Одберете локација на пристап

Пивото допринесува за долговечноста и ги зајакнува коските, а млекото предизвикува здебелување, дијабетис и рак – ова го тврди “ПЕТА” организацијата за заштита на животните. Членка на оваа организација изјавила дека пивото е поз
На интернет протекоа стенограми од една од лидерските средби на која Мицковски и Николовски велат дека договорот со Грција е добар. Тема на разговорот е предлогот Република Илинденска Македонија, но тезите на Мицковски и Николовски се многу интере
Љупче Златев - Добро бе кога ќе влеземе во ЕУ знае ли некој? Столе Наумов - Абе за едно 10-20 години, таман кога ќе се ожениш.
Bчера вечер, нешто после 23,10 часот, кривичниот суд побарал полициска асистенција откако на заминување од судот еден од обвинетите за случувањата од 27. април, минатата година, во Собранието на Република Македонија, предизвикал инцидент. Имено, во

Која е Вашата дестинација за овој викенд?

Која е Вашата дестинација за овој викенд? Испланирајте го вашето викенд патување и упатете се до бензинската станица на Gulf Oil на Бул. Борис Трај...

Повеќе

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО СТРУГА: Просветни инспектори со клоци избркани од Меѓународен Универзитет Струга

Mеѓународниот универзитет во Струга работи како пералница за дипломи – констатираат просветните инспектори. Според последните сознанија утврде...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО НЕ Е ДОБРО ДРЖАВАТА ДА СЕ МЕША ВО ПЛАТИТЕ: Tекстилците се закануваат со откази на 5000 работници!

Повеќе

(ВИДЕО) Мајка на денот

Повеќе

БРАВО ЗА ЗЛАТЕН ДАБ: БЕЗ ЕТИКЕТИ, БЕЗ ПРЕДРАСУДИ

Повеќе

СРБИТЕ СЕ ЛУДАЦИ: ГИ БЛОКИРАА ПАТИШТАТА ВО СРБИЈА ЗАТОА ШТО НЕ ИМ СЕ ДОПАЃАЛА ЦЕНАТА НА НАФТАТА НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ

Повеќе

ТАЖЕН ДЕН ДЕНЕСКА ЗА АМЕРИКА: По смртта на писателот и тв коментатор, Ентони Бордејн, својата смрт од неизлечив канцер во колумна ја најави водечкиот десничарски колумнист и аналитичар, Чарлс Краутхајмер

A note to readers ByCharles KrauthammerOpinion writerJune 8 at 12:01 PMEmail the author I have been uncharacteri...

Повеќе

(ФОТО) ЗАЕВ ЗНАЕ КАКО СО ДЕЦА...

Зоран Заев‏@Zoran_Zaev2h2 hours ago Ученици, ви го честитам завршувањето на учебната година и ви посакувам добар заслужен одмор. Верувам дек...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ВО ПОСЕТА НА БОЛНИЦАТА ВО ВЕЛЕС

Дeнес, при посетата на Министерот за здравство доц.д-р Венко Филипче го отворивме регионалниот центар за дијабет и истовремено стартуваше програмата...

Повеќе

Е ОВА Е ЖИВОТ: ПОРАДИ КОЦАРСКИ ДОЛГОВИ СЕ ПРОДАВА БУБРЕГ!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕСНА БЕЈБИ СЕ ЗАФРКАВА НА СВОЈА СМЕТКА ВО РЕКЛАМА ЗА ЕВН!

Повеќе

СТИГНА АБЕР ОД АМЕРИКА: САД ги охрабруваат Скопје и Атина да најдат заемно прифатливо решение

САД ги поддржуваат преговорите и ги охрабруваат властите во двете земји да најдат заемно прифатливо решение, вели претставник на Стејт департментот ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ СЕ ТРУДИ СЛЕДНАТА ЗИМА ДА НЕМА ЗАГАДЕН ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ: Десет милиони денари субвенции за чистење оџаци

Оџачарството е исплатлив бизнис, им порача градоначаникот на Скопје Петре Шилегов на 15-те кандидати за оџачари ко следат обука во ГУЦ „Здравк...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА РЕПЛИКА Е ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ВО ЕКС ЈУ ФИЛМОВИТЕ: АМАН ОД ТОА ГРУПИРАЊЕ НА АЛБАНЦИТЕ...

Повеќе

(ВИДЕО) ФАТЕНИ НА ДЕЛО: Се сексаат на врв на зграда во Скопје во сред бел ден!

Повеќе