Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

ЈАКА МУ ДУША НА ЗАЕВ, ГИ РЕШИ БУГАРИЈА И ГРЦИЈА, СЕГА ОД НИГДЕ НИКАДЕ ЕРДОГАН МУ ЗАСТАНA НА ПАТОТ: Турција бара екстрадиција на медиумски работници и невладини активисти, македонските власти се уште одлучуваат

Од Министерството за правда велат дека e во тек постапка за екстрадиција на 15 лица, на барање на Турција поради поврзаност со организацијата ФЕТО н...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПОКАЖА И СВОЈАТА СМЕШНА СТРАНА КАЈ ЖАРЕ ЕДЕН НА ЕДЕН: Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура

Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура 😂 Недела, во 18:30 часот, гледајте го целото интервју. pic.twitter.com/dGHRrSYI6...

Повеќе

Меј: Апсењето на Асанж покажува дека никој не е над законот

Британската премиерка Тереза Меј го поздрави денешното апсење на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и оцени дека тоа покажало оти никој не е над з...

Повеќе

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река додека било на свадба во Батинци

Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река. -На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на стари...

Повеќе

СВЕТСКИ НАСТАН ДЕНЕСКА: По седум години криење во амбасадата на Еквадор во Лондон, денеска е уапсен основачот на Викиликс, Џулиан Асанж

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја ...

Повеќе

ВУЧИЌ ГО НАДМИНА ГРУЕВСКИ: СВОИТЕ МЕДИСКИ КУРТОНИ ГИ ПРАЌА ЗА АМБАСАДОРИ ВО МЕТРОПОЛИ КАКО МОСКВА!!!

Српската влада донесе одлука за испраќање како амбасадор во Русија на скандалозниот новинар и актуелен пратеник од партијата на претседателот Алекса...

Повеќе

БОМБА НА ЏАБИР ДЕРАЛА: Нема да имаме кристално чисти избори како што посакува Заев, затоа што немаме кристално чисти избирачки списоци!

- Ние во ЦИВИЛ имаме една битка со ДИК во врска со избирачките списоци, ние велиме дека списоците не се прочистени, ДИК вели дека се прочистени и то...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Стево и Заев прават голема грешка во оваа кампања!

- Заев и Стево недоволно ги објаснуваат придобивките од НАТО и ЕУ, тоа треба да се повторува секој ден и на секој настап, народот брзо заборава и ле...

Повеќе

СТЕВО: ГОРДАНА МЕ РАЗОЧАРА, НЕ ОЧЕКУВАВ ОД НЕА ТАКОВ НИЗОК УДАР, МИ ДОЛЖИ ИЗВИНУВАЊЕ

- Потпишавме кодекс за фер кампања и фер избори, професори сме со децении и се познаваме, и не очекував од тимот на Сиљановска да направат таков сра...

Повеќе

БОМБА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ: МАКЕДОНЦИТЕ ВО ЕГЕЈСКА МАКЕДОНИЈА ЗБОРУВААТ МАКЕДОНСКИ, КАКО И СИТЕ МАКЕДОНЦИ СЕКАДЕ ВО СВЕТОТ!

- Македонците во цел свет па и тие во Егејска Македонија зборуваат Македонски, и не знам што има тука толку да се драматизира и да се цепидлачи. Тоа...

Повеќе

ОВИЕ ПА ВМРОВЦИТЕ ИЧ НЕМАА СРЕЌА СО ЛИДЕРИТЕ, СИТЕ СЕ БЕЗ ОСЕТ ЗА ОБЛЕКА И СТАЈЛИНГ

Повеќе

ЛЕГЕНДАТА ВЕЛИ ДЕКА ОВОЈ ПОПОТ КУЦАЛ ОД ЛИНИЈА ЗА ТРОЈКА И ТОА СО МАНТИЈА!

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ, ПЕТАР КОЛЕВ: Сите сакаат да се иселат од земјава, а сите гласаат за СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, ајде најди сега на ова НЗС?!

Повеќе

(ВИДЕО) Депресијата, водечка ментална болест на модерното време – да се лекува или игнорира?

Повеќе

Одбележување на светскиот ден на аутизмот

На 02.04.2019 година во ресторанот Umbrella, со едукативно предавање и дружење, здружението за унапредување на квалитетот на животот на лицата со ау...

Повеќе