Одберете локација на пристап

Поевтинување на производната цена на струјата од АД ЕЛЕМ за 1,5 проценти или за 0,6 евра бара компанијата од Регулаторната комисија. Ова го изјави генералниот директор на ЕЛЕМ Драги Миновски, објаснувајќи дека тоа ќе значи од 41 евро намалу
Седум компанија во Македонија со мешан капитал произведуваат канабис од кој потоа ќе се произведува масло за медицинска употреба. Интересите за оваа индустрија се зголемуваат и затоа владата работи на уште подобро уредување на оваа деликатна дејнос
Во текот на времето за кое ќе се даваат ваучери за такси превоз за пијани возачи, Петре Шилегов ќе спаси десетици човечки животи!!! Кога е човек пијан, прави грешки во расудувањето и ризикува да се убие сам или да убие некого на улиците. Тоа дека п
Не ми се верува што направи Роберт Поповски вечерва на Канал 5. Избркан како куче од телевизијата во време на режимот, се врати како министер и го направи лом човекот кој го избрка. Но ова не беше личен дуел, ова беше дуел на новинар со црв, глис
Владата преку инструменти на Македонската банка за поддршка на развојот, во рамки на своите надлежности, ќе направи напори, да се обезбедат средства, во форма на заем за „Југохром“, со кој ќе се продолжи проектот за изградба на системот
Поранешниот градоначалник на општина Центар, Андреј Жерновски, се очекува да биде новиот заменик министер за надворешни работи.Жерновски беше пратеник девет години во три мандати, се до 2013-та година, кога стана градоначалник. На локалните избори
Владата не го продава уделот на државата во Македонски Телеком, а таква информација немаме ниту од партнерите од Дојче Телеком, информираат за МИА од Владата. Оттаму додаваат дека сега веќе поранешниот главен извршен директор Андреас Елснер самиот
Мирчевски: Сеизвинувам во име на Канал 5 за погрешното известување Директорот на Канал 5, Иван Мирчевски во денешното издание на Само вистина, испровоциран од неговиот гостин, министерот Роберт Поповски, се извини за манипулациите и погр
Изградена пред 30-тина години, Болницата во Кавадарци беше препознатлива по својата грандиозност и беше вистинска гордост на Кавадарци. Но, сепак, долги години овој објект беше оставен на забот на времето и се распаѓаше. Цели 30 години во оваа јавн

ОВА Е НОВИОТ ПОСТ ГРУЕВИСТИЧКИ СДСМ: ЗА БОЖИЌ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗАМИНА ВО МАНАСТИР!

Повеќе

ТЕТКА МИРКА ЈЕ МАЛО НЕРВОЗНА: БЛУЕ СО ОГАН, ВРИШТИ, КОЛНЕ, ВРЕЃА, ПЛУКА, ОД УСТАТА И ИЗЛЕГУВА ЗЛО И ГНЕВ КАКО ВУЛКАН!

Со тирада од пцовки, груби навреди, урлање до бесвест, Мирка вришти и пишти по владата, диоломатите, МПЦ и се што мрда во земјава!!! Линк до нејзин...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, ИЗНЕРВИРАН ОД КНИГАТА ОГАН И БУРА КОЈА ОТКРИВА ПИКАНТЕРИИ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ: Јас сум многу стабилен генијалец!

Повеќе

Британците ќе потрошат 1 милијарда евра за да засадат 50 милиони дрва со цел да креираат шума на среде британскиот остров од Ливерпул до Хул

Линк до целата сторија овде.

Повеќе

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ, ИЗМАМНИЦИ ДЕМНАТ НА СЕКОЈ ЌОШ СО ЦЕЛ ДА ВИ ГИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ!

Повеќе

ВО КУРИР РАБОТАТ НЕВЕРОЈАТНИ ДЕБИЛИ

Повеќе

АЈДЕЕ, И БЕСА ПО ПАТОТ НА ДПА, СЕ РАСПАЃА, САМО ДУИ ТОП НЕ ЈА БИЕ!!!

Резултатите на локалните избори се причината за сериозниот раздор во БЕСА. Партијата денеска одржа два паралелни состанока на Централниот одбор &nda...

Повеќе

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“, на сите граѓани им посака поубава и посреќна 2018 година

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охрид...

Повеќе

AДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВИ ПОСАКУВА СРЕЌНИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православна вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ПАРТИЈА: Христос се роди! На многаја лета!

Новата верба и новата надеж кои претстојат пред нас за да изградиме современо заедничко општество треба да ни бидат водилка во натамошниот развој....

Повеќе

АКО ПАТУВАТЕ НЕКАДЕ СО АВТОБУС, ЈАВЕТЕ СЕ ВО РУЛЕ ТУРС: Лидери на транспортот со патници во Македонија и регионот!

Руле Турс е приватно претпријатие, кое е основано 1991 година. Слободно може да се каже дека сме едни од пионерите во приватниот меѓународен транс...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ - ДОБИТНИК НА ЈУБИЛЕЈНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ И НАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА ‘ОДНОС КОН ВРАБОТЕНИТЕ’

Во рамки на десеттото јубилејно доделување на Наградата за општествено одговорни практики на македонските претпријатија, во организација на Министер...

Повеќе

ГДУ: ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СО ОТВОРЕНИ ЛИСТИ И ПАРЛАМЕНТ СО ВКУПНО 60 ПРАТЕНИЦИ!

Република Македонија се претвора во синоним на политичко лицемерие и апсолутна човечка алчност. Повеќе од неколку години е актуелна темата со пратен...

Повеќе

Заев и Бејли мора слатко да се кикотат деновиве: Мицковски сега ќе треба со судни маки да ги убеди ВМРО-вците дека се што збореле изминативе 10 години е еден куп лаги со опашки!

Сите приказни за странски служби, клети САД и ЕУ кои сакаат да не уништат, клетите Грци и Бугари кои сакаат да не снема, клетите Шиптари кои се смртни...

Повеќе

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: ВО СКОПЈЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ НОВA КУЌА ОД 80 КВАДРАТИ ЗА САМО 22 000 ЕВРА!!!

Од 1-II-2012со цел да придонесе за поголем успех на акцијата купи куќа, купи стан ги намалува цените за корисниците на тој проект од досегашните 295...

Повеќе