Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

КОЧО АНЃУШЕВ: Еве Грујо, не се гледавме со странските амбасадори само за да се сликаме, и донесовме на Македонија 70 милиона евра грант од ЕУ, а договоривме и стотици милиони евра ефтини кредитни линии од Светска Банка, ЕБОР...

Груевци украдоа стотици милиони евра пари од буџетот и ја промашија трасата, владатана СДСМ донесе грант од 70 милиона евра, ИМА РАЗЛИКА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) Сефте на новиот владин портпарол, Миле Бошњаковски, нека му е честито и нека работи отчетно и транспарентно и нека биде достапен на новинарите 24/7

Повеќе

БОМБА НА НОВИНАРКАТА САШКА ЦВЕТКОВСКА: Спиро Ристовски цел мандат ручал само во еден ресторан, Скара Бар во Тафталиџе, која е негова?!?!

- Заменик министерот Спиро Ристовски цел мандат јадел само у една кафана, тоа е ресторанот Скара Бар во Тафтачиџе за која сите знаат дека е негова, ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА НА ТВ 24: Груевци трошеле толку аздисано затоа што мислеле дека никогаш нема да паднат од власт и со тоа никогаш никој нема да ги фати во расипништвото?!

Повеќе

СТОПАНСКА КОМОРА И ВИНАРИТЕ БАРААТ УКИНУВАЊЕ НА ЗАБРАНАТА ЗА КУПУВАЊЕ АЛКОХОЛ ПО 21 ЧАСОТ ВО МАРКЕТИ!

Здружението „Вина од Македонија“, во кое членуваат најголемите производители и извозници на вино во земјата, се приклучува кон иницијати...

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КЕКЕНОВСКИ: Сега е право време да ги решиме проблемите со Бугарија!

Поминаа повеќе од 18 години од потпишувањето на Декларацијата за добрососедство помеѓу Република Македонија и Република Бугарија во далечната 1999 г...

Повеќе

ОВИЕ СЕ КАКО БРАЌАТА ДАЛТОНИ: Браќата на Латас си ги бараат пасошите за да избегаат од земјата?!?!

Со јавна расправа по жалбата на Звездан Павловиќ, во Апелацискиот суд Скопје се отвори дискусија за неговиот и за одземениот пасош на брат му Срѓан ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАНКЕ ДОЈЧЕ, ДАНКЕ КРИСТИН: Меркел ја награди германската амбасадорка за решавањето на политичката криза во Македонија, ја праќа за амбасадор во Кина!

Повеќе

Бејли на гости кај Хорхе во Охрид, веројатно да провери да не спрема Хорхе некоја нова будалаштина, како нова амнестија за Груевци?!

Повеќе

ФОКУС: Јавноста ќе се шокира кога ќе слушне кој од фамилијата ќе го предаде Груевски!

КОЈ ЌЕ ГО ПРЕДАДЕ ГРУЕВСКИ? Извори од СЈО за „Фокус“ тврдат дека јавноста ќе биде шокирана кога ќе чуе кој од најтесниот круг на Фамили...

Повеќе

САШО МИЈАЛКОВ СЕ НАДМИНАЛ СЕБЕСИ, ОВА Е РЕКОРД: Успеал со двајца-тројца на маса, само со пијачки, апетисани и кафиња да направи цех од 500 евра во скопското кафуле Интермецо!!!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Чавков и Мијалков на државна сметка изеле пола резерват Јелоустон, коњи, бизони, елени, крокодили...

Во Министерството за внатрешни работи на брифинг за новинари беа презентирани фактури и сметки од ручеци на УБК и на БЈБ. На фактурата од 12 април ...

Повеќе

КУРТОН ЛАКИ КРЕНА РАЦЕ ОД ГРУЕВЦИ: Раководството на ВМРО ДПМНЕ може заслужува притвор, ама јас не?!

"За мене е бесмислено да бидам ставен во исти случаи, каде се применува иста мерка со оние кои се сомничат за криминал со 30 или 50 милиони евра" Д...

Повеќе

ЗНАЧИ ЗОКИ БУРЕВЕСНИК И СТОТИЦИТЕ ДРУГИ КОИ ГО ЗАТВОРИВТЕ ПО 3 ГОДИНИ ВО ПРИТВОР, ОНИ НЕМААТ ЖИВОТ, ФАМИЛИИ, КAРИЕРИ И КРЕДИТИ?!?!

Значи кога го стрпаа Зоки Божиновски 3 години да скапува во затвор, он нема значи деца и фамилија и кариера?!?! Исто и стотиците други кои ги затвори...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ ОД АНЃУШЕВ: Поради посветеноста на реформи, ЕУ не награди со грант од 70 милиони евра за пругата Куманово - Деве Баир!

Од вкупно 194 милиони евра грант наменет за развој на инфраструктурата во Западен Балкан, Македонија на самитот во Трст добила 70 милиони евра за до...

Повеќе