Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

(ВИДЕО) Прекрасна снимка на Истанбул од дрон, убедливо еден од најубавите градови во светот кој вреди да се посети

Повеќе

Капа доле и респект до небо за Фрчко, Трајковски, Бучко, Бранко, Рада, Пендаровски и останатите од СДСМ што го издоговорија Рамковниот Договор, 17 години мир што го имаме сега без него ќе беа 17 години реки крв, покољ, ужас, хаос, очај, беда, мизерија, мрачен страшен горчлив хорор, пеколот ќе ни беше секојдневие!!!

Тешко е да го цениш Рамковниот Договор како обичен граѓанин, затоа што тешко е да замислиш што ќе беше без него. Лесно е да споредиш нешто што можеш ...

Повеќе

МАЦКО ГИ ПЉАЧКАЛ ПРИЛЕПЧАНИ ДУШМАНСКИ, ШТО ТОЛКУ МУ ЗГРЕШИЛЕ ПРИЛЕПЧАНИ НА ОВОЈ ВМРОН?!

Прилеп не е единствениот град во Република Македонија, каде новоизбраната локална власт се соочи со празна каса и милионски долгови кон разни довери...

Повеќе

СО 4 МИЛИОНИ ЕВРА, ЕУ И УНДП ЌЕ ЗАШТИТАТ 17 ПРИРОДНИ БОГАТСТВА НА МАКЕДОНИЈА!

ЕУ и УНДП ќе дадат 4 милиони евра за тригодишни проекти за заштита на природни богатства во Македонија. Еден од грантовите е доделен и за заштита н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМОВСКИ: МАКЕДОНИЈА ЌЕ МОРА ДА ГО ПРИФАТИ ДОГОВОРОТ АКО САКА ДА ОПСТАНЕ И НАПРЕДУВА КАКО ДРЖАВА!

Чомовски во своето гостување на АЛФА ТВ изјави дека Македонија доколку сака да влезе во НАТО и ЕУ, ќе мора да го прифати договорот. Тој нагласи д...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОШТО НАРОДНИТЕ МАСИ ПАНИЧНО СЕ ПЛАШАТ ОД ГМО ХРАНАТА, СТРАВ ОД НЕПОЗНАТО ИЛИ ЖРТВИ НА ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР?!

Повеќе

СДСМ ИМА ВРЕДЕН ГЕНСЕК: КИРАЦ СЕ ПЕНТАРИ ПО ПЛАНИНИ, ДЕНЕСКА БЕШЕ ВО СЕЛО ГЕРМАН, ПАЛАНЕЧКО, НА НАРОДЕН СОБИР

Повеќе

СПРЕМНИ СMЕ ЗА ПОЖАРИ, АКО НЕ ДАЈ БОЖЕ ЗАТРЕБА: Дирекцијата за заштита и спасување спроведе редовни тренажни летови на пилотите, оддржување на оперативноста на воздухопловите "Air Tractor Fire Boss"

Adnan Dzaferoski 45 mins· Денес во рамките на редовните активности на Дирекцијата за заштита и спасување, Одделен...

Повеќе

СДСМ: Медиумите и новинарите да бидат спокојни, финансирањето на платеното политичко рекламирање наполитичките партии со новите измени ќе биде повидливо, потранспаретно и без влијание на партиите врз медиумите!

Повеќе

КЕНГУРИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА ШО ГО БРАНАТ ИМЕТО ШТО ЌЕ КАЖАТ ЗА ОВА: Македонија е втора во Европа по задолженост на населението, а 41.6% од граѓаните имаат долгови во хипотеки, кирија, сметки!

Повеќе

ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА, КИРОСКИ: Факт е дека и власта и опозијата и институциите, и ДИК, не ја обмислија целава оваа работа околу кампањата за референдумот, и таа на крај ќе се прекрши врз нас, а гледачите ќе пцујат по телевизиите!

Повеќе

МИЛЕНКО ШИРИ ЛАГИ ЗА КФЦ, КОРИСТЕЛЕ ГМО, НЕМАЛО ПИЛЕШКО: Но лесно може да се провери на официјалната веб страна на ланецот на брза храна дека КФЦ е кратенка од Кентаки Фрајд Чикен

Она по што КФЦ се прослави во светот е користењето на патентирани фритези кои пржат под притисок, па пржењето е брзо и темелно и пилешкото е сочно...

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕЌЕРИНСКА: Млади, разберете, членството во ЕУ и НАТО нема да ни ги реши сите проблеми, но ќе ни даде во рацете многу алатки за да ви помогнеме да си ги реализирате соништата!

Повеќе

СУГАРЕВСКИ ОДГОВОРИ НА КРИТИКИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ не може да замисли да се работи законски или со почитување на процедурите, тендерот за субвенции за авиосообраќај ќе биде објавен повторно

Не е точно дека Владата намерно го поништи јавниот повик за доделување финансиска поддршка за евтини летови, истакна попладнево на прес-конференција...

Повеќе

Младиот лидер на ГДУ, Колев, со своите изјави ветува многу: Се додека политичарите се занимаваат со историја се дотогаш на Балканот работите ќе изгледаат така

Реакција на претседателот на ГДУ, Петар Колев, за медиумското препукување помеѓу официјална Софија и Скопје: Се додека политичарите, без разлика да...

Повеќе