Одберете локација на пристап

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една голема приказна која ќе ја среди земјава, ќе донесе тука живот, ред, мир, благосостојба, правда! Кол
Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај дедо Наум, црквата мајка и црквата ќерка, ќе не признаат ли нема ли да не признаат, договори во сит
Линк до ова лудо видео овде.
Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не мора да го праќа, може на говорница да го каже, туку медиумите и му го пренесоа писмото. Новинарите м
Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ќе плати, какви спогодби ќе се донесат итн итн, за сето тоа ќе одлучува меѓу другите и Бојко Борисов
На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот период се забележал раст во сите сектори освен во градежништвото, како резултат на стопирањето на градењ

КАКО СЕ ПРАВЕШЕ БУЏЕТОТ, БРАНИМИР ЈОВАНОВИЌ: Толку можевме со ваков ВМРО-вски буџет, догодина ќе видите како левичари прават буџет!!!

Повеќе

ШОКАНТНО: Гоца Јанкуловска 24/7 вртела телефони по судии, обвинители и вработени во МВР, максимално правела напор да се спаси од правдата!!!

Повеќе

БРАНКО МАНОЈЛОВСКИ ГО ОТЕПА ЃОРЧЕВ НА ТЕЛМА: Па во раководството на ВМРО ДПМНЕ има најмалку 10 хомосексуалци, во тоа сум сигурен, што со нив, зошто не мислите и на нивните права?!

- Ајде бе деца ослободете ги срцата, па колега Ѓорчев, па во раководството на ВМРО ДПМНЕ сигурен сум дека има најмалку 10 хомосексуалци, не можете д...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Никогаш нема да се сликам пред тв камери со некое семејство во тешка состојба, тоа е политичко лешинарење врз туѓа мака и нарушување на приватноста на луѓето, ќе им помагаме без помпа и без политички ПР!

- Многу ми смета кога политичарите канат тв екипи и се сликаат во домови на загрозени семејства, тоа е политичко лешинарење и нарушување на приватно...

Повеќе

(ВИДЕО) Мила Царовска: Кога бев средношколка од школо не однесоа на научна екскурзија во дом за инвалиди, од тогаш решив да бидам социјален работник, сега конечно како министерка ќе го реновирам тој дом кој го видов пред 20 години!

Повеќе

ГЛЕЈТЕ КОЛКУ Е ГЛУПА ВАНКОВСКА: Проблемите со автопатите биле завера на клетите Американци, тунелите вредни 100 милиона евра требало да ги баталиме а водата што почнала да извира да сме ја продавале во шишиња?!

Според оваа логика на Ванковска, ако решиме да градиме нов аеродром и ако се појави езеро на сред писта, треба на авионите да им стаиме чамци и да г...

Повеќе

ЗАЕВ: Ќе му заштедиме на народот 3 милијарди денари или околу 50 милиони евра, за толку помалку ќе трошат министрите и владините функционери за разни набавки и луксузи!

- На народот ќе му заштедиме 3 милијарди денари, или околу 50 милиони евра, за толку помалку ќе трошиме за луксуз и разни репрезентации и слично. П...

Повеќе

ТОО ЦАРЕ - ЗАЕВ: Околу 70 000 работници ќе добијат покачување на платата од 1-ви септември, од 6, 8, 10 итн илјади денари сега сите ќе земаат 12 000 денари!

- Околу 70 000 работници од први септември ќе добијат покачување на платата и од околу 8000 денари ќе земаат 12 000 денари плата! Премиерот Заев на...

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Ајде бизнисмени, отворајте фабрики, отсега се што важеше за странците важи и за вас, ќе ви помогнеме да изградите хали, ќе ви дадеме бесплатни локации, ќе ве ослободиме од даноци, ќе ви помогнеме да поделите плати, ајде да го вработиме народот!!!

Линк до видеото овде, пресот почнува во 10-та минута.

Повеќе

ЗАЕВ ОДЛУЧИ: БЕТМЕН АУТ, ВЛАТКО ВАСИЉ И ДАРКО ЛЕШОСКИ ИН!

Овие денови владини советници станаа популарните твитерџии Влатко Васиљ и Дарко Лешоски, додека најверојатно водачот на протестите за Заедничка Маке...

Повеќе

(ФОТО) Почна самитот Г20 во Хамбург, Германија, прва средба меѓу Трамп и Путин, Трамп е заљубен во Путин го смета за божество, во градот има жестоки протести на левичарите

Повеќе

ОВА Е ПРИМЕР ЗА СИТЕ НАС - ДОДЕКА НЕКОЈ КРКА СРНЕЧКО И ЖАБЈИ БАТАЦИ НА ДРЖАВНА СМЕТКА, ОВИЕ ДЕЧКИ ДОБРОВОЛНО СЕ ПРИЈАВИЛЕ ДА СЛУЖАТ НА ЗЕМЈАТА, ПРИТОА ДАДОА ЗАКЛЕТВА НА 45 СТЕПЕНА ВО ЧИЗМИ И ШЛЕМОВИ!

Повеќе

(ВИДЕО) Заев во МАНУ: Барам помош од вас почитувани академици, помогнете ни со совети како да ја направиме Македонија земја со која ќе се гордееме!

Повеќе

Еве што мислам за вработувањето на популарниот твитерџија и колумнист Влатко Васиљ во влада...

Сите луѓе или еве над 90 посто од оние кои се вработија во влада и во институциите овие денови, тоа го направија од најмалку три причини: - престиж и...

Повеќе

БОМБА ОД НОВАТА ВЛАДА - Е ВАКА СЕ САКА МАКЕДОНИЈА: ДРЖАВНИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ВЕЌЕ НЕМА ДА ЈАДАТ НА ДРЖАВНА СМЕТКА, САМО СТРАНЦИТЕ КОИ СЕ ГОСТИ НА ДРЖАВНИ ИНСТИТУЦИИ ЌЕ БИДАТ ПОЧАСТЕНИ НА ДРЖАВЕН ТРОШОК, НО МАКЕДОНСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ ЌЕ СИ ПЛАТАТ ОД СВОЈ ЏЕБ!!!

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, воинтервју за БИРНрече дека прашањето за трошењето на буџетските пари за репрезентација би...

Повеќе