Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ГРУЈО ТРЕБА ДА ЛЕЖИ ЗАТВОР И ЗА ОВА ЗЛОДЕЛО ПРОТИВ НАРОДНИТЕ ПАРИ: Се затвора Македонско Село, инвестиција од 6,5 милиони евра!!!

Од утре се затвора комплексот „Македонско село“, инвестиција од 6,5 милиони евра што се наоѓа во Нерези, а чиј концесионер е некогашниот...

Повеќе

ФИРОМ Инженеринг: Улицава ја асфалтираа минатата недела, па вчера тргнале да сечат за приклучок, па исекле до пола, па виделе дека промашиле, па исекле пак ново, па не знам кај да се обратам, па више пукнав.

Повеќе

СЕПАК НЕ Е СЕ ЦРНО, ИМА И НЕШТО ДОБРО ВО ЦЕЛАТА ПРИКАЗНА!!!

Во Идризово ќе никнат многу антички споменици, додуша направени од кал, плус ќе има многу субвенции за сапунче и тоалетна, но ќе се зема и процент, ...

Повеќе

БРАВО, ОВА Е ЗА ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА: Рамсторе заедно со своите потрошувачи и вработени донираа 2,5 тони храна по повод Светскиот ден за борба против гладта!

Поповод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни ...

Повеќе

ЛЕЈДИ ГАГА ПАК СЕ ПРЕТЕРА СО МОДАТА, СИТЕ И СЕ СМЕАТ

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН НАСТАП НА ПРАТЕНИЧКАТА НА ВМРО ДПМНЕ, СТАМЕНКОВСКА НА 24 ОТВОРЕНО: Никој од обвинетите за 27-ми април нема вина, ниту партијата ВМРО ДПМНЕ има некаква вина за 27-ми април!

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕРО НАПРАВИ ШОУ НА ТВ 24: Со вас ВМРО-вците да се тера политика е како со мајмун да играш шах, вие сакате да идете на месечината со југо 45, не бива бе, не може и точка!

Повеќе

ТРАМП СМЕШНО СЕ ОБИДУВА ДА ГО СПАСИ ОБРАЗОТ НА САУДИСКИОТ КРАЛ, НО НОВИНАРИТЕ ОТКРИЈА ДЕКА ЧЕТВОРИЦАТА УБИЈЦИ НА НОВИНАРОТ КЕШОГИ СЕ ЛИЧНИ БОДИГАРДИ НА ДИКТАТОРОТ!

Трамп го прати министерот за надворешни, Мајк Помпео во Ријад за да проба нешто да спаси од образот на откачениот саудиски диктатор кој додека води ...

Повеќе

ЕКС ПРЕМИЕРОТ НА БРИТАНИЈА, ЏОН МЕЈЏОР: Брегзит беше колосална грешка која ќе и наштети и на Британија и на Европа, и тие кои го помогнаа, историјата никогаш нема да им прости за тоа!

- ЕУ знае да биде фрустрирачка, но можностите се многу поголеми од недостатоците. Со помош на ЕУ, Британија можеше да има меѓународен досег и сила р...

Повеќе

НАУЧНО ДОКАЖАНО: ВОЗДУХОТ ВО ДАЈМОНД ГАРДЕН ВО КАРПОШ НАЈЧИСТ И НАЈБОГАТ СО КИСЛОРОД ВО ЦЕЛО СКОПЈЕ!

Микроклиматските параметри во двата атриуми во објектот Адора Diamond Garden, преку измерената температура, релативната влажност, брзината на струењ...

Повеќе

(ВИДЕО) СИ ЗАМИНА НЕЧУЈНИОТ СТИВ ЏОБС, КАКО ЛИ ЌЕ ИЗГЛЕДАШЕ СВЕТОТ БЕЗ ЧОВЕКОТ КОЈ БЕШЕ ДЕЛ ОД УБИСТВЕНИОТ ТАНДЕМ ЗАД ГИГАНТОТ МАЈКРОСОФТ

Линк до текстот кој му го посвети Бил Гејтс овде.

Повеќе

ГДУ: Време за губење нема. Мицкоски и Заев како што тргнале ќе ја турнат Република Македонија во бездна. Доста е со партиски препукувања. Левицата и десницата да формираат заедничка влада, по германски модел

Време за губење нема. Мицкоски и Заев како што тргнале ќе ја турнат Република Македонија во бездна. Доста е со партиски препукувања. Лидерите да се ...

Повеќе

БРАВО: Силк Роуд Банка ја опреми со постелнина Детската клиника во Скопје

Силк Роуд Банка АД ја предаде првата донација за Универзитетската клиника за детски болести во Скопје што произлезе од потпишаниот меморандум за сор...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: ВИЛА МИНАМИ ОХРИД!

Повеќе

(ВИДЕО) СЕКОЈ ДА МОЖЕ ДА РАЗБЕРЕ: ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЈА СПОРЕДИ СИТУАЦИЈАТА СО ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА СО МАЖЕЊЕ НА ЌЕРКА ВО БОГАТА ФАМИЛИЈА

- Секој родител се запрашал дали да ја дадам ќерката во некоја фамилија, абе луѓе се работи за добра богата фамилија, ќерката ќе си остане тоа што е...

Повеќе