Одберете локација на пристап

Велија Рамковски влезе во А1 телевизија за прв пат по седум години од упадот на хунтата на режимот на ВМРО ДПМНЕ!!! Ова моќно видео овде. Приметете дека влезе во телевизијата со истото кампче со кое го уапсија :D Човеков е цар!!!
Во најновата колумна, Геро продолжува да ја рекетира владата. Јавно кажува дека не бил доволно викан на средби, и како одмазда со дрва и камења кон владата, бара Заев да избркал на клоци пола од ПР советниците, под образложение дека многу ги имало
Трифун ги направил милионите надвор од Македонија, но на младите им вика да останат во мк?!?! Зошто и тие да не одат надвор да не направат 100 милиона евра и да не се вратат во мк со богатство како и Трики?! Трики се фали дека останал во мк, ама о

(ВИДЕО) ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ОДБИ ДА ДЕБАТИРА СО БЕТМЕН ВЕЛИТ, МУ СЕ ПАДНА 10 ПАТИ ПОГОЛЕМА БУДАЛЕТИНКА!

Повеќе

САШО ОРДАНОВСКИ ЈА ПОВИКУВА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА НА БУНТ ПРОТИВ ЗАЕВ, АМА ВО КОЛУМНАТА СИ ДАВА АВТОГОЛ!

Сапо Ордановски со нова колумна во ЦИВИЛ МЕДИА: Еве го мојот предизвик до Новата Македонска Пост-Груевистичка Демократија: пратениците од власта во...

Повеќе

ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЛИ СЛУЧАЈОТ СО СМРТТА НА ГОЛМАНОТ ПЕТАР МИЛОШЕВСКИ?!

Na osmi (8) noemvri se odrza sudenje vo apelacija za predmetot na Ilcho Georgievski vo vrska so soobracajkata i smrta na Petar Miloshevski... Po ...

Повеќе

ФИФА ЈА ОДРА ФФМ: ИЛЧО ОД ЗРЗЕ ДА ГИ ПЛАТИ ОВИЕ КАЗНИ ОД СВОЈОТ ЏЕБ ОД ПЛАТАТА ОД 5000е МЕСЕЧНО ШТО САМ СЕБЕ СИ ЈА ДОДЕЛИ!!!

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе треба да и плати на ФИФА (Светската фудбалска федерација) 22.500 швајцарски франци за казни на натпрев...

Повеќе

Веќе 100-тина читатели на Мактел се претплатија денеска на порталот поради смалувањето на цената од 1000 на 100 денари за годишна претплата!!!

Веќе 100-тина читатели на Мактел се претплатија денеска на порталот поради смалувањето на цената од 1000 на 100 денари за годишна претплата!!! Ве ...

Повеќе

Комшија претепал американски сенатор, му скршил 6 ребра, се скарале за политика...

Линк до сторијата на ЦНН, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Овие соопштенија и ултиматиуми на некакви УЧК бригади се пишуваат во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ФИКУСОТ: Хорхе се збрка и не можеше да прочита 3 реда текст на денешната конференција на тема НАТО

Повеќе

ХАХАА, ВМРОНИТЕ СЕ ЦАРЕВИ: Сотир Костов на Алфа ТВ - ТРАМП НЕ ЗНАЕ ШТО ПРАВАТ ХОЈТ ЈИ И БЕЈЛИ ВО МАКЕДОНИЈА!

- Јас сум сигурен дека Трамп не знае што прават Хојт Ји и Бејли во Македонија! Ова на Алфа ТВ вечерва го кажа вмровскиот куртон експерт, инаку дире...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА, КУРТОН ЕКСПЕРТОТ КОСТОВ И ОВОЈ БЕЗИМЕН КОПУК ДЕБАТИРААТ НА ТЕМА: Зошто во земјата се креирала масовна психоза?! Психоза има само во вашите куртон лејки бе стоко паразитска

Само Сотир Костов може во исто интервју да каже дека народот ќе го утепа Заев затоа што ќе го мењал името, ама лично се залагал за максимална безбед...

Повеќе

ЗАЕВ НА ПРАШАЊЕ ОД ЦРНОГОРСКИОТ НОВИНАР: Не беше другарски и човечки на 27-ми април да избегав со моите бодигарди низ тајниот тунел под собрание, моите сопартијци ќе беа масакрирани!

Зошто не избегал за да се спаси, зошто ризикувал да биде убиен, колку било тоа неодговорно, го праша црногорскиот новинар премиерот Заев. - Не беше...

Повеќе

ЛУДИЛОТО НА ВМРО ДПМНЕ НЕМА КРАЈ: Да му дадеме на белгиски ВАНХОЛ субвенции од 50 милиона евра за да извезува автобуси, ама да го затвориме македонски БРАКО кој прави камиони само затоа што е на Кочо Анѓушев!!!

Значи овие ебени батерии ги користи само една фирма, и со тоа што се намалуваат давачките се помага македонската компанија БРАКО која извезува камио...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев продолжува со ситните комични гафови во интервјуата, со црногорскиот новинар на Српски кажа ЌЕ РАЗМЕЊУЕМО СТОКЕ, овој го поправи, мислите РОБЕ?

Да беше Заев фрик опседнат со себеси, ќе побарал од црногорскиот новинар да се избрише делот од видеото каде направи гаф околу размената на роба кој...

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЛА ДИМИТРОВ НА КАНАЛ 5: Одлуката на претходната влада да се тепа со Грција е најголемата стратешка глупост во нашата историја, ние ќе и подадеме рака на Грција, светот ќе го награди тоа!

Повеќе

(ВИДЕО) Оливер Спасовски: Сакам да ги уверам граѓаните, ДБК веќе никогаш нема да биде користена против нив, туку ќе биде столб на безбедноста на Македонија!

Повеќе