Одберете локација на пристап

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Соопштение за јавност Поттикнување на инвестиции за развивање на нов антибактериски третман е клучно во борбата против антимикробната резистентност Владина делегација, предводена од вицепремиерот за економски прашањ
Еј човече, главна поента на Мицковски вечерва беше дека пратениците го спречиле да го порази Заев?!?! Затоа ли е целата таа паника со исклучување од партија, демек еве алиби зашто уште не може да го победиме, некој му ставил сопка на мудриот и гол
Според ова што го зборува овој скренат човек, они се спремни на војна да водат до истребување за името да се спасело?! Па што вие бре лудаци, вие дали сте нормални?! Па самите преговаравте и ве има во снимките како ќе сте прифателе разни нови имиња
Стојанче го разобличува лажниот патриотизам на Пандов.Пандов ќе вадел пасош од САД, зашто бил против Договорот од Преспа поддржан од САД. Којзнае, можеби другар му Миленко му ветил дека ќе му обезбеди иселеничка виза за САД. pic.twitter.com/Oahb0FD
Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц... А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово зборува се, ватрената тројка Антоњо, Хипо и Мацко: Линк до видеото од прославата во МН
Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО -ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен на идеите и постулатите на организацијата. Свесен сум дека партијата е соочена со многу предизвици и де
Даниела Рангелова – Претседателката на унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ на фејсбук го честиташе денот на револуционерната борба: Денес го чествуваме денот на Македонската револуционерна борба, денот на основањето на историското ВМРО чиј сон ден
Почитувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, драги пријатели, почитувани граѓани, Денот на Македонската револуционерна борба, за мене ден на ВМРО, оваа 2018 година го дочекав со голема тага и разочараност. Но, не од фактот што е даден предлог за
Проруската чистка во партијата, исфрлањето на сите про-западни структури ВМРО ДПМНЕ ја маскира со Сашо Мијалков за некаква чистка против криминалот во партијата?!?! А ген сек им е Јанушев, обвинет за набавката на кинекси увтобуси?! Илче Гебелс уште

АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ МАЈК ПЕНС РАЗГОВАРАЛ ВЕЧЕРВА ПО ТЕЛЕФОН СО ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ, МУ ЧЕСТИТАЛ ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА, ГО ПОФАЛИЛ ДЕКА Е ГОЛЕМ ЛИДЕР

Пенс му се јавил и на Ципрас и го охрабрил да ја помогне Македонија во интеграцијата во ЕУ и НАТО: Се огласи и премиерот на Твитер во врска со ...

Повеќе

ЦИВИЛ СТАРТУВА СО НОВ МЕГА ПРОЕКТ: Патриотизам – ДА, национализам – НЕ!

ЦИВИЛ го спроведува проектот „Патриотизам – ДА, национализам – НЕ!“ со цел придонесе кон зајакнување на соживотот, подобрува...

Повеќе

САМКА ИБРАИМОСКИ АПЕЛИРА: ОВИЕ СЛЕДНИ МЕСЕЦИ СЕКОЈ НЕКА СТАВИ ПРСТ НА ЧЕЛО ШТО ПРАВИ И ШТО ИЗЈАВУВА, ОВА СЕ ИСТОРИСКИ МОМЕНТИ ЗА ЗЕМЈАТА!

За спогодбата со Грција секој нека си го стави прстот на чело и да размисли, така и вие Професоре Ферид Мухиќ, колку придонесуваме кон остварување...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ИВАНОВ ДА ДАДЕ ПОТПИС ИЛИ ОСТАВКА, ВО СПРОТИВНО ГО ЧЕКА ЌОРКА!

По повторното изгласување на Законот за ратификација на Договорот помеѓу Македонија и Грција, претседателот Ѓорге Иванов, има уставна должност да ...

Повеќе

Нападите кон Али Ахмети се нефер и контрапродуктивни, без него и ДУИ, режимот сеуште ќе газеше, немаше да има нит реформи, нит ЕУ и НАТО ни бутур, а па за референдумот тој е клучниот човек за референдумот да успее...

Али Ахмети има црни дамки во својата политичка кариера, пред се молкот и соучесништвото со режимот на Грујо. Но сепак, сега тој ја игра најдобрата фа...

Повеќе

БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ, ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ СО ОВОЈ ТОРКО, СО ОВАА СЛЕПОЌА: МИЦКО УШТЕ МИСЛИ ДЕКА СДСМ И ДУИ САМИ СЕ ТЕПАЛЕ НА 27-МИ АПРИЛ!?!?!?!?!?!

Тужице мајко, наместо да го осуди 27-ми април, да се дистанцира од таа кланица, да повика на цивилна политичка борба, лидерот на опозицијата шири не...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЕНЕРГЕТИКА, СЕКОЕ ДОМАЌИНСТВО МОЖЕ НА СВОЈОТ КРОВ ДА ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА И ДА ЈА ПРОДАВА НА ЕВН!

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK7h7 hours ago Со новиот Закон за енергетика секое домаќинство на кровот од својата ку...

Повеќе

КОГА НАМАЧЕНИОТ БОСАНСКИ НАРОД ЌЕ ТЕ НАГРАДИ ЗА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА, ТОА Е НАВИСТИНА ГОЛЕМА ЧЕСТ!

Зоран Заев ‏Verified account@Zoran_Zaev23m23 minutes ago Оваа награда ја посветувам на моите колеги од регионот, премиерите од Босна и Хец...

Повеќе

СПАСОВ: Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги откријат имињата на нарачателите на тој грозен чин

Gjorgji Spasov 3 mins· Сега е време Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги о...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА, ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОТКРИ ТРИ МОЖНИ ДАТУМИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ

Повеќе

ЛЕЛЕ СЕ СКАРАА ПИМЕН И ТРЕНДО - Отец Пимен: Договорот за името не е идеален, но не е ниту нешто погубно

Својот личен став за Договорот со Грција ќе го кажам на референдум, изјави митрополитот на Европската епархија, владиката Пимен. Тој се надева дека ...

Повеќе

ДРАМА ВО МАНУ: Академиците кои 10 години молчеа за режимот на Грујо и сакаа да ја делат Македоња во 2001-ва, барале МАНУ да не молчи за промена на името!

Десетина членови на Македонската академија на науките и уметностите бараат од првиот човек на МАНУ Таки Фити да закаже седница на која ќе се заземе ...

Повеќе

Мицковски вечерва ме потсети кога прв пат фатив келнерски ајнцер во Ирски Паб пред 15 години

Мицковски вечерва на Телма беше толку несмасен, толку аматер, толку почетник, што беше жално да се гледа, пола од интервјуто го гледав со раката на оч...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ, НОВИНАРКАТА ЌЕ ПАДНЕШЕ ОД СТОЛ: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги бранеше убијците на Села, биле жртва на монтиран процес?!?!

Повеќе

ТАЖНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЌОСИЊАТА КОИ ЌЕ СКАПАТ ВО ЗАТВОР ЗАТОА ШТО ИМ ПОВЕРУВАА НА ЛАТАС, МИЛЕНКО, ЈАНКО БУРЕК, МИРКА, ТОМИЌ, СОТИР КОСТОВ, КАРАКАМИШЕВА...

Повеќе