Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

ЗАЕВ ВО РАДОВИШ: ПОБЕДУВАМЕ ВО ПРВ КРУГ, КОНЗУЛОВ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СО ЕМОТИВЕН ГОВОР ВО СТРУМИЦА ПРЕД 20 000 НАРОД: Извинете мои Струмичани што морав да ве напуштам, морав да се борам со злото, но градот го оставам во сигурни раце, Коста ќе биде подобар градоначалник од мене!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Склучивме договор со еснафот, го враќаме животот за сите во Скопската чаршија

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Најдовме решение за Југохром, газдите ќе стават филтри, вработените ќе се вратат сите на работа!

Повеќе

ОВА Е ЕДЕН ОД БИСЕРИТЕ НА БОМБИТЕ: Претседател на собрание со министер на полиција договараат пуштање од притвор на локални бандити од Ѓорче!

Повеќе

СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ - ПРИКАЗНАТА ЗА ЕДНА БЕСРАМНА ПОЛИТИЧКА КУРВА ВО НАЈТЕШКОТО ВРЕМЕ ЗА МАКЕДОНИЈА КОГА ТРЕБАШЕ ДА СЕ ПОКАЖЕ РБЕТ ОБРАЗ И МУДА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ХЕРОЈУ, НЕМОЈ ДА НЕ РАЗОЧАРАШ: ЖИВОТНАТА ПРИКАЗНА НА НАШИОТ ЗОКИ ЗАЕВ, ЧОВЕКОТ КОЈ ГО ПОБЕДИ ЗЛОТО, ЧОВЕКОТ КОЈ ЌЕ ЈА ВНЕСЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕУ И НАТО, ЧОВЕКОТ КОЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОРОДИ МАКЕДОНИЈА И ЌЕ ДОНЕСЕ ЖИВОТ ЗА СИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКЕДОНИЈО, НЕ ДОЗВОЛУВАЈ ОВА ЧУДОВИШТЕ ДА СЕ СПАСИ, АЈДЕ ДА ГИ ДОТЕПАМЕ, ДА ГИ УНИШТИМЕ, СО ТОА ШТО ЌЕ ГИ ПОБЕДИМЕ ВО СЕКОЈА ОПШТИНА!!!

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО СО ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ, КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КИСЕЛА ВОДА: Ќе ги казнам населбите во општината кои нема да гласаат за мене на изборите!

Повеќе

ОХРИД НА ДЕНОТ!

ФОТО: 2S Студио Охрид

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕЛА ДРЖАВА ИМ СЕ СМЕЕ: ВМРО ДПМНЕ со скапа холивудска реклама која чини 100 000е да се сними со актери и специјални ефекти и пост продукција, ветуваат дека ќе не ослободеле од мрачниот режим на Заев?!?!

Ова е како ИСИС да ветува дека ќе ги ослободи Ирак, Сирија и Либан и ќе воведе граѓанско секуларно општество според сите принципи на ООН, Амнести Ин...

Повеќе

ИЛЧЕ ГЕБЕЛС БЕШЕ ИСПЛЕСКАН НА ТВИТЕР, ПРАЗНИЧНО...

Повеќе

Голема поддршка и големо БРАВО за колешката Наташа Стојановска од ТВ 24, го спржи вице премиерот!

Голема поддршка и големо БРАВО за колешката Наташа Стојановска од ТВ 24, го спржи вице премиерот, ама тоа е работата на секој одговорен новинар, само ...

Повеќе

ШОК ЗА ЈАВНОСТА - АНЃУШЕВ ОТКРИ: ФЕНИ има долг од 60 милиони евра, но не е страшно, за толку голема компанија тој долг не е страшен, може да се спаси фабриката!

- Долгот на ФЕНИ изнесува 60 милиони евра кон банки и добавувачи. Но таа сума не е страшна за толку голема компанија, а плус никелот одлично котира ...

Повеќе

(ВИДЕО) Вице премиерот Кочо Анѓушев на жешко столче во ТВ 24, новинарката жестоко го нападна, тој добро се држеше!

Повеќе