Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

АЈДЕЕЕ, ТОТАЛЕН РАСПАД НА ВМРО ДПМНЕ: ЧЛЕНОТ НА ИК, НИКОЛОВСКИ - НЕ ПРИСЛУШКУВАА СТРАНСКИ СЛУЖБИ, ТУКУ САШО МИЈАЛКОВ!!!

Член на ЦК на ВМРО ДПМНЕ за НОВА изјави дека “немало никакви странски служби, не прислушуваше Мијалков”. На вчерашната седница на ЦК на...

Повеќе

ГДУ: ПОМИРУВАЊЕТО НЕ СМЕЕ ДА ГО ЗАКОЧИ БРОЈЧАНИКОТ НА ЗАЕВ, ПРАВДА МОРА ДА ИМА!!!

Почитувани, Помирување и простување е неопходно за да продолжиме напред, но и враќање на украдените пари. Бројчаникот треба конечно да почне да врт...

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: Ајварот и „стечајот“ на ДПМНЕ

Ајварот и „стечајот“ на ДПМНЕ Жално е што Граѓанско Демократската Унија-ГДУ остана ЕДИНСТВЕНАТА опозициска партија со јасни евро-атланс...

Повеќе

ЕВЕ КОИ СЕ ПРОЦЕДУРИТЕ И РОКОВИТЕ ДО КОНЕЧНА РЕАЛИЗАЦИЈА НА НОВИТЕ УСТАВНИ АМАНДМАНИ!

80 пратеници вчера гласаа во Собранието по предлогот за отворање на уставните измени согласно Договорот од Преспа. Но, со нивното гласање Ус...

Повеќе

НОЌ НА ДОЛГИТЕ НОЖЕВИ ВО ВМРО ДПМНЕ: Исклучени од партијата Сашо Мијалков, Митко Јанчев, Петар Богојески, Костадин Богданов и Никола Тодоров!!!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и членот на Извршниот комитет Костадин Богданов, се разрешуваат од партиските функции, а за екс министе...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ПРИЗМА: НЕКОЈ ОД ОЈО МУ ДОЗВОЛИЛ НА ГАМПЕР ДА ИЗБЕГА, А СЕКЈУРИКОМ ДА СЕ СПАСИ ОД КОНФИСКАЦИЈА НА УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ОД МЕСТЕНИТЕ ТЕНДЕРИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ВЛАДАТА!!!

Порталот Призма истражува зошто фирмата Секјуриком не е дел од обвинението за месетењето тендери за чистење на владата, и зошто на еден од двајцата ...

Повеќе

ПРОЕКТ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ФРЛАЊЕТО ХРАНА ВО СОРАБОТКА СО ЕВРОПСКАТА БАНКА ЗА ХРАНА

WSS Effect - Банка за храна МКLike Page October 21 at 9:38 AM· Сите луѓе имаат право на храна. И ние како држава и како граѓански о...

Повеќе

ПРВИОТ САМОСТОЕН МИТИНГ НА ЛЕВИЦА ПОМИНА НЕСЛАВНО: Сите 1,2 милиони бојкотирачи решија да го бојкотираат митингот!

Повеќе

GULF OIL: Широко распространет бренд низ целиот свет, 117 годишна традиција, врвен квалитет

Широко распространет бренд низ целиот свет, 117 годишна традиција, врвен квалитет.Горива кои ја подобруваат целокупната работа на вашето возило, а у...

Повеќе

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени и изолирани, Македонија се обединува околу иднината во ЕУ и НАТО

Повеќе

БРАВО: По итна постапка на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во соработка со градоначалникот на К вода Filip Temelkovski Целосно реконструирана улицата Антон Попов. Скопје се гради!

Повеќе

БРАВО: Набавени 400 нови униформи за специјалцните сили на МВР!

Повеќе

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА НА ГРАНИЦАТА СО МЕКСИКО ПОРАДИ БРАН БЕГАЛЦИ ОД ХОНДУРАС

Повеќе

МАЖИТЕ СЕ КАКО КИСЕЛА ЗЕЛКА, ИМ ТРЕБА ВРЕМЕ ЗА ДА СТАСААТ

Повеќе

ШЕФОТ НА АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА СЕ ИЗВИНУВА ЗА ГУЖВАТА ПРЕД СТАРТОТ НА КОНЦЕРТОТ НА 2 CELLOS

Boban Avalon Miloseski October 20 at 2:39 PM· Кратко и јасно- извинете. Една од најголемите доблести во живото...

Повеќе