Одберете локација на пристап

Патниците биле раскомотени во топол автобус со парно греење, и одеднаш излетале и се скршиле стаклата и почнале да губат крв во зимска ноќ со минусни температури. Најверојатно загинатите настрадале од хипотермија и губење на крв. Расфрлани торби,
Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, синоќа во хотелот „Нова ривиера“ го промовираше својот локален клуб во Охрид. Настанот беше помрачен од фактот што ден претходно почина таткото на претседателот на локалниот клуб, Крсте Ристески, а н
Маж на возраст од 68 години и две жени кои сѐ уште не се идентификувани се загинатите во тешката автобуска несреќа што се случи ноќеска кај Лесковац, потврдија од МНР за 1ТВ. Се работи на идентификација на двете загинати патнички. Министерот за з
Црнила Полека ја отворивме влезната капија од црно ковано железо. Влеговме внатре. Се приближивме до блиските гробови. Погледнав напред, погледнав горе, погледнав лево и десно. Гробови десет, букет еден. Еден букет за десет гробови. Еден букет за
Погледнете колку големи срца имаат и двајцата. Зилбери изгубил ќерка во 2001-ва, генералот изгубил верни другари кои му умреле на раце. Сепак си подадоа рака. Големи луѓе со големи срца!!! Линк до сторијата на МКД.МК
Се однесува за фб пост со кој се радува на пожарот во Атина со што поттикна серија на коментари на неговите фанови кои ширеа масовна омраза кон Грците како народ и Грција како држава. Ова дело се казнува со затвор од најмалку 5 години, тој е веќе
Šta kažu Vučićevi mediji, bilo malo ljudi večeras? 😁#počeloje pic.twitter.com/wp72BYOOC5 — Balša Božović (@Balshone) December 15, 2018
Автобусот е на компанијата „Еуробус“ од Струга, вчера појдовна станица за Виена била од Битола во 19 часот, а автобусот поминал во 19.30 во Прилеп, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од автобуските станици во Битола и Прилеп (Фото: Телеграф
Најмалку тројца луѓе загинаа, а 30 се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи на автопатот кај Лесковац во 1 часот и 40 минути по полноќ, јавиРТС. Автобусот кој патувал од Скопје кон Белград, според првичните информации, се

АВАЛОН СО НОВ ТИКЕТ СИСТЕМ И ПРОДАЖНИ МЕСТА ВО МАКЕДОНИЈА И КОСОВО- СТАРТ СО КОНЦЕРТИТЕ НА EROS RAMAZZOTTI И TOM ODELL!

Драги пријатели, Ве информираме дека Авалон Продукција започнува со сопствен тикет систем за продажба на билети, којшто станува активен од концерти...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИДЕРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА И КОСОВО, ЗАЕВ И ХАШИМ ТАЧИ НА ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС: Ќе градиме автопати, гасоводи, ќе имаме заедничка владина седница, да продолжи дијалогот на Косово со Србија!

Повеќе

АВАЛОН СО НОВО МЕГА ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Ерос Рамацоти доаѓа во Скопје!

Во рамките на својата светска турнеја „Vita ce n`e’“ која ќе ги опфати сите континенти, една од најголемите светски пејачки ѕвезди...

Повеќе

ВЛАТЧЕ ИЗГУБЕН ВО ПРОСТОРОТ И ВО ВРЕМЕТО: Во земјава кампања за референдутм за влез во ЕУ и НАТО, он отишол во Велика Британија за да го брани името?!?!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev2m2 minutes ago Посета на Британскиот парламент во Лондон. Средби со повеќе британски парламентарци. ...

Повеќе

(ВИДЕО А1ОН) АМДИ БАЈРАМ: Како пратеник и како лидер на Сојузот на Ромите ги повикувам Ромите да излезат на референдумот и да гласаат за!

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТАР ДИМИТРОВ: СЈО или ОЈО треба да отворат предмет за криминалниот конгрес на ВМРО ДПМНЕ на кој беше избран Мицковски за лидер!

- ВМРО ДПМНЕ е киднапирано од Грујо и Сашо Мијалков. ОЈО или СЈО треба да отвори истрага за последниот конгрес на кој беше избран Мицковски како мар...

Повеќе

ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Мицковски се снаоѓа во политиката како што ја би се снашол во хидроцентрала!

- Мицковски се снаоѓа во политиката, како што јас би се снашол во хидроцентрала. Значи ќутук! Димитар Димитров на 1 ТВ.

Повеќе

Ако успее ВМРО ДПМНЕ да го изгуби и главниот финансиер и единствен харизматичен и надежен политичар менаџер во партијата, Митко Јанчев, тогаш тоа ќе биде невидено фијаско за партијата и огромен подарок за СДСМ!

Ако успее ВМРО ДПМНЕ да го изгуби и Митко Јанчев, значи дечките се тотални дилетанти и ропаци, тотални антиталенти за политика и не знаат кај тераат...

Повеќе

БОМБА НА ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Додека јас и Кљусев го советувавме Груевски да ја реформира партијата и државата, Иванов го советуваше да владее диктаторски, му ја наполни главата и со антиквизацијата и беше иницијатор на Скопје 2014-та!

- Иванов е многу пострашна личност од што на прва ни се чини, тој беше еден вид на контра советник, јас и Кљусев го советувавме Груевски да ја рефор...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТАР ДИМИТРОВ: Лошо е што СДСМ и ВМРО ДПМНЕ фингираат судир на партизаните со комитите, ова се нови времиња, и тој историски дуел не ни е потребен!

Повеќе

КОМЕНТАР НА ЗАЕВ НА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ: Вистинските лидери одлучуваат кога другите се кријат. Најважните одлуки се секогаш тешки. Токму тие носат реални промени и подобро утре.

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev1h1 hour ago More Вистинските лидери одлучуваат кога другите се кријат. Најважните одлуки се...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА МИТКО ЈАНЧЕВ: Не се согласувам со одлуката на ВМРО-ДПМНЕ, гласав за излегување на референдумот!!!

Не се согласувам со одлуката на партијата во однос на референдумот. Јас сметам дека ВМРО-ДПМНЕ треба да го повика членството да излезе на референдум...

Повеќе

ЕВЕ КАДЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ НОВАТА КНИГА НА ЉУБЧО И КОЛКУ ЧИНИ

НАЈНОВО од ЃУРЃА Љубчо ГЕОРГИЕВСКИ МОЈАТА МАКЕДОНСКА ПРИКАЗНА Каде одиш, Македонијо? Основачот на првата македонска автентична политичка партија...

Повеќе

(ВИДЕО) АНАЛИЗА ВО СТУДИО 1: Пресудата за одење во затвор на Грујо ќе биде соопштена пред јавноста до крајот на оваа недела!

Повеќе

(ВИДЕО) Еве ги видео спотовите кои се вртат овие денови на македонските телевизии како дел од кампањата ИЗЛЕЗИ ЗА

Повеќе