Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

Со добивањето на КЛУБ Картичката од STOP&GO, вие добивате 20% попуст на секоја купена гума, на секоја купена фелна, како и 20% попуст на сите услуги од STOP&GO

За да добиете КЛУБ Картичка ќе треба да се обратите во салонот на STOP&GO, каде ќе ви биде истата и издадена. Придобивките за нашите сегашни и и...

Повеќе

За Black Friday, 23 ноември, ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОПУСТИ на сите гуми во Stop&Go. Посетете не и заштедете! Само овој Петок!

Stop&Go oвластен увозник на брендовите: Hankook, Laufenn, Pirelli и Goodyear, а покрај гуми нуди и производи од брендовите Wurth, Platin, Shell,...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Педесет таленти ги исполнија условите за успешни и талентирани млади спортисти од нашата општина и на секој од нив им доделивме по 10.000 денари

Златко Марин November 14 at 9:32 PM· Педесет таленти ги исполнија условите за успешни и талентирани млади спо...

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Издвоивме 500 илјади денари за домаќинствата што преминуваат на поеколошки системи за греење, Општината субвенционира околу 50 отсто од трошоците за набавка на печка на пелети, а најмногу 15.000 денари од домаќинство

Златко Марин Page Liked·November 19· Издвоивме 500 илјади денари за домаќинствата што преминуваат на поеколошки ...

Повеќе

ГРЕШКА НА УПАТСТВОТО НА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА АВИОНОТ БОИНГ И НЕИСПРАВЕН СЕНЗОР КОЈ МЕРИ БРЗИНА ВИНОВНИ ЗА АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ИНДОНЕЗИЈА ОД ПРЕД НЕКОЛКУ НЕДЕЛИ КАДЕ ЗАГИНАА 190 ПАТНИЦИ

Во упатството за новиот Боинг 373 МАКС, Боинг заборавил да напише дека има нов систем кој автоматски го снижува носот на авионот ако примети дека ав...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО САШЕ ПОЛИТИКО ОДМАРА, ИМА ЗАМЕНА: ФУРКАН САЛИУ ВО АКЦИЈА

☠️🤛🏻 🎥 📷 🎤 pic.twitter.com/vfUyuNnr3k — Furkan Saliu (@FurkanSaliu) November 22, 2018

Повеќе

ЏАБЕ СЕ ИЗНАЈАДОА БУРЕК КУРТОНИТЕ: СДСМ ги демантира шпекулациите, нема разговори за претседателски кандидат во органите на партијата, тоа не е целта на премиерот и претседател на партијата, Зоран Заев

Повеќе

УЈП ОТВОРИ КАНЦЕЛАРИЈА ВО АЕРОДРОМ

Златко Марин November 20 at 11:44 AM· За да им ги доближиме услугите на граѓаните, обезбедивме канцеларија во...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО СКАНДАЛ ВИДЕО: Екс началник на полицијата во Штип краде облека во бутик!!!

Екс началник на полицијата во Штип а сегашен познат адвокат фатен со камера како краде облека поточно паричници во бутик во Штип?!?! Линк до видеот...

Повеќе

ЗАЕВ: Нека е честит Денот на албанската азбука. Gëzuar ditën e alfabetit shqiptar!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev58m58 minutes ago Заеднички го прославуваме зближувањето на културните традиции, кои на овие простори...

Повеќе

(ВИДЕО) СВЕТОТ ВО ТРАНС: УШТЕ ОД СЕГА ПОЧНА ДА СЕ РЕКЛАМИРА И НАЈАВУВА ВТОРОТО ПРОДОЛЖЕНИЕ НА МЕГА ХИТОТ ОД 90-ТИТЕ, КРАЛОТ ЛАВ!

Here's a side-by-side of 'The Lion King' trailer with the same scenes from the 1994 original movie. #TheLionKing pic.twitter.com/nHpKHWDzPJ —...

Повеќе

Средба на премиерот Заев и претседателот на Албанија Мета: Меѓусебната почит и јакнењето на врските е позитивен фактор и од интерес на нашите граѓани

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проектот „Ја собираме пластиката од дома“

Златко Марин November 21 at 10:48 AM· Вкупно 385 домаќинства од населбата Лисиче беа вклучени во пилот-проект...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ, МАКЕДОНИЈА ИМАЛА ХОКЕЈ ФЕДЕРАЦИЈА?!?! Претседателот на Хокеј Федерацијата на Македонија – НИ ТРЕБА ХОКЕЈ АРЕНА

Светско првенство во хокеј за држави без хокеј арена или официјално IIHF Development Cup.ГО ОСВОИВМЕ!!! Со 5 победи во 5 натпревари. Докажавме дека...

Повеќе

БРАВО ЗА ИДЕЈАТА: Сојузот на синдикати на новинари доделува награда - „Медиум промотор на новинарството како јавно добро – Роберто Беличанец“!

Тргнувајќи од премисата дека демократско општествокон кое Македонија се стреми е можно само доколку новинарството се третира како јавно добро, како ...

Повеќе