Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ДУРМО ТУРС: Вчерашниот кобен ден е голема трагедија за компанијата, за повредените, за семејствата на починатите и за целата држава. Немаме зборови за сочувство на загинатите и семејствата. На повредените им посакуваме брзо оздравување

Од автобуската компанија „Дурмо турс“, чиј автобус вчера се преврте кај Карпалак на автопатот Скопје-Тетово изразија сочув ство до семеј...

Повеќе

МАЈКАТА НА БОКИ 13-КА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА ФУНКЦИЈАТА ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ НА ЈАВНОСТА!

Новоизбраниот член на Комисијатаза заштита на правото на слободен пристап до информации Јасминка Јованоска, која е сопруга на еден од сопствениците ...

Повеќе

Татко очајно моли за помош: Син му бил во автобусот на смртта, а сега го нема никаде

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесеТВ21. ...

Повеќе

Претседателот Иванов посети семејства на загинати во автобуската несреќа

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири,Трпевскии Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...

Повеќе

Браво за доктор Ридван Бајрами – Хирург работеше 27 часа непрекинато за да им помогне на повредените лица од вчера

Лекарите и медицинскиот персонал цела ноќ дежураа, а многумина од нив иако не повикани самите доаѓале и се пријавувале за да работат и да помогнат ш...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТИТО ЗА КОЈА КОМУЊАРИТЕ СЕ ПРАВАТ МУТАВИ: ОВА Е ТАЈНАТА НА НЕГОВОТО ЕКОНОМСКО ЧУДО - КРЕДИТИ КОИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ УШТЕ 22 ГОДИНИ ДО 2040-ТА ГОДИНА!!!

Граѓаните на Србија ќе ги исплаќаат долговите на Јосип Броз Тито уште 22 години. Последните кредити од 70-ите и 80-ите години на минатиот век доспев...

Повеќе

ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. На повредените им посак...

Повеќе

1ТВ: МВР и ОЈО ќе истражуваат говор на омраза во објавата на Ванковска

Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство ќе истражува дали преку објавата на социјалните мреж...

Повеќе

(ВИДЕО) Владина делегација на комеморативната седница во Општина Врапчиште за загинатите од вчерашната сообраќајна несреќа: Сочувствуваме со болката во оваа голема трагедија за целата наша држава, ќе ги поддржиме сите семејства на загинатите сограѓани

Повеќе

Потресно сведоштво на патник кое навестува пукната гума: Прво почна да се тресе цел автобус, па се блокираше воланот, заедно го вртевме со возачот, но не успеавме

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава24 Инфоод местото на несреќата. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Комеморативна седница до семејствата на загинатите: Ве уверувам дека нема да ве оставиме сами, ќе сториме сé, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се продаваат & изнајмуваат ексклузивни, комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути возење од строгиот центар на Скопје, во елитната, чиста и мирна населба Црниче

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје Се продаваат или изнајмуваат комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути во...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите ...

Повеќе

ЕДЕН ОД ТРАГИЧНО ЗАГИНАТИТЕ БИЛ ПОЗНАНИК И ГОЛЕМ ФАН НА ЈЕЛЕНА КРЛЕУША, ТАА ИСКАЖА СОЧУВСТВО ДО НЕГОВОТО СЕМЕЈСТВО!

Повеќе

Обвинителство: Возачот на автобусот не бил пијан, ќе се утврдува дали зборувал на мобилен, возилото се испитува од инженери на Машински Факултет, било регистрирано пред еден месец!

Од Основното јавно обвинителство информираат дека е заврашен увидот на местото каде што вчера се случи тешката сообраќајна несреќа на патот Скопје-Т...

Повеќе