Одберете локација на пристап

Поевтинување на производната цена на струјата од АД ЕЛЕМ за 1,5 проценти или за 0,6 евра бара компанијата од Регулаторната комисија. Ова го изјави генералниот директор на ЕЛЕМ Драги Миновски, објаснувајќи дека тоа ќе значи од 41 евро намалу
Седум компанија во Македонија со мешан капитал произведуваат канабис од кој потоа ќе се произведува масло за медицинска употреба. Интересите за оваа индустрија се зголемуваат и затоа владата работи на уште подобро уредување на оваа деликатна дејнос
Во текот на времето за кое ќе се даваат ваучери за такси превоз за пијани возачи, Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи!!! Кога е човек пијан, прави грешки во расудувањето и ризикува да се убие сам или да убие некого на улиците. Тоа дека п
Не ми се верува што направи Роберт Поповски вечерва на Канал 5. Избркан како куче од телевизијата во време на режимот, се врати како министер и го направи лом човекот кој го избрка. Но ова не беше личен дуел, ова беше дуел на новинар со црв, глис
Владата преку инструменти на Македонската банка за поддршка на развојот, во рамки на своите надлежности, ќе направи напори, да се обезбедат средства, во форма на заем за „Југохром“, со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот
Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, се очекува да биде новиот заменик министер за надворешни работи.Жерновски беше пратеник девет години во три мандати, се до 2013-та година, кога стана градоначалник. На локалните избори
Владата не го продава уделот на државата во Македонски Телеком, а таква информација немаме ниту од партнерите од Дојче Телеком, информираат за МИА од Владата. Оттаму додаваат дека сега веќе поранешниот главен извршен директор Андреас Елснер самиот
Мирчевски: Сеизвинувам во име на Канал 5 за погрешното известување Директорот на Канал 5, Иван Мирчевски во денешното издание на Само вистина, испровоциран од неговиот гостин, министерот Роберт Поповски, се извини за манипулациите и погр
Изградена пред 30-тина години, Болницата во Кавадарци беше препознатлива по својата грандиозност и беше вистинска гордост на Кавадарци. Но, сепак, долги години овој објект беше оставен на забот на времето и се распаѓаше. Цели 30 години во оваа јавн

Моја листа - пет политички настани кои ја одбележаа 2017 година

Наместо ретроспектива на претходната година, а во склад со сите ревносни рангирања и објавувања на разно-разни листи „НАЈ...“ одлучив ...

Повеќе

Вработените во „Аџибадем Систина“ даруваа 160 единици крв

Повеќе од 160 вработени учествуваа во крводарителската акција на Клиничката болница „Аџибадем Систина“ организирана во соработка соопшти...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Дедо Мраз ги посети најмалите пациенти во „Аџибадем Систина“

Новогодишната атмосфера во „Аџибадем Систина“ ја надополни посетата на Дедо Мраз, кој беше вистинско изненадување за сите дечиња.Го преч...

Повеќе

(ВИДЕО) АБЕ ОВА ПЕСНАВА ВЕЧНИОТ БОГ БИЛА ОБИД НА МПЦ СО ПОМОШ НА ДОНАТОРИ ДА ЈА ЗАМЕНИ ПЕСНАТА КОЛЕДЕ ЛЕДЕ КОЈА СЕ ПЕЕ НА БАДНИК, БИЛА ПАГАНСКА И НЕХРИСТИЈАНСКА?!

Јанко Бурек кој е близок до владиката Наум, посвети цела емисија објаснувајќи дека песната КОЛЕДЕ ЛЕДЕ која се пее во Македонија за Бадник била пага...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ДРЖАВНИОТ ВРВ И ИНТЕЛЕКТУАЛНАТА И БИЗНИС ЕЛИТА НА ПРИЕМ КАЈ ЏЕЈ ЏЕЈ СТЕФАН ПО ПОВОД БОЖИЌ!

Повеќе

СОЦИЈАЛ ДЕМОКРАТИЈАТА И РЕЛИГИЈАТА ОДАТ РАКА ПОД РАКА, ЗОШТО СЕ ЧУДИТЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) Шилегов: Не ги примив децата да ми пеат верски песни, организаторите ќе платат за автобусите

Повеќе

АКО ТРЕБА СО ЕДНА ФОТКА ДА СЕ ОБЈАСНИ НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА НА МАКЕДОНИЈА ИЗМИНАТИВЕ 10 ГОДИНИ

Повеќе

ГРУЈОВИ КУРТОНИ ИМА ДУРИ ВО ПУСТИНИТЕ ВО АРИЗОНА, ТЕГАЧАТ МАСТИКА И ПЛАЧАТ ПО ДОБРАТА ТЕЗГА КОЈА ТРАЕШЕ ЕДНА ЦЕЛА ДЕКАДА

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: МЕРЛИНКА И БЕТКА ВО ЕДНО КАДРО

Повеќе

АЈДЕ СЕГА СИТЕ ДА МУ СЕ ИЗВИНАТ НА НИКСА ЗА ТЕПАЊЕТО НА ФБ ВЧЕРА, ПРЕД СЕ БАНДАТА НА БОРЈАН

Има изјави со согласност од родителите на децата кои учествуваа на Бадниковите поворки, велат од Здружението за возобновување на православни традици...

Повеќе

СУЕТНАТА БУДАЛА ГЕРО ПАК ПРАВИ НОВИ ПАНИКИ, ПРОБЛЕМИ И СПЛЕТКИ ОНАМУ КАДЕ ШТО ГИ НЕМА, СТОТИ ПАТ ПО РЕД, ОВОЈ ЧОВЕК Е НЕПОПРАВЛИВ!

Сега најнова паника на Геро е дека Заев бил оставвен сам?!?! Дека некој го издал?! Он демек сега го брани, пошто бил предаден?!?! Заев само давал ...

Повеќе

Како стареам, се подобро мислење имам за религиите, СИТЕ, иако сум и веројатно ќе останам атеист до крајот на животот

Како стареам, се подобро мислење имам за религиите. Зошто? Затоа што се повеќе губам надеж во луѓето! Се повеќе разбирам дека луѓето се една невероја...

Повеќе

Шилегов: Бесплатниот градски превоз поради загадениот воздух започнува веднаш, важи за ЈСП и за приватните автобуси

Град Скопје воведе бесплатен градски превоз за скопјани поради загадениот воздух. Мерката ја објави градоначалникот, Петре Шилегов, кој истакна дека...

Повеќе

(ВИДЕО) Популарната ТВ водителка, шоуменка и бизнисменка, Опра Винфри со жесток говор на Златните Глобуси, имплицитно најави своја кандидатура за претседател на САД

Повеќе