Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

СТЕВО ДЕТОНИРА БОМБА НА СИТЕЛ: СИЉАНОВСКА ЈА ИЗМАМИЛА ДИК СО ФИНАНСИСКИОТ ИЗВЕШТАЈ, НЕ ПОДНЕЛА СТАВКА ЗА МЕДИСКО ПРЕЗЕНТИРАЊЕ!

- Сиљановска се пофали дека три пати помалце пари потрошила од мене, а во извештакјот до ДИК не поднела ставка за медиско преставување. Кога ќе го п...

Повеќе

ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА СИЉАНОВСКА НА СИТЕЛ: СВАРОВСКИ СУДСТВОТО Е ПОЛИТИЧКА ФЛОСКУЛА, НЕ ПОСТОИ!

- Ама доста со тие политички флоскули за Сваровски Судството, тоа не постои, тоа е политичка измама на СДСМ! Сиљановска шокираше цела јавност на ду...

Повеќе

АЈДЕЕ, НА СИЉАНОВСКА НЕ И БИЛО ЈАСНО КОЈ ПРИСЛУШКУВАЛ?!?!?!

- Мене уште не ми е јасно кој прислушкувал, СЈО не ни го одговори тоа прашање, мене уште не ми е јасно ништо околу тоа! Сиљановска која тера кампањ...

Повеќе

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека...

Повеќе

БЛЕРИМ РЕКА СИТЕ ГИ РАЗОЧАРА: СЕ ОДНЕСУВА КАКО КОРИСЕН ИДИОТ ЗА ВМРО ДПМНЕ, СТО ПАТИ Е ПОЛОШ ОД СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД ДУИ!!!

Однесувањето на Блерим Река во дебатите е комично! Донекаде и трагично! Тој е полош од сите политичари на ДУИ! Затоа што ДУИ беше блиска со ВМРО...

Повеќе

СТЕВО ЈА ОТЕПА СИЉАНИЦА НА МТВ: Професорке владата во која вие бевте министер во 1993-та донесе одлука за влез во ООН под референцата ФИРОМ, вие потоа си останавте министер уште 2 години?!

- Професорке во средината на 1993-та, владата во која бевте министер донесе одлука за влез во ООН под референцата ФИРОМ, вие тогаш си останавте мини...

Повеќе

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ОРИЃАНСКИ И БЕНИ ШАЌИРИ ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

Arben Beni Shaqiri 20 Април/20:30чСо Ориѓански и пријателитеМакедонска ФилхармонијаБилети во Југотон и Купи Карти За СеСе...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТЕН КАМБЕК: По 10 години и многу лични пехови и скандали, Тајгер Вудс пак стана светски шампион во голф!

43 годишниот голфер Тајгер Вудс по цели 14 години повторно е светски шампион во голф по победата на мастерсот во САД. Му требаше цела една декада з...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈОВО ПРЕВАРА ЗА НОВАТА ЛИМУЗИНА БМВ ОД 40 000 ЕВРА: Голема работа, па јас имам дома Мерцедес дупло поскап, ова БМВ е брука за судија од мојот калибар!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ РАСПАЛИ ПО МИЦКО И СИЉАНИЦА ОД ТЕТОВО: ИЗГУБЕНИ СЕ КАКО ВО ПЕСНАТА СТЕНЏЕРС ИН Д НАЈТ!

Повеќе

СИРОТА ЖЕНА: НОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА, НА ДЕБАТАТА НА МТВ ГИ ПОМЕША МИЛИОНИТЕ СО ИЛЈАДИ ЕВРА, ПА ЗБУНЕТО ГЛЕДАШЕ ВО ПЕНДАРОВСКИ ЗА ДА ЈА ПОПРАВИ?!?!

- Велат сме имале рекордни странски инвестициии во висина од 640 илјади, не, милиони евра... Сиљановска се збуни па гледаше во Стево за да и помогн...

Повеќе

(ВИДЕО) МОЌЕН ГОВОР НА ПЕНДАРОВСКИ ПРЕД 200 000 НАРОД, СПЛОТЕНИ МАКЕДОНЦИ, АЛБАНЦИ, ТУРЦИ, РОМИ, ТОРБЕШИ, ВЛАСИ ИТН: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Повеќе

БОМБА НА МИЛЕНКО: ВЧЕРАШНИОТ МИТИНГ НА ВМРО ДПМНЕ Е ДОКАЗ ДЕКА ТИЕ СЕ ЛАЖНИ ПАТРИОТИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО НИЖЕ ПОБЕДИ ВО ТВ ДЕБАТИТЕ, ЈА МАСАКРИРАШЕ СИЉАНИЦА И ВО ВТОРАТА ДЕБАТА КОЈА СЕ ОДРЖА НА МТВ, ТАА СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБВИНИ ЗА СИТЕ СКАНДАЛИ ОД 1990-ТА ПА СЕ ДО ДЕНЕСКА?!?!

Повеќе

Да беше вистински борец за правда, Сиљановска никогаш немаше ни да помисли да биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ, партијата која со правдата си избриша задник изминативе 15 години!

Дрскоста на Сиљановска нема граница. Она со цел памет ја тера кампањата под мотото ПРАВДА а е кандидат на ВМРО ДПМНЕ?!?! Еј човече?! Тоа е како да с...

Повеќе