Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

(ВИДЕО) ТЕНЗИЧНО ИНТЕРВЈУ НА СТЕВО СО КУРТОНКАТА КОРОВЕШОСКА: Господине Пендаровски вие сте лажливец, со тоа сите се согласуваат, од кога така, од роѓење или после нешто се случи?!

Повеќе

АКО СТЕ ИЗМАМНИК, НЕ СЕ ЗАКАЧАЈТЕ СО СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: ИЗМАМНИЧКАТА РОЗМАРИН НА ТЕЛЕФОН ВО ЕМИСИЈА И РЕЧЕ ШТО ТЕ БОЛИ ВАГИНАТА ЗА ТОА ДЕКА СУМ ИЗМАИЛА ЛУЃЕ, ЛУПЕВСКА И ЈА ОБЈАВИ СЛИКАТА ПРЕД 100 000 ГЛЕДАЧИ НА НЕЈЗИНАТА ЕМИСИЈА НА ТЕЛМА!!!

Една измамничка на телефон и се испонаша многу дрско на Снежана Лупевска, и кажа ШТО ТЕБЕ ТЕ БОЛО ВАГИНА ЈА ШТО СУМ МАМЕЛА НАРОД!? На ова дрско пон...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦАР НА ПОДЗЕМЈЕТО ЗАВРШИ ЗАД РЕШЕТКИ: Екс бодигардот на Сашо Мијалков, Дацо Белски кој пукаше и рани едно лице сам се пријави во полиција

Драганчо Стоименов викан Дацо Белски којпукаше во друго лице во локал во Кочани, сам се пријавил во полиција, дознава1ТВ. Тој три месеци беше во бе...

Повеќе

ИМАЈТЕ НА УМ: ЦЕНТАР ЌЕ СТАВА БЛОКАТОРИ ЗА СИТЕ КОИ СЕ ПАРКИРАЛЕ ПРЕД ЗГРАДИТЕ А НЕ ЖИВЕАТ ВО НИВ!

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ – Скопје, од 10-ти април (среда), ќе воведе ред на резиден...

Повеќе

ОВАА БУДАЛА СПРЕМА НОВА МЕГА ГЛУПОСТ, СКАПО ЌЕ ГО ПЛАТИМЕ ОВОЈ КОПУК ВАЛАНДОВСКИ: Иванов потврди - Пристигнаа барања за помилување за „27 април“!

До претседателот Ѓорге Иванов пристигнати се повеќе барања за помилување на лица од случајот „27 април“, а во петокот во попладневните ч...

Повеќе

МЛАДИТЕ ОД СДСМ ДОБРО ЈА ИЗРЕМЕТИЈА СИЉАНОВСКА ОВИЕ ДЕНОВИ!

Повеќе

ВНИМАНИЕ: ПАЗЕТЕ СЕ ОД ОВАА ЖЕНА, РАБОТИ ВО УЈП, СЕ ВИКА РОЗМАРИН СТОЈКОВСКА, ИМА ИЗМАМЕНО НАД 100 ГРАЃАНИ ЗА СУМИ ОД 3 ПА ДО 25 ИЛЈАДИ ЕВРА, ОСУДУВАНА Е НЕКОЛКУ ПАТИ УСЛОВНО, ПРОТИВ НЕА СЕ ВОДАТ ДУЗИНА СУДСКИ ПРОЦЕСИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА И УСПЕА НЕВОЗМОЖНОТО: Најде поголем криминалец од Груевски, извесна Розмарин Стојковска изминативе 10 години измамила стотици граѓани за огромни суми пари во висина од над 200 000 евра!

Повеќе

ДО КОГА ЌЕ ЈА ТЕРОРИЗИРА ЗЕМЈАТА ОВАА БУДАЛА: МАКЕДОНСКИОТ НАРОД Е ДИВ И ЗАТОА НЕМА ИДЕНТИТЕТ, СМЕТА ПРВИОТ ЧОВЕК НА ИВЗ

Првиот човек на ИВЗ Сулејман Реџепи го оценил македонскиот народ како див и без идентитет. Ваквата скандалозна изјава ја дал во обраќањето во ...

Повеќе

(ВИДЕО) Контролор на квалитет, на денот!

Gde radiš?U proizvodnji, kontrolor kvaliteta proizvoda. pic.twitter.com/R2KTxk70D4 — Pingavam (@Mrvki) April 8, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) Колку бегалци навистина доаѓаат во Европа и што ги очекува таму?

Повеќе

СТЕВО УПАТИ ЗАКАНА КОН СИТЕ ПАРТИИ: Нема да дозволам да си играте со чувствата на народот

Повеќе

(ВИДЕО) ХИТ КОМЕДИЈА - Тони Михајловски ги убедува членовите на ДПМНЕ дека Силјановска ќе победела во 1 круг со 1 милион гласови

Повеќе

(АУДИО) КАКВО ЃУБРЕ БЕСРАМНО: Милошоски ја пречкрта Северна на својата акредитација, а преговараше за комплицирано име со две придавки пред Македонија и две после Македонија!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кој е дел од собраниската делегација што учествува на пролетната сесија на Парламентарното...

Повеќе

ТРИЧКО: Боже какви се идиоти и идиотки маскирани во професорки и претседателски кандидатки, се шетаат меѓу нас!

Branko Trickovski 29 mins· Без срам и перде Ако како мајка на нацијата успее да роди Македонче со претседателс...

Повеќе