Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

РАКОВОДСТВОТО НА ЕЛЕМ И РЕК БИТОЛА ПО 10 ГОДИНИ СЕ СРЕТНА СО ЕКОЛОШКИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ ОД БИТОЛА И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ СЕ НАМАЛИ ЗАГАДУВАЊЕТО!

Повеќе

Овие Јапонциве се чудо од народ, ни подарија француско комбе за брза помош и ни ја честитаа независноста во најтиражниот јапонски весник кој има тираж од 4 милиона!

Во најтиражниот јапонски весник „The Japan Times“ денеска е објавен прилог по повод Денот на независноста на Република Македонија, во ко...

Повеќе

СИТЕ САКА ДА СЕ СЛИКААТ СО НЕГО: ХЕРОЈОТ, ВЕРНИОТ БОДИГАРД НА ЗАЕВ И ОЛИВЕР СПАСОВСКИ

Повеќе

ЧЛЕНСКИТЕ НА СДСМ ОДАТ КАКО АЛВА, САМО ВО ЕДЕН ДЕН ВО ШТИП ПОДЕЛЕНИ 110 ЧЛЕНСКИ КНИШКИ!!!

Повеќе

Атанас Кировски: Ако ВМРО ДПМНЕ не смени нешто во пристапот, има да губат долго и катастрофално!

Ако опозицијата не смени нешто во пристапот, ќе почне да губи катастрофално Не можам да ја разберам потребата на ВМРО-ДПМНЕ да објавува анкети ...

Повеќе

Фина АКАДЕМЕСКА дебата на Твитер меѓу Саше Политико и академик Катица Ќулавкова

Повеќе

ИСТОРИСКО ФОТО КОЕ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: Од апсен обвинет тепан црпнат изрод до ТАТКО НА НАЦИЈАТА!!!

Повеќе

АЈДЕЕ, ТРЕНДО ЌЕ БИЛ КАНДИДАТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЦЕНТАР?!?!

Телевизија 24 пишува на својот веб сајт: „Сепак, во Центар проблеми со номинирање кандидат има и ВМРО ДПМНЕ. Од таму според информациите неко...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев едвај спаси жива глава, сите го бркаа за да направат селфи со него на прославата пред влада!

Повеќе

ВЛАДИКАТА АГАТАНГЕЛ СО ШОКАНТЕН ГОВОР ВО ЦРКВА ВО ВЕЛЕС: ВЛАДАТА ДА СИ ОДИ, ГРУЈО ДА СЕ ВРАТИ, ВМРО ДПМНЕ ДО ГРОП!

Во сво­е­то пос­ла­ние по по­вод осве­ту­ва­ње­то на цр­ква­та „Св. Ки­рил и Ме­то­диј...

Повеќе

Бугарска воена делегација денеска во посета на АРМ, се договара заедничка воена вежба!

Повеќе

ОВА Е ЗА ПОФАЛБА: Министерката од НСДП, Зорица Апостолска оди на работа со велосипед!

Кога сме кај неа, таа денеска се сретна со холандскиот амбасадор:

Повеќе

БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА, КИРОВСКИ: Според анкетите, Стефан Богоев ќе го прегази Стевчо Муња во Карпош со 10 000 разлика!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Успешна посета на Радмила Шеќеринска на братска Словенија, министерката за одбрана беше пречекана како претседател на Македонија!!!

Повеќе

ИСТОРИЈА, ДОЛГ ПАТ ИЗОДЕВМЕ, НЕКА НИ Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКОТ, ЗА МНОГУ ГОДИНИ!!!

Повеќе