА: Порталот Плусинфо жестоко нападна можен кандидат за градоначалник на СДСМ во Карпош со грст клевети и навреди со цел ПОЛИТИЧКИ АТЕНТАТ врз човекот, ДАЛИ ГЕРО САКА ДА БИДЕ ГЛАВЕН КАДРОВИК ВО СДСМ?!?!

Вчера цел ден ударна вест на порталот Плусинфо беше политички напад врз можниот кандидат на СДСМ за градоначалник во Карпош. Душко Вескоски за Макт...

Повеќе

Високите патни трошоци на пратеници од новото парламентарно мнозинство е невидена перверзија

Десет години урлавме за големите патни трошоци на Бонева и компанија... И сега гледаме дека речиси исти такви патни трошоци земале и пратениците од н...

Повеќе

И ЕРДОГАН ПРАТИ ХЕЛИКОПТЕРИ ДА ГИ ГАСНАТ ПОЖАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА, БОРИСОВ ТОА ГО НАПРАВИ ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА!!!

Хеликоптери од Турција и Бугарија го гаснат пожарот во селото Моране, Студеничани кој уште е активен. На терен се ангажирани и 20 лица од Дирекцијат...

Повеќе

МИЛЕНКО РАСПАЛИ ПО ПАТОРОТ: Грујо е предавник, Внесувањето на Србов и Бетмен во највисокиот извршен орган на ДПМНЕ јасно покажува чија била организацијата на двомесечните шетања по улиците на Скопје!

Еве што пишува Миленко во Дудинка, го нарекува Грујо предавник затоа што се сретнал со Борисов, и додава: Внесувањето на Србов и Бетмен во највисок...

Повеќе