Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

(ВИДЕО) КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ЗАМИСЛИ: Куртоните од Канал 5 го тролаат Грујо за оставката во ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕКОЈ ПЕЕ А НЕКОЈ СЕ ПАКУВА ЗА ШУТКА И ИДРИЗОВО: СЕФЕР ЦАНОВСКИ СО ПЕСНА НА ВРВ НА ХОТЕЛ ЈА ПРОСЛАВИ ОСТАВКАТА НА ГРУЈО НА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА ВО ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

ОЛИВЕР АНДОНОВ СЕ ПРИЈАВИЛ ЗА ВД ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

СЕАД КОЧАН КРАХИРА ТОТАЛНО: Затворен хотелот Елит Плаза, се збори дека го шитнал пошто зашто!

Пред неколку дена е затворен хотелот Елит Плаза. До хотелот е паркиран огромен камиони во кој се фрла шут од внатре од хотелот. Се шпекулира дека ...

Повеќе

ВИДЕО: Голем успех за клиниката Жан Митрев, добија акредитација за работа со САД

Повеќе

Е ОВА Е ИРОНИЈАTA НА ГРУЕВИЗМОТ: Сестра му на големиот ВМРО-вец и патриот Игор Дурловски е лезбејка која живее во Лондон

Наташа Дурловска живее подолго време во Лондон и е лезбејка и тоа не го крие во јавност, нашинци откриваат за Мактел. Е тоа е таа иронија, нејзинио...

Повеќе

ГРУЈО БИЛ МНОГУ ИСКРЕН ВЕЧЕРВА ВО СВОЈОТ ГОВОР!

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЛАТ ЏАФЕРИ НА ТЕЛМА: Планот на ВМРО ДПМНЕ да не ликвидираат и да воведат воена состојба го спречија бодигардите на Спасовски кои извадија пиштоли и почнаа да пукаат во таванот, ВМРО-вците се усраа!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СО ПОРАКА ДО ГРУЈО: ОДИ СИ, ГОТОВО Е!!!

Повеќе

(ВИДЕО) КАКОВ ОЧАЕН КРАЈ НА ПАТОРОТ: Последниот негов митинг како лидер на ВМРО ДПМНЕ беше спектакуларно фијаско, 100 автобуси а само 1000 луѓе!!!

Пред маршот денеска ја добивме оваа информација: Tолку бил очаен Грујо што немал поддршка за протестиве, што кавги биле по општински комитети, расп...

Повеќе

ОВОЈ МЕРМЕРОТ ШТО НЕ Е МЕРМЕР А ЛИЧИ НА МЕРМЕР, ДА НЕ Е НА БАЗА НА ШЕЌЕР?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЛИ ЌЕ СЕ МИРИМЕ БЕ ВМРОВЦИ: Грујо стоеше во прв ред со човекот кој прв го удри Заев на 27-ми април!

Повеќе

ДЕВОЈЧЕ, ТАТКО ТИ Е ЃУБРЕ, КУЧЕ КАСАПСКО, СВИРЕП МОНСТРУМ!!!

Повеќе

ВАКА ИЗГЛЕДА КОГА НАРОДОТ ЌЕ ТИ СВРТИ ГРБ!!!

Повеќе

И ТИЕ МАЛКУ ШТО ИЗЛЕГОА НА ПРОТЕСТ: СЕ БРАНИ ЛИ БРЕ СТОКО ТАКВА КЛАНИЦА, СЕ БРАНАТ ЛИ УБИЈЦИ И ТИЕ КОИ ОВОЗМОЖИЈА ТОА ДА СЕ СЛУЧИ?!?!

Повеќе