Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

Министерот за здравство Доц. д-р Венко Филипче и директорот на ЈЗУ Универзитетска Клиника за кардиологија, Жан Зимбаков, утринава го отворија Skopje Interventional Meeting: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар, е еден од најголемите центри на Балканот

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Министерот Филипче: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар,...

Повеќе

БОМБА НА РАДМИЛА: Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модернизација!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модерн...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВЛАДАТА НА ВМРО ДПМНЕ ДАЛА 9 ВЛАДИНИ ТЕЛЕФОНИ НА ПРО-ВЛАДИНИ КУРТОНИ КОИ ЗА 5 ГОДИНИ НАПРАВИЛЕ СМЕТКА ОД 30 000 ЕВРА!!!

СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, на 22.11. 2018 година поднесе кривична пр...

Повеќе

ЦЦЦЦ, КОЈА ЕПСКА БУДАЛА, ОВА Е СРАМ ЗА УНГАРСКИОТ НАРОД - Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Организацијата на Џорџ Соросстои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во и...

Повеќе

ГАЗДАРИЦАТА И ШЕФИЦА НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА БЕТ 365 НАЈПЛАТЕНА МЕНАЏЕРКА ВО БРИТАНИЈА: Сама себе си дала плата од 280 милиони долари за 2017-та, за изминатите 5 години заработила близу 1 милијарда долари!!!

The billionaire founder and boss of gambling company Bet365 has paid herself a record-breaking amount for the chief executive of a British company...

Повеќе

МИЛЕНКО ПЛАЧЕ: А МЕНЕ АМНЕСТИЈА МИ СЛЕДУВА ЛИ, САМО ЈА ЛИ ЌЕ ЛЕЖАМ ЗАТВОР?!

Повеќе

(ВИДЕО) ХЕРОИ НА ДЕНОТ: СПАСИЈА МАЧКА КОЈА ВИСЕШЕ НА ЖИЦА НА 10-ТИ СПРАТ!

The greatness of people can juged by the way they treat animals.👏👏👏 pic.twitter.com/XLcIVvtRQT — WILD NATURE (@WlLDNATURE) November 23, 20...

Повеќе

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip Разгледај ги моделите, нарачај онлајн и добиј неверојатен попуст ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА НОВА: ГРУЕВСКИ УСПЕАЛ ДА ПРЕФРЛИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МОНАКО, СЈО УСПЕАЛО ДА МУ БЛОКИРА 10 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Македонските власти ја блокирале сметката на сопственикот на Диамед Македонија, Ристо Новачевски, кумот на екс премиерот Никола Груевски кој ги имаш...

Повеќе

МЕНАЏМЕНТОТ НА НАЈГОЛЕМАТА МЛЕКАРА ВО ЗЕМЈАВА СО СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА: Млекара Здравје и понатаму останува една од водечките компании во Македонија

Повеќе

ПОКАНА ДО СИТЕ ВИСТИНСКИ ДЕСНИЧАРИ ВО ШТИП: ВО САБОТА ГДУ ОТВОРА ЛОКАЛЕН ШТАБ ВО ГРАДОТ ПОД ИСАРОТ

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ: Пионот Мицкоски призна дека е горд на криминалите на ВМРО-ДПМНЕ и својот ментор , но нема да го спаси Груевски од одговорност!

Повеќе

ХАХАХА, КОЈ Е ПОСТАР ОД 30 ГОДИНИ СЕ СЕЌАВА ДОБРО: ВО КОМУНИЗМОТ СЕКОЈ ДЕН БЕШЕ БЛЕК ФРАЈДЕЈ!

Повеќе

НЛБ: Водиме постапка за присилна наплата против Земјоделски комбинат Пелагонија, а не Здравје Радово

Соопштение за НЛБ: Во врска со текстот објавен во неколку медиуми, а во кој се споменува Друштвото за производство и трговија Млекара Здравје Радов...

Повеќе

ОВА САМО СРБИТЕ ГО МОЖАТ, ДАЧИЌ СО НАВРЕДИ КОН ПРЕМИЕРОТ НА АВСТРИЈА: Косовари су хтели да уџу у Интепрол преко курца, епа и тако су завршили!

Дачиќ со навреди и вулгарности до премиерот на Австрија, Вучиќ мораше да го поправа. Линк до сторијата, овде.

Повеќе