Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Бундестагот продолжува со КАНОНАДАТА: Нови избори во Македонија не се опција, да се почитуваат резултатите од претходните

На денешната седница на Комисијата за европски прашања на Бундестагот оценето е дека ситуацијата во Македонија е тешка и дека е неопходно посредни...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ КАКОВ СКАНДАЛ, КАКОВ ЛЕШПЕР, ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА МИЛИОНЕР СЕ ГРЕБЕ СО ДИВОГРАДБА!!!

Луксузна хациенда „никна“ во непосредна близина на салата „Борис Трајковски“ и не може да се открие дали тоа е семејна куќа,...

Повеќе

Бундестагот му УДРИ ЕДНА МЕЃУ РОГОВИ НА ГРУЈО: Македонија да добие функционална влада во најскоро време

Европската Унија е загрижена, политичката криза во Македонија да не прерасне во меѓуетничка. Германската влада денеска ги извести членовите на Комис...

Повеќе

МВРО го репризира 24 декември, само без ќотек!

Циркусот кој го приредуваат деновиве пратениците на ВМРО–ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија, обидувајќи се со меѓусебни реплики и контр...

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: Добро е македонската јавност да го слушне овој циркус како по нарачка на Сашо Мијалков и Никола Груевски се обидувате да ја заштитите нивната кожа, да го заштитите нивниот криминал

-Почитуван пратеник Вељаноски, сакам да ја изразам огромната разочараност од овој циркус на ВМРО-ДПМНЕ во овие неколку дена и од кршењето на деловни...

Повеќе

ПАДНА РЕЖИМОТ НА ГРУЈО И ПРОПАГАНДАТА СЕ УДАВИ КАКО ТИТАНИК: ВО ПАКЕТ СО ЛАКИ И ИВОНА, ОД СИТЕЛ ЛЕТААТ И САРМА И ЦАЦИ, АЛФА СЕ ЗАТВОРА!

Мактел дознава дека од Сител летаат Латас и Ивона и Цаци и Сарма. Алфа тв останале без телефони и интернет, неофицијално телевизијата ќе се затвора...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски во Собранието и „даде збор“ на Ивона Талевска: ДУИ и ВМРО ДПМНЕ постигнаа договор откако Никола Груевски ја прифати Платформата!

Оливер Спасовски од СДСМ потсети дека во Македонија во последните десет години постои само единствена платформа која се вика криминална платформа и ...

Повеќе

(ФОТО) ПРОТЕКОА ДОКУМЕНТИ - ЕВЕ ШТО ПРИФАТИЛ ГРУЕВСКИ ЗА ДВОЈАЗИЧНОСТА: Казни за директорите на институции каде нема да се зборува албански...

ВМРО-ДПМНЕ прифатиле и двојазичност и казни за директорите на институции каде нема да се зборува албански, само за СЈО не сакаа да слушнат! Спор...

Повеќе

СДСМ: Канческа-Милевска и Трајаноски нека ги гледаат врбите, нема што веќе да ветуваат

„Ниту Елизабета Канческа-Милевска, ниту Коце Трајановски нема што веќе да им даваат лажни ветувања на граѓаните. Канческа-Милевска ги брои по...

Повеќе

(ВИДЕО) Богоев: Нема да ги чекаме бесконечно извршителите на Груевски, повеќе опции се во игра

Размислуваме на повеќе чекори, како за формирање на Влада така и за одблокирање на Собранието. Нема бесконечно да ги чекаме Трајко Вељаноски и Ѓор...

Повеќе

Димитриевски: Граѓаните ја потрошија платата, ние ќе си ги земеме нашите 68.000 денари

Господине претседавач, ги прекршивте сите членови на деловникот од почеток до крај. Граѓаните одамна ја потрошија месечната плата. Ние за некој ден ...

Повеќе

ОПАСНА Е КЛЕТВАТА ДА ИМАШ ПА ДА НЕМАШ: Милионер од Њујорк се фрли од хотелска тераса вчера откако не можел да си дозволи да си го поправи расипаниот автомобил, по колапсот на неговиот фонд во пирамидалната штедилница на Берни Медоф

Милионерот Чарлс Марфи се самоубил вчера откако му пукнал филмот кога не можел да го поправи семејниот автомобил затоа што останал без пари. Пред 7...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ЧЕКАШЕ, АМА СЕ ИСПЛАТЕШЕ: Погледнете го новиот спот на Елена и Хари

Конечно дуетската песна на нашата позната пејачка Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ, односно Хари Мата Хари, „Још ме плаши...

Повеќе

(ВИДЕО) ЦИВИЛ: Состојбата во македонските затвори е повеќе од АЛАРМАНТНА - Сведоштва за страдања и смрт во штипскиот затвор!

Состојбата во македонските затвори е повеќе од алармантна. ЦИВИЛ – Центар за слобода со години ги повикува институциите да преземат итни мерки...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ на Шилегов, го РАСТУРИ Илче Халкидики: Не сум сигурен дека на ФИКУСОТ нема пак да му се дигне хлорофилот па нема да го додели мандатот по новите избори!

* реклами:

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti