Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

ШТО СЕМКА ЌЕ БЕШЕ ОВА ЧОВЕЧЕ?!?! ДО ЛУПАЊЕ У ТАПАН МУ ДОШЛО ЕЈ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, ЅИНГО ВРТИ У КРИВИНУ: Сител известуваше за договорот со Бугарија коректно како да се ФАКИНГ ББЦ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Прв говор на вице премиерот Кочо Анѓушев на голем политички настан, овој пат во Пелинце за Илинден, добро се снајде

Од трема го згреши името на манастирот Прохор Пчински, но добро е, тој не е политичар и ваквите настани носат голема трема за секој човек кој прв за...

Повеќе

ГРУЈО И ЗАЕВ ЌЕ ЛЕТУВААТ ВО ИСТ ХОТЕЛ ВО ИСТО ВРЕМЕ!!!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски чиј што пасош е одземен и треба еднаш неделно да се јавува во Судот, денеска заедно со својата фамилија ...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: РАМО ДО РАМО СО ВТОРИОТ НАЈМОЌЕН ЧОВЕК НА СВЕТОТ, МАКЕДОНИЈА ОДИ ВО ВИСТИНСКА НАСОКА, НОВАТА ВЛАДА ЗНАЕ ШТО ПРАВИ И НАБРГУ ЌЕ ДОЈДАТ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ОВАА ДРЖАВНИЧКА ВИЗИЈА!!!

Повеќе

ТАЛАТ ЏАФЕРИ ВО КРУШЕВО: Заедно сме се избориле против фашизмот, АСНОМ и Крушевскиот Манифест се темелот на Македонија, сите заедно ќе ја градиме и чуваме Македонија!!!

- Крушевскиот манифест и АСНОМ се темелите на Македонија! Заедно сме се избориле и против фашизмот и за независноста на Македонија! Македонија е на ...

Повеќе

ШТО ОВДЕ НЕ Е ЈАСНО?!?! АМЕРИКА И НАТО ГО ПОЗДРАВИЈА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА, ВМРО ДПМНЕ, АТИНА, БЕЛГРАД И МОСКВА СЕ ПРОТИВ!

Повеќе

ПРЕКРАСНО, ОВА НИКОГАШ ГО НЕМАЛО ВО МАК ПОЛИТИКАТА: Политичари Албанци ги предводеа владините делегации во Крушево и Пелинце!!!

Повеќе

ЗАЕВ РАСТУРА СО 200 НА СААТ: Завчера ја пречека америчката војска, вчера потпиша историски договор со Бугарија, денеска отвори меѓународен самит во Подгорица со американскиот потпретседател Мајк Пенс

Повеќе

БОЈКО ВЕДНАШ ПОЧНА СО ПОМАГАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА: Преку ноќ нарача пожарникари со хеликоптер од Бугарија да ги гасат пожарите околу Скопје!

Хеликоптер МИ17 со екипаж од 12 лица, испратиРепублика Бугарија во Македонија како помош за справување со пожарите. Помошта ја побараДирекцијат...

Повеќе

СТЕВО ЌЕ ГО ЛИЧИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ПОГЛЕДНЕТЕ И САМИ, АЈДЕ УШТЕ МАЛЦЕ, ДОГОДИНА ПА И ТОА ЌЕ ГО ВИДИМЕ!!!

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) КОНЕЧНО ЗА ПРВ ПАТ И НИЕ МАКЕДОНЦИТЕ ДА СТАСАМЕ ПРВИ НА ВАЖЕН НАСТАН НА БАЛКАНОТ!!!

Македонската делегација го чека пристигнувањето на американскиот потпретседател Мајк Пенс на конференцијата во Подгорица. Прв пат и ние да сме први!...

Повеќе

ИСТОРИСКА ФОТКА - ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ НА МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ УЧАТ ЗА ОВАА ФОТКА ВО УЧЕБНИЦИТЕ ПО ИСТОРИЈА!!!

Видеото од целиот настан на следниов линк.

Повеќе

Мајк Пенс стаса во Црна Гора, Србите ќе скренат, ја губат и Македонија и Црна Гора и Косово како простор на влијание

Повеќе

На страна од СЈО и новото ОЈО, Грујо има еден нов проблем - се што изгради како Груевизам што му помагаше да остане на власт, сега му одмага да се врати на власт!

Грујо има навистина огромен проблем а и неговиот наследник што ќе дојде на лидерското место на ВМРО ДПМНЕ ќе мора да се соочи со истиот проблем: се шт...

Повеќе