Одберете локација на пристап

ЦИА направила истрага и утврдила дека убиството на новинарот Кешоги е директна наредба на владарот на Саудиска Арабија, принцот Мухамед Салман. Тој сега за да ја прикрие својата одговосрност, прави лажана истрага во својата земја и 5 лица од полиц
Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д

КАКВО ГИГАНТСКО ШИЛЕЖЕ, КАКОВ НЕПРОКОПСАНИК, КАКОВ КОПУК, КАКОВ ЕПСКИ ЛЕБАР: Хорхе одбил да се сретне со двете делегации на НАТО, се изморил од работа, бил на одмор?!?!

По поканата за членство во НАТО која Алијансата и ја испорача на Македонија, две делегации на НАТО предводени од Генералот Скапароти и директорот за...

Повеќе

ОХРИД НА ДЕНОТ!

Повеќе

ЗОРАН ЗАЕВ: ЕУ значително го зголемува БДП на новите членки!

Зоран Заев на фб; ЕУ ги зголемува приходите на земјите членки Во периодот од 2004 до 2017 година, бруто домашниот производ на Унгарија се зголемил...

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО ЕУ

Oliver Spasovski‏Verified account@o_spasovski2h2 hours ago Со отворањето на преговорите со ЕУ, влегуваме во интензивни реформи кои ќе резулти...

Повеќе

(ВИДЕО) СТРАШНО: Дачиќ ја нападна Македонија - КАКО БЕ НЕ ВИ Е СРАМ ДА БИДЕТЕ ПРОТИВ ПОДЕЛБА НА КОСОВО?!?!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Договорот со Грција е подарок, БИНГО за Македонците, магична скала да се симнат од вечниот рингишпил каде се вртат до бескрај како коњи

Пишува: Бранко Тричковски Македонците ја следат својата несреќа како што коњите на детските вртелешки се следат еден со друг во вечната трка во кру...

Повеќе

Кате Блажевска има идеја како комарците помалку да не нервираат!

Малку чистење со метла на ешалоните кои се улегани од страна на Заев, за конечно да се работи напорно како што се работеше на меѓународен план, пред...

Повеќе

Дали сте знаеле дека во светски рамки пред-брачните врски прв пат се појавиле со индустријализацијата во почетокот на 20-от век?!

Со индрустријализацијата, имала голема миграција село град, па во градовите имало голем избор на жени и мажи, но жените биле многу ниско платени, па...

Повеќе

Левица се политички дунстери, аматери и фантазери кои се обидуваат да не убедат дека војната во 2001-ва не се случи, нити пак дека во моментов се преговара за поделба на Косово

Голем дел од оние кои се против договорот со Грција се преставуваат себеси за радикални левичари кои биле против воени сојузи, сакале да има само мир ...

Повеќе

АЛО ВМРОНИ, ГЕНЕРАЛ КУРТИС ИМА НЕШТО ДА ВИ КАЖЕ

Повеќе

СПОРЕД ИВО АНДРИЌ, НИЕ СПАНКОВЦИТЕ НЕ СМЕ НОРМАЛНИ

Повеќе

БОМБА НА ШЕЌЕРИНСКА, ЕВЕ КОЛКУ ИМ Е ВАЖНО ИМЕТО НА ВМРОВЦИТЕ: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето за амнестија

Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнест...

Повеќе

МАСОВНО ТРУЕЊЕ НА МЛАДИ ФУДБАЛЕРИ КОИ ЈАДЕЛЕ КЕТЕРИНГ ОД ГАЛА КУЈНА ВО АЕРОДРОМ

Повеќе

НЕ Е ДО КОМАРЦИТЕ, НИТИ ДО ГРАНТОВИТЕ: Ова што ни се случува е интересен феномен за кој треба да се пишуваат книги, оваа паника и хистерија е ехо, одек, од 10 години жестока пропаганда, Македонците веќе од мали до стари се програмирани да го мразат СДСМ!!!

Морам да признаам дека веќе станува напорно да се објаснуваш со некои мрчатори. Денеска на твитер на пример имав жестока преписка со еден кретен кој ...

Повеќе

НАЈЧЕВСКА: Едноставно, се поставува прашањето: зошто некој би го бојкотирал референдумот?

Референдумот еправо. Право на граѓаните да кажат што мислат за одредена работа од важност за поголем број граѓани. Референдумот еможностза влијание....

Повеќе