Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

СДСМ: Граѓаните и пратениците го победија антизападниот пион Христијан Мицкоски, кон успехот да се приклучат сите кои се за ЕУ и НАТО без разлика на партиската припадност!

Повеќе

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени од сопствената партија, да ги тргнат рацете од сите пратеници кои сакаат иднина во ЕУ и НАТО!

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Им подаваме рака на лицата со Вилсонова болест, им ја даваме максималната поддршка и се грижиме за нивното здравје. За прв пат, се приклучивме со свој тим на ПОДАЈ РАКА 2018 - Хуманитарна трка за лицата со Вилсон vol.4!, во организација на Здружението Вилсон Македонија - Wilson Macedonia!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ГИ ЗАМОЛУВАМ УРЕДНИЦИТЕ НА МЕДИУМИТЕ, АМАН НАПРАВЕТЕ МЕДИСКА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА ОД КУРТОНИ И ФАШИСТИ!!!

Branko Trickovski 2 mins· Медиумска деконтаминација Пишува: Бранко Тричковски Ги повикувам сите уредн...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ ДО ЧОМОВСКИ: Тој сепак го прекина интервјуто со Филип Петровски, потоа интервјуто беше поставено на сајтот на телевизијата и по други портали, но не во директниот пренос од дебатата на 1 ТВ!

Избрзав и го обвинив Чомовски за скандалозното интервју со Филип Петровски, но излезе дека тој не само што не е крив за тоа интервју, туку и го прек...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ: Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока откупна цена, воведена нова дополнителна субвенција од 1 денар за килограм предадено грозје за двете најзастапени сорти, смедеревка и вранец – мерка за која лозарите ќе можат да конкурираат до 25 декември годинава.

Ljupcho Nikolovski 1 hr· Годинава се откупени околу 95 милиони килограми грозје, а се постигна и повисока отк...

Повеќе

(ВИДЕО) БОГОЈЕСКИ: Пратениците од ВМРО ДПМНЕ кои гласаа за ЕУ и НАТО еден ден ќе се сметаат за визионери, раководството ги исклучи без да се почитува статутот и интер партиската процедура!

Повеќе

ЧОМ ЌЕ ЈА УНИШТИ 1 ТВ, АЦО КАБРАНОВ ДА РЕАГИРА ДОДЕКА Е ВРЕМЕ!

Македонија е комична држава, особено во медиумската сцена. Да го поканиш Филип Петровски и да му дадеш простор и прашања небаре е он некаков борец за...

Повеќе

КАКВО АРОГАНТНО ЃУБРЕ: Од Лос Анџелес, во срцето на НАТО, режисерот Дарко Митревски ни честита за уставните амандмани така што не нарече племе, сите што биле за НАТО и ЕУ биле купени со пари, и ни порача дека како земја и како народ ќе исчезнеме затоа што сме решиле да одиме во НАТО и ЕУ!

Darko Darko 9 hrs· ПРЕД ДА СЕ ОДЈАВАМ, УШТЕ ОВА: Народите создаваат држави и стануваат нации така што се...

Повеќе

АЛО, ЛУЃЕ, ДАЈ БЕ ПРАТЕТЕ ЛЕКАРСКА ЕКИПА КАЈ КАРАКАМИШЕВА, ОТИДЕ ЖЕНАТА СКРОЗ!

Повеќе

АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА: Веднаш по сторијата за Златко Тодоров - Кубус имаше многу реакции од луѓе кои се измамени, апел до сите измамени од него да ни пишат за да имаме увид во целиот случај!

На многу групи и профили каде ја споделивме сторијата за Златко Тодоров - Кубус, имаше коментари од измамени луѓе или пак луѓе кои знаат за измамени...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН УСПЕХ НА ВЛАДАТА: Македонија доби позитивен извештај од #ВенецијанскатаКомисија за досегашните измени на законите во судството и препораки како да продолжи понатаму

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА ЗОШТО ВО АФРИКА СЕКОГАШ ИМА ГЛАД И ПОКРАЈ МИЛИЈАРДИТЕ ДОЛАРИ ДОНАЦИИ ОД ЦЕЛ СВЕТ!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН ВО КИК БОКС, КОЈ ВЕЛИ ДЕКА МУ ГИ СКРШИЛЕ ЗАБИТЕ, АМА ВРЕДЕЛО!!!

Повеќе

Градот Скопје почна со рачно миење на улиците

Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ вчеравечер почнаа генерална акција за рачно миење на градските улици и булевари во Скопје. Акцијата с...

Повеќе