Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

РАПОРТ ОД СОФИЈА: Бугарите ги боли тасе за договорот со Македонија!!!

Од 10 таксисти кои не возеа во Софија во текот на 24 часа, ниту еден немаше појма за договорот со Македонија, ете колку сме им ние битни на Бугарите!!...

Повеќе

МИЛЕНКО ГО НАПАДНА БЕТМЕН И ДПМНЕ: А каде сме ние со Мирка и останати од ГДОМ и Македонски Манифест во раководството на партијата?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) Путин ја покажа моќната руска морнарица, која е за респект, но за Америчката е сепак жива смешка!

Линк до целата смотра на руската морнарица во Санкт Петерсбург која ја направи Путин денеска, овде. Руската морнарица е навистина за респект за сек...

Повеќе

(ВИДЕО) МВР СЕ СПРЕМА ЗА УТРЕ: БОЈКО БОРИСОВ ВО СКОПЈЕ ЌЕ ГО ЧУВА АРМИЈА СПЕЦИЈАЛЦИ, ТЕНКОВИ, ВОДЕНИ ТОПОВИ...

Миленко објави видео од полициски џипови и тенкови кои се спремаат за утрешното доаѓање на бугарскиот премиер во Скопје. Добро е што МВР се спрема мак...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОДОЛЖУВА ХАОСОТ ВО БЕЛАТА КУЌА: По само една недела отпуштен новиот шеф за комуникации на Трамп, Антони Скарамучи, откако пред неколку дена откази добија стариот портпарол и шефот на кабинет!

По само 2-3 дадени интервјуа под дејство или на алкохол или под дејство на дрога, новиот портпарол доби отказ по само една недела на позицијата!!! З...

Повеќе

ОКНО направи збирка од јавни реакции по инцидентот на НАТО изложбата на оружје и апсењето на припадници на Левица

Здравко СавескиВака ќе ја враќате демократијата!? Вечерва на НАТО изложбата на оружјето за насилство во центарот на Скопје 4 демонстранти беа приве...

Повеќе

(ВИДЕО) 15 работи кои ги има само во Јапoнија и никаде на друго место: Прифатливо е да се спие на работа, нема работнички синдикати, се работи по 100 часа неделно (по 14 часа секој ден), сите молчат и спијат во јавен превоз потпрени еден на друг иако не се познаваат меѓусебе, ВЦ шољите им се дигитални, дозволено е да се јаде гласно, се посвојуваат идните директори на семејните компании...

Повеќе

(ФОТО) Роботи на компанијата Фејсбук биле исклучени откако почнале да си зборат на јазик кој само они го разбираат, фактички сакајќи или несакајќи си направиле заеднички бунт против луѓето кои ги направиле?!

Линк до овој смешен настан овде.Ова по многу работи потсетува на безброј легендарни филмови на кои главна тема е бунт на роботите против човештвото,...

Повеќе

БЕТМЕН И ОФИЦИЈАЛНО ПОЧНА ДА ОДРАБОТУВА ЗА ВМРО ДПМНЕ: Му се заканува на Заев, ќе го тепал на избори, ќе го судел, маме ќе му онадел...

Повеќе

(ФОТО) ПРВ МОДЕН ГАФ НА НОВИОТ ПРЕМИЕР И НОВИТЕ МИНИСТРИ!

Екс премиерот Никола Груевски се прослави со своите ненормални модни гафови комбинирајќи облеки и чевли со бои и материјали и кројки кои беа тотално...

Повеќе

(ВИДЕО) Ете и тоа се случи, тема на прес на премиер со амерички амбасадор беше Бетмен Велит!!!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ АКО НЕ ПОСТОЕШЕ ЌЕ ТРЕБАШЕ ДА ГО ИЗМИСЛИМЕ: Бил против договорот со Бугарија затоа што Бугарскиот и Македонскиот народ биле едно те исто?!

Повеќе

ВИКТОР КАНЗУРОВ ГИ ЗАМОЛЧЕ СИТЕ ВО СТУДИО: ВМРО ДПМНЕ ги брои и конгресите на ВМРО на Ванчо Михајлов и Тодоров Александров, они што биле, Македонци ли биле?!

Повеќе

(ВИДЕО) ИДИОТСКА ПОСТАПКА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Изгледа македонската полиција ќе треба длабински да се еманципира и цивилизира, ДЕМОНСТРАНТИ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СПРЕЧУВААТ, АПСАТ И МАЛТРЕТИРААТ!!!

Повеќе

АЈДЕ ТРЕНДО И ОСТАЛА БАГРА НЕУТРАЛНА, ВИЕ СТЕ НА РЕД, ОХРАБРЕТЕ СЕ КОНЕЧНО, ДОСТА СЕ КРИЕВТЕ ВО ОРМАРОТ, ПРИЗНАЈТЕ ШТО ВИ ЛЕЖИ НА СРЦЕ

Повеќе