Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

САМКА ИБРАИМОВСКИ СО ЧЕСТИТКА ЗА СИТЕ ГРАДОНОЧАЛНИЦИ: Победа за нас како планина, пораз за Грујо како провалија!

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, ја честита победата на коалицијата! Посебно на членството на ПЦЕР за огромното залагање за ко...

Повеќе

Во стилот на голем политичар, Ивица Конески ја честиташе победата на Златко Марин, БРАВО!!!

Повеќе

Фрчкоски: Многу ми е мило, интересно ми беше кога станав сабајле и отидов да гласам за син ми, обично досега беше обратно, му посакувам успех, он е јак момак, со гордеам со него!

Мактел:Профа коментар за избориве? Фрчкоски: - Ова во Америка се вика ЛЕНДСЛАЈД, значи свлечилиште кога цела планина се мрда и носи се пред себе, о...

Повеќе

ЕБАТИ ПОТОПОТ: СДСМ ПОБЕДИ СО 80 000 ГЛАСОВИ ПРЕДНОСТ НА ЛИСТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ПРЕД ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

БЕТМЕН ЗА ПОРАЗОТ...

Повеќе

ОВАА ПЕСНА Е ЗА СИТЕ ВМРОВЦИ, ПОЗДРАВ ОД МАКТЕЛ И САШЕ ПОЛИТИКО!

(Песнава не треба да се сфати буквално, само е зезање)

Повеќе

Чудни работи се забележани синоќа на Google во Македонија

Повеќе

ПРИКАЗНАТА ЗА ЕДЕН ПОРАЗ КОЈ ДОЛГО СЕ КРЧКАШЕ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПОБЕДИ ВО ПРВ КРУГ ВО СКОПЈЕ СО 40 000 ГЛАСОВИ ПРЕДНОСТ ПРЕД КОЦЕ!

Значи Јоци промаши само за 40 000 гласови, ебати значи повеќе ќе погодеше ако се обидуваше да промаши...

Повеќе

ПАПАРАЦИ ФОТО: Моментот кога Влатче Ѓорчев си замина од штабот откако ги виде пристигнатите резултати, наводно рекол, вакви резултати Грујо сам да си ги чита!

Повеќе

ЛЕЛЕ ШТО ДОЧЕКАВМЕ, МИЛЕНКО ДА СИ ТЕРА МАЈТАП СО ГРУЈО: ПАТОСИРАН СИ БОКСЕР, ЗАВРШИ ИСПРУЖЕН НА ЗЕМЈА!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКВА КАТАКЛИЗМА: ВМРО ДПМНЕ победи само во три општини, Илинден, Петровец и Сопиште!!!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕРВОЗАТА КАЈ КУРТОНИТЕ НЕ СЕ ИЗДРЖУВА: Ивона вчера за малце ќе ја скршеше масата во Сител!

Повеќе

ПОТОПОТ ЗА ВМРО ДПМНЕ НЕ ПРЕСТАНУВА, ДУИ ОСВОИ ПОВЕЌЕ ОПШТИНИ ОД НИВ?!?!

Повеќе

ДЕМИР КАПИЈА СЛАВИ, АПАШОТ ЗАМИНА ВО НА МАЈКА МУ ПУТКАТА!

Повеќе