Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ХАХА, ПУТИН ОДБИВА ДА ЈА КРИТИКУВА САУДИСКА АРАБИЈА ЗА УБИСТВОТ НА НОВИНАРОТ КАШОГИ: Ех голема работа, ја убивам по еден годишно...

Линк до сторијата тука.

Повеќе

СЕ ПУНАТ ЗАТВОРИТЕ СО ВМРОНИ: Уште едно ѓубре ќе одговара за смртни закани кон пратеник!

Уште една кривична пријава за заканување кон пратениците поднесе Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатр...

Повеќе

КРИТИКИ КОН ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЗА ДОЦНЕЊЕТО ЗА ВТОРИОТ БРАН СУБВЕНЦИИ ЗА ПЕЧКИ ЗА ПЕЛЕТИ

Скопје,18 октомври, 2018 - 11:51 (META) Грејната сезона веќе почна, а Градот Скопје сè уште не го објавил вториот повик за субвенционирање...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ОВОЈ КОПУК БИЛ АМБАСАДОР ВО ЛОНДОН ЧОВЕЧЕ - ДОНЕВ ЗА ТЕЛМА: Трамп не знае за посетите на Мичел и Палмер во Скопје!

ВМРО-ДПМНЕ ако го прифатат ова нивната партија треба да се распадне бидејќи тие во името нема да можат да го имаат името „Македонија“. А...

Повеќе

ТВИТЕР ЗАЕДНИЦАТА „РАСПАЛИ“ ПО ВМРО-ДПМНЕ

Твитер заедницата со бројни коментари по исклучувањето на Сашо Мијалков, Никола Тодоров, Митко Јанчев… од ВМРО-ДПМНЕ. „Едвај...

Повеќе

ПЕКАБЕСКО: Првите добитници на Samsung Note 9 и ваучер од Kares во вредност од 10.000 денари ќе бидат познати веќе оваа недела :-)

Ви благодариме за огромното учество во наградната игра#Пекабетаза цело семејство! Првите добитници на Samsung Note 9 и ваучер од Kares во вредност о...

Повеќе

СДСМ: Пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат во својата сопствена изолација, Македонија незапирливо чекори напред кон иднината, кон ЕУ и НАТО

Повеќе

СДСМ: На дело се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, пионот Мицкоски и носителот на криминалот Груевски

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ ЗАЕВ, МИНИСТРЕ ФИЛИПЧЕ, БОРЕТЕ СЕ МАЛКУ ПРОТИВ НАДРИ ЛЕКАРИТЕ КОИ ПРОФИТИРААТ НА МАКАТА НА БОЛНИТЕ И ПРАВАТ ГОЛЕМА ШТЕТА!!!

Повеќе

ЕВЕ КОЛКУ ОСТАНАВМЕ ВО МАКЕДОЊА, НЕ СИ ПРАЈТЕ ФИЛМОВИ ЗА НЕКАКВИ ДВА МИЉОНА, ТОА Е ЧИСТА ФИКЦИЈА!!!

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ, ИМА НАДЕЖ ЗА ЧОВЕШТВОТО СЕУШТЕ!

Dobova, Slovenia, Octomber 2015(Jeff J Mitchell)

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Револуционерно срање, Замислете дека по десет или сто години некој нов лидер на вмро да го цитира Мицкота. Или Змејкота. Или Влатчета.

Branko Trickovski 2 hrs· Револуционерно срање И пред глупавиот говор на оној несреќен исфрлувач јас ми...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАНЧО МИНОВ У СРЕД ДЕБАТА НА ТВ 24 РЕШИ ДА СЕ ДИСТАНЦИРА ОД ВМРО ДПМНЕ, ОТКАКО ДОЗНА ДЕКА МИТКО ЈАНЧЕВ Е ИСФРЛЕН ОД ВМРО ДПМНЕ

Повеќе

Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот со тоа што на фб пиша дека ќе му се деси Мостар, алудирајќи на смртта на Борис Трајковски!

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривич...

Повеќе

(ВИДЕО) ТРАМП КОНЕЧНО ЗАЛИЧИ НА АМЕРИЧКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ: Убиството на новинарот Кешоги е тешка глупост, тој што ја дал таа наредба е во голема невоља, а пак обидот да се скрие е најлош таков обид во историјата!

Trump on Khashoggi's killing: "They had a very bad original concept. It was carried out poorly and the cover-up was one of the worst cover-ups in th...

Повеќе