Одберете локација на пристап

Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци

СДСМ: Антизападниот хидролопов Христијан Мицкоски треба да одговори како добил согласност за мали хидроцентрали токму од Никола Груевски

Повеќе

ОВИЕ ЈАПОНЦИТЕ МАКА МАЧАТ ОД НАС ДА НАПРАВАТ ДРЖАВА: Ни подарија 1 милион долари за модерна депонија во Гевгелија!

„Кога имаме функционална депонија, очекуваме да стане 'туристичка атракција', каде што министри, градоначалници и граѓани можат од прва рака...

Повеќе

РЕНЏЕРИТЕ НА АРМ ОСВОИЈА СРЕБРЕН МЕДАЛ НА НАЈТЕШКАТА ВОЕНА ВЕЖБА ВО БРИТАНИЈА ВО КОНКУРЕНЦИЈА НА 138 ТИМОВИ

Македонската армија за првпат учествува на една од најтешките воени вежби, која се одржува во Велика Британија, која се одржува на многу тешка тер...

Повеќе

АМЕРИКА ВО ШОК: Десетина бомби пратени по пошта во пакети до водечките луѓе и медиуми од левицата - ЦНН, ОБАМА, КЛИНТОН, СОРОС итн! ТРАМП И ПЕНС ГО ОСУДИЈА ОВОЈ НАСИЛЕН АКТ!

Америка денеска е во шок. Десетина бомби се пратени до водечките луѓе и медиуми од левицата. ЦНН, Обама, Сорос, Клинтон, Бренан, Холдер, Васерман Шу...

Повеќе

ПО ЏОРЏ СОРОС, РЕД ДОЈДЕ И ЗА ПРВЕНЦИТЕ НА ДЕМОКРАТИТЕ: АМЕРИКАНСКАТА ТАЈНА СЛУЖБА ПРЕСРЕТНАЛА ПАКЕТИ СО БОМБИ ПРАТЕНИ НА ДОМАШНА АДРЕСА ЗА ОБАМА И ХИЛАРИ

Повеќе

ЉУТА ПЛАВУША!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: ЧЕСТИТ ДЕН НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev1h1 hour ago More Денот на Повелбата на ОН, е уште една прилика да се потсетиме дека Македон...

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) СЕ БЛИЖИ ДЕНОТ КОГА ГРУЈЧЕ ЌЕ ЗАМИНЕ У ЌОРКА, ДЕНОВИВЕ НЕГОВИТЕ АДВОКАТИ ЈА ДОБИЛЕ ПРЕСУДАТА, ТРЕБА ДА СЕ ЈАВИ ВО ИДРИЗОВО НА ПОЧЕТОКОТ НА НОЕМВРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ КОЈ СТОИ ЗАД ЧИСТКАТА ВО ВМРО ДПМНЕ, САМИОТ СИ ПРИЗНА!!!

Фото: мета.мк Порaнешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска пред судот рече дека не ги знае аргументите и доказите за разрешувањата о...

Повеќе

БОЖЕЕЕ, ЈА ИМАМЕ ПРОФЕСОРКАТА СО ЧЛЕНСТВО ВО НАЈМНОГУ НАДЗОРНИ И УПРАВНИ ОДБОРИ: Проректорката на УКИМ, Биљана Ангелова членува во дури 10 надзорни одбори, плус проректор плус професор на УКИМ!!!

Почитуван г. Ивановски, Ви го праќаме ова писмо како на уредник и портал кој секогаш се борел за објективноста и против неправилностите, со над...

Повеќе

ЗОШТО ГОЛЕМИОТ ЈУНАК МИЛЕНКО ГО НЕМАШЕ НА 27-МИ АПРИЛ ДА ТЕПА ВО СОБРАНИЕ: Да не се лажеме, јавните смртни закани од видни куртони беа порака до базата да убива и коле на терен!

Повиците за линч кон видни членови на СДСМ и критични новинари од страна на куртони беше сигнал до масите, до стоката, баграта, разните анонимус Ќосев...

Повеќе

БАТЕ ГЕЛЕ ТРАГИЧАР ОД РАЗВОЈОТ НА НАСТАНИТЕ ВО ВМРО: Што ќе прави сега со тетоважите?!

Повеќе

ХАХА, ПУТИН ОДБИВА ДА ЈА КРИТИКУВА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА УБИСТВОТ НА НОВИНАРОТ КАШОГИ: Ех голема работа, ја убивам по еден годишно...

Линк до сторијата тука.

Повеќе

СЕ ПУНАТ ЗАТВОРИТЕ СО ВМРОНИ: Уште едно ѓубре ќе одговара за смртни закани кон пратеник!

Уште една кривична пријава за заканување кон пратениците поднесе Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатр...

Повеќе

КРИТИКИ КОН ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЗА ДОЦНЕЊЕТО ЗА ВТОРИОТ БРАН СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ ЗА ПЕЛЕТИ

Скопје,18 октомври, 2018 - 11:51 (META) Грејната сезона веќе почна, а Градот Скопје сè уште не го објавил вториот повик за субвенционирање...

Повеќе