Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

МАЈКИ, ПРЕНЕСЕТЕ ИМ НА ЌЕРКИТЕ ДЕКА Е УБАВО И НЕМА НИШТО СТРАШНО ДА СЕ БИДЕ МАЈКА И ДОМАЌИНКА, НИТИ Е ТОА ТРАГЕДИЈА, НИТИ Е КОШМАР, ТУКУ НАПРОТИВ!

Да се разбереме, кога жена ми ќе почне да прави сериозни пари, јас ќе бидам пресреќен да бидам домаќинка и посветен татко на нашето синче. Но реалнос...

Повеќе

Заедничко соопштение на Владата и новата пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и колицијата: ПОСТИГНАВМЕ ЗАЕДНИЧКО РЕШЕНИЕ, ИМАМЕ НАЈМАЛКУ 80 ПРАТЕНИЦИ!

Повеќе

ЗАЕДНИЧКО СООПШТЕНИЕ НА ВЛАДА И БЕСА: Во уставот останува одредбата МАКЕДОНСКО/ДРЖАВЈАНИН НА СЕВЕРНА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, се прифаќа амандман на уставниот закон со кој се појаснува државјанството за албанскиот етнос, во личните карти ќе го пишува етносот, сите други барања дополнително ќе се реализираат со законски измени

Повеќе

(ВИДЕО) ПОРТПАРОЛОТ НА СДСМ ЈА ПОТВРДИ РАДОСНАТА ВЕСТ: ИМАМЕ ДОГОВОР СО БЕСА, ИМАМЕ 80 ПРАТЕНИЦИ!!!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Напред Македонија, напред наши ракометари! Да ја бодриме и да ѝ посакаме голем успех на нашата репрезе

Повеќе

АЈ ЧЕСТИТО НАРОДЕ, ОДИМЕ ВО НАТО И ЕУ, НЕКА НИ Е ЧЕСТИТО: ЗАЕВ И КАСАМИ СЕ ДОГОВОРИЈА, ВО МОМЕНТОВ СЕ ГЛАСА ЗА АМАНДМАНИТЕ!!!

Премиерот Зоран Заев постигна договор со Беса на Билал Касами, потврди портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. Тој не откри за што се ...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА Е ЕДНА ЛУДНИЦА ОД ДВА МИЛИОНА ЛУДАЦИ: Барањето на Касами би можело да биде неприфатливо за Ципрас

Барањата на едно од крилата на БЕСА, како услов за поддршка на уставните амандмани, се спротивни на Договорот од Преспа и можат да го срушат. Доколк...

Повеќе

Новинарите добија бесплатна телефонска линија за помош при напади, уцени, закани...

Мисијата на ОБСЕ во Скопје во партнерство со Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) денес во Скопје на ја промовираше беспла...

Повеќе

Ѓулистана Марковска: Oва што го прави БЕСА е кочење на процесот и уценување

Заев многу ризикува кога во последен момент дозволува да се менуваат работите,изјави поранешната пратеничка, Ѓулистана Марковска во Топ тема наТ...

Повеќе

(ВИДЕО) Меркел испрати порака во Атина до сите политичари: Договорот од Преспа носи придобивки и за Северна Македонија и за цела Европа

Договорот од Преспа не носи придобивки само за Северна Македонија која може да стане членка на НАТО и ЕУ, туку е во корист и на Грција и на цела Евр...

Повеќе

Мицкоски: Заев да не праќа посредници, ВМРО-ДПМНЕ не се пазари преку медиуми (ние се пазариме само директно и на само)!

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,во изјава за Дојче Велему порача на премиерот Зоран Заев да не испраќа посредници по телевизии, бидејќи ...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТКАКО ГИ ИСЧИСТИЈА УЛИЦИТЕ ВО БИТОЛА, ОПШТИНАРИТЕ СЕ ЗАФАТИЈА СО ЧИСТЕЊЕ НА ШИРОК СОКАК, БИТОЛА БЕЗ ШИРОК СОКАК НЕ БИВА!

Повеќе

САШО НАЦИОНАЛЕ: ДРИМ ТИМ ОД ИСТОЧНАТА КОНФЕРЕНЦИЈА - БАЧЕВ, МИЦКО И КАСАМИ!

Пишува:Сашо Орданоски Штета е што Груевски, со своите хушкачки инструкции на фејсбук, дополнително ги компромитира очајничките напори на ...

Повеќе

ГЕРО ПРЕКИНА ОДМОР ВО БОРОВЕЦ ПО ЕДЕН МЕСЕЦ МОЛК ЗА ДА РЕАГИРА НА НАЈГОЛЕМИОТ ПРОБЛЕМ ВО ДРЖАВАТА: САШЕ ПОЛИТИКО!

Геро уште се секира за Заев и СДСМ, иако досега во стотина колумни ги прогласи за неспособни, некадарни, ништо од нив добро не очекувал, исти биле с...

Повеќе

КОЈ Е ПРОБЛЕМОТ СО КАСАМИ, АЛБАНСКИОТ ЈАНКО БАЧЕВ: ЕДИНСТВЕН АЛБАНСКИ ЛИДЕР НА ПАРТИЈА КОЈ НЕ Е ПРОЗАПАДЕН, ТУКУ Е СВРТЕН КОН ИСТОКОТ, ШТО ГО ПРАВИ УНИКАТ!

Биљал Касами и БЕСА која тој ја предводи се политички уникат во албанскиот политички простор. Тој е еден вид на Албанска верзија на Јанко Бачев. Св...

Повеќе