Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

(ВИДЕО) ЏИМ КЕРИ ДО ВНУКАТА НА МУСОЛИНИ: Таа секогаш може да ја гледа историјата од друга перспектива, на пример фотката на кога нејзиниот дедо виси обесен може да ја сврти наопаку и тогаш тој изгледа како да скока од радост!

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ПРЕД 50 000 БИТОЛЧАНИ: Прво нешто што ќе направам кога ќе станам претседател е што ќе го потпишам новиот закон за СЈО, тие ќе апсат и членови на СДСМ и ДУИ не само ВМРОВЦИ!

Законот за Специјалното јавно обвнинителство кој ќе биде донесен после изборите ќе го потпишам веднаш штом влезам во претседателскиот кабинет. Без п...

Повеќе

(ВИДЕО) СТЕВО ЈА ПЕЦНА МАЛЦЕ СИЉАНОВСКА ЗА НЕЈЗИНИТЕ ЛАПСУСИ: Ова е Битола нели?!

Еве да слушнеш јавно исмевање до професорката, на митинг, и не од некој од штабот на, туку директно од @SPendarovski pic.twitter.com/YCMl7jZ3dv &md...

Повеќе

ЕВЕ ЈА ТАА ГРАДЕЖНА МАФИЈА ЗА КОЈА СИТЕ ЗБОРАТ: Газдата на Кубус призна на телевизија дека изградил цел спрат нелегално во сред Карпош спроти СЈО!!!

Цел еден спрат со 9 стана од зградата на Кубус на улица Даскал Камчев број 1 е изграден илегално!!! НА ДИВО! И тоа го утврдил стечаен управник пора...

Повеќе

ЕМИЛИЈА ЛАЗАРЕВСКА: Неколку митинзи ја изморија и збунија Гога, како ќе го издржи секојдневното темпо на средби, патувања и говори ако стане Претседател на РСМ?

-Споредбата со Франција треба да биде духовита? Пак ќе кажам, за мене е тажно што професорката решила да ја заврши професорската к...

Повеќе

Заев со сочувство за Беличанец: Не постојат зборови за утеха освен искреното и длабоко сочувство со болката

Премиерот Зоран Заев, испрати порака на сочувство за ненадејната смрт на актерката Билјана Беличанец, која почина синоќа, одземајќи си го животот. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Бригадата за противпожарна заштита: Пожарот на Водно е под контрола

Пожар избувна вечерва на планината Водно, во пределот над Клиниката за детски болести „Козле”. Во гаснење на пожарот интервен...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: Оштетил 98 фирми за сума од 17 милиона евра, и водителката го прашува како дошло до тоа, он вика неам поим, не се разбирам у сметководство?!?!?!!?!?!?!

Бизнисменот измамник Златко Тодоров - КУБУС оштетил 98 фирми за сума од 17 милиона евра, и новинарката го прашува како се случило ова, он во емисија...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Важно е политичкото учество на граѓаните Роми за унапредување на нивната положба

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО ОЈО, СЈО, МВР, ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГЛЕДАТЕ ЛИ 1 ТВ: Криминалецот Златко Тодоров на телевизија во живо призна дека ја измамил бизнисменката Крицата Трајковска за милиони евра!!!

Повеќе

ВАНЕ ЦВЕТАНОВ: Најдобро му на Влатче Ѓорчев да се вработи во Завод за Статистика и да се повлече од политика, затоа што имаше доволно време нешто да направи за наталитетот!

Повеќе

(ВИДЕО) Михаил Трендафилов- Нанче: Охрид е најзадолжена општина, и СДСМ и ВМРО го уништија градот кој има најголем потенцијал за развој во земјава!

Ова може и да не е најстрашно. Сѐ зависи како и во што се потрошени парите. Досега освен разно-разни шпекулации не сфативме од каде е долгот. Зошто ...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ ПО ГОГА: Гордана Сиљановска е полтрон на Мицкоски, нејзината агенда и нејзините ставови се идентични со неговите

Повеќе

Џабе ти се финтите со лустерите Мицковски, белиот дворец е лускузен гроб на ВМРО ДПМНЕ, таму лежи мртва закопана една некогаш голема партија која народот ја сметаше за своја!

Се прашувам како ли само дојде до тоа ВМРО ДПМНЕ од една народна партија во едно жолто куќиче полна со брадосани небањати патриоти во 90-тите да заврш...

Повеќе

МЛАДИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ ОД СТРУМИЦА ЈА ПРЕЧКАА ГОРДАНА СО ПАРОЛА: Ова е Струмица, ние сме ноќна мора за твоето ВМРО ДПМНЕ!

Младите од Струмица и посакаа ДОБРЕДОЈДЕ на Давковска, но и побараа да не ја испомеша со некој друг град, бидејќи Струмица си е Струмица, и е познат...

Повеќе