Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

(ВИДЕО) СДСМ ПРИЛЕП СЕ ПОФАЛИ: Криминалитетот во Прилеп намален за над 30%, полицијата е партнер на граѓаните

Повеќе

ВНИМАВАЈТЕ: ВАЛКАНАТА ПР ЗАВЕРА ПРОТИВ ЗАЕВ Е ВО ПОЛН ЕК, СЕГА НА РЕД ДОЈДЕ РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ГРУЈОВИТЕ КУРТОНИ!

Ве предупредив пред некој ден дека дел од разочараните борци против екс режимот кои не го добија посакуваниот колач од новата власт, не им се оствариј...

Повеќе

ИНИЦИЈАТИВА АВАЈА: Десет илјади Роми со конкретни барања до претседателските кандидати

10.04.2019, Скопје – Граѓанската иницијатива „АВАЈА“ (на македонски: ДОАЃАМЕ), денеска, ја промовираше кампањата „Ние Гласам...

Повеќе

Бомба на министерот Филипче и Жан Митрев: Доктори се враќаат од странство, резултатите покажуваат дека соработката за детската кардиохирургија е одлична при спојот на експертизите од јавното и приватното здравство

Скопје, 10.04.2019 година Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, директорот на „Клиничка болница Жан Митрев“, д-р Жан Митрев, ...

Повеќе

Почитувани студенти, резервацијата на вашите авио карти со КОУЗОН СТУДЕНТСКИ СЕРВИС – како ваша агенција за летна студентска работа во Америка Ви обезбедува поволни авио карти, кои имаат повеќе бенефити

Почитувани студенти,Со веќе интензивната припрема за во амбасада и подготовките за тоа како ќе се одвиваат вашите патни итинерери, уште еднаш ве пот...

Повеќе

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД МЕСЕЦ ВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ НИ ДОАЃА ЛЕНИ КРАВИЦ

Повеќе

(ВИДЕО) Погледнете го извонредниот рекламен спот, како најава за концертот на Sting на Градски со Благој Веселинов- актерот кој ја толкува главната улога во филмот “Исцелител”!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЈ ТАЛЕНТИРАН ЛУДАК: Направи цела техно журка со една пластична кофа, стар прозор и една тенекија

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ ВЕ ПОТСЕТУВА: ЈАВНИОТ ПОВИК СЕ УШТЕ ТРАЕ, ИСКОРИСТЕТЕ ГИ СУБВЕНЦИИТЕ ОД ГРАД СКОПЈЕ ЗА НАБАВКА НА ВЕЛОСИПЕД

Градот Скопје ги потсетува граѓаните дека може да ги искористат субвенциите за купување велосипед и да надоместат дел од трошоците направени при наб...

Повеќе

БРАВО: Членките на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам), собраа 1,5 милиони денари со кои ќе биде поддржана реализацијата на три социјално корисни проекти

Американската стопанска комора во Македонија - АмЧам, бизнис заедница на 130 од најголемите компании во земјава, организираше настан за собирање фин...

Повеќе

БРУТАЛНА КОЛУМНА НА ОРДАНОВСКИ: ЛИДЕРОТ НА ИВЗ МЕ ПОТСЕТУВА НА ЕДЕН СОГОЛЕН ЦРВ ОД ФИЛМСКИОТ СЕРИЈАЛ ВОЈНА НА ЅВЕЗДИТЕ!

Сашо Ордановски го спореди поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи со ликот ЏАБА од филмскиот серијал Војна на Ѕвездите. Линк до колумната на ЦИВИЛ МЕДИ...

Повеќе

Зекири: Драг Сашо Ордановски, немало потреба толку да го пазиш во колумната, поглаварот на ИВЗ е срам за сите, узурпира со калашникови, шири говор на омраза

Мухамед Зекири, пратеник на СДСМ реагира на Фејсбук во врска со навредите што ги искажа поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи за македонскиот народ. &b...

Повеќе

(ВИДЕО) БЛЕРИМ РЕКА: Ние интелектуалците треба да се активираме политички, затоа што политиката им ја оставивме на неписмени нечесни бараби!

Повеќе

(ВИДЕО) Плаќање на РАТИ во најпопуларните продажни места во земјава, ексклузивни ПОПУСТИ и ОДЛОЖЕНО ПЛАЌАЊЕ се само дел од можностите кои Diners Club картичката ви ги нуди

Плаќање на РАТИ во најпопуларните продажни места во земјава, ексклузивни ПОПУСТИ и ОДЛОЖЕНО ПЛАЌАЊЕ се само дел од можностите кои Diners Club ги нуд...

Повеќе

Силјановска: Не сум националист, ама... (ич не ги поднасам овие Албанциве, требаше во 90-тите да ги решиме со таа гасната комора што ја збореа моите ВМРОВЦИ! - Мактел превод на нејзините ставови)

Промената на името со вештачки насадена придавка не е конечно решение како што вели власта, се додека постојат Уставниот суд, Обединетите нации и др...

Повеќе