Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: Сузе Национале го менува стилот, од македонска Леди Гага станува Олимпија?!

Сузе Национале решила да мења стил и од Леди Гага ќе станувала Олимпија. Линк до оваа сторија на денот на Фокус.мк

Повеќе

ГО СРУШИВМЕ РЕЖИМОТ, СЕГА ДА СЕ ПОСВЕТИМЕ НА ДРУГИТЕ ТЕМИ КОИ ЈА МАЧАТ ОВАА НАЦИЈА: Дали е Иван Исцелител вистински лик или пародија?!

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД БАКРАЧЕСКИ СО ШОКАНТНА И ПОРАЗИТЕЛНА ИЗЈАВА НА ТВ 24: Жалам што поранешната влада на мојата матична партија не обезбеди пари за обнова и надградба на колекторскиот систем за заштита на Охридско Езеро, се надевам новата влада ќе обезбеди пари за тоа, Охридско Езеро не е само на Охриѓани, не е само ни на Македонија тоа е светско богатство заштитено од УНЕСКО

- Жал ми е што не успеав да ја убедам поранешната влада на мојата матична партија да обезбеди пари за надградба и обнова на колекторскиот систем за ...

Повеќе

ХИХИ ЉУБИ ГА МАЈКА ПАРАЗИТСКА - ФИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ НА АЛФА ТВ: Со тоа што сум сменет од директорска позиција во Државен Архив, загрозен е опстанокот на оваа земја и нација!!!

- Со тоа што сум сменет од директоската позиција на државен архив, загрозен е опстанокот на оваа земја и нација, затоашто сега нема да има силен дир...

Повеќе

Наумоски од Плоштад Слобода: Не сум вработен во Министерството за култура, ќе ја тужам ВМРО-ДПМНЕ

Граѓанскиот активист Никола Наумоски реагира на објавите од ВМРО-ДПМНЕ дека е вработен во Министерството за култура. Неговата реакција ви ја пренесу...

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЛИПЧЕ СЕ ПОЈАВИ НА АЛФА КАКО ДВА МЕСЕЦА ДА ЖИВЕЕЛ ВО ПЕШТЕРА, НЕБРИЧЕН, ИСКУБАН, СО ПОДОЧЊАЦИ КАКО ЦИЦКИ НА ТУРБО ФОЛК ПЕВАЉКА!

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ВИЛИПЧЕ ШТО Е ОВА БЕ, КАКОВ ПАТРИОТ СИ ТИ: Бугарски Фокус откри дека целата фамилија на Филип Петровски поседува бугарски пасоши!

Борбата против потпишувањето на договорот за добрососедство и пријателство со Бугарија станува бескомпромисна и во неа партијата на Никола Груевски ...

Повеќе

БРАВО: Министерство за Труд и Социјала формираше специјализиран тим за постапување по итни предмети од ранливи категории

Министерството за труд и социјална работа ја известува јавноста дека е формиран специјализиран тим за постапување по итни предмети од ранливи катего...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ОДУШЕВЕНИ ОД СРЕДБАТА ЗАЕВ - БАКРАЧЕСКИ: Конечно некоја влада реши да му помогне на Охрид, од времето кога Љубчо беше премиер па наваму Охрид е целосно запоставен и запуштен, ВМРО ДПМНЕ треба да се засрами поради тоа!!!

Повеќе

ОХРИДСКИТЕ ВМРОВЦИ ВО БУНИЛО: Како е можно Заев да му ги решава проблемите на Бакрачевски, што правеше нашата влада до вчера?!?!

Вчера во Скопје на иницијатива на Владата и Премиерот Зоран Заев, охридскиот Градоначалник, Никола Бакрачески и дел од раководниот кадар на одделени...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИЧКА СЦЕНА, ДАЛИ Е ОВА КОНЕЧНИОТ КРАЈ НА ГРУЈО И МИЈАЛКОВ: Пола пратеници на ВМРО ДПМНЕ му откажуваат послушност на лидерот?!?!

Повеќе

УСПЕШНА АКЦИЈА НА АРМ: Безбедно детонирана германска бомба од 300 кила од втората светска војна во близината на Штип

Успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна која пред речиси еден месец беше пронајдена во непосредна близина на штипската фабрика ...

Повеќе

КАДАВЕР КУЧИЊА: Овие полициски асистенти имаат фатено илјадници убијци во САД и Канада, тренирани се да пронајдат човечки остатоци закопани неколку метри во земја

За да фатиш убиец, мора да решиш криминален слуичај и да обезбедиш докази. Еден од најбитните докази е да го најдеш убиеното тело на жртвата. За тоа...

Повеќе

УШТЕ ЕДНИ АЗДИСАНИ БОГАТАШИ: Газдите на ЕКОЛОГ изведувале бесни глисти на автопатот Тетово - Скопје...

Повеќе

Ако имате вакво куче, лошо ќе биде за вас во блиска иднина...

Повеќе