Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ: Кога пред некој ден дознав дека македонските сендвичари купуваат помфрит од странство, ми се стемни, па мајка му стара, даваме 100 милиона евра за субвенции, помфрит увезуваме?!

Повеќе

ЗАЕВ ОДИ ВО КОНТРА НАПАД: СО ОБВИНУВАЊЕТО ДО УНГАРИЈА ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ГРУЕВСКИ, ЗАЕВ МУ ЗАДАДЕ УДАР МЕЃУ НОЗЕ НА ОРБАН!

Со обвинувањето кон Унгарија дека го киднапирала Груевски, Заев и владата ја започнаа битката за екстрадиција на поранешниот премиер побегуља. Поглед...

Повеќе

ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА ДВАЈЦА СВОИ РЕДАРИ, НАЈАВИ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ЗА НИВ

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ БОМБИ РОКААТ ЗА ГРУЈО, ОВОЈ ПАТ СО ВИДЕО: Неговите соработници почнаа да објавуваат видеа за неговиот луксузен живот додека бил премиер и лажел дека е скромен патриот, одмори на егзотични острови каде едно ноќевање чини илјадници евра!

Во бурата реакции по објавата за бегството на Никола Груевскидо редакцијата на НОВАстасаа видео снимки од анонимен дојавувач како илустрација за как...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ДЕНЕШНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА НА БУЏЕТОТ ЗА 2019-ТА: Ни требаше година и пол да се уходаме како влада, догодина ќе има економски бум, сите проекти, од автопати, преку желеница, гасоводи, водоводи, болници ќе тргнат со полна пареа догодина, над 1 милијарда евра во капитални инвестиции!!!

Повеќе

ТОА Е АМЕРИКА БЕЈБЕ: Судија му нареди на Трамп да му дозволи на репортерот на ЦНН да присуствува на неговите пресови во Белата Куќа!

Репортерот на ЦНН, Јим Акоста му постави многу критички прашања на Трамп пред една недела, и Трамп како што го дал господ, тешка џукела и диктаторче...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ СООПШТИ ДОБРИ ВЕСТИ: 10% повишица за специјалистите, 5% за сестрите и болничарите!

Повеќе

Премиерот Заев ја шокираше јавноста: Можно е Груевски да бил киднапиран!

Темата околу бегството на поранешниот премиер Никола Груевски се уште е актуелна на Балканот и во Унгарија, а на денешната прес-конференција, премие...

Повеќе

БОМБА НА НЕЗАВИСЕН: Груевски си ги испразнил сметките уште во септември

Поранешниот премиер Никола Груевски уште во септември, кога во Собранието држеше прес-конференција и обвинуваше дека е жртва на политички прогон, во...

Повеќе

ВЕРНОТО ВМРОВЧЕ, ДИМИТАР АПАСИЕВ СО ЦЕЛ ДА НАНЕСЕ ФИНАНСИСКА ШТЕТА, ГО ТУЖИ МАКТЕЛ ЗА ОБЈАВУВАЊЕТО НА НЕГОВАТА ДИПЛОМА, ИАКО САМИОТ ЈА ОБЈАВИ НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ, ЕВЕ ГО ОДГОВОРОТ НА МАКТЕЛ.МК

ОДГОВОР НА БАРАЊЕ ЗА ПРОИЗНЕСУВАЊЕ И ДОСТАВУВАЊЕ ДОКАЗИ УП1.бр.08-207 од 13.11.2018 ОД ДИРЕКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ Почитувани, ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Почна пријавувањето за кампот на најтрофејниот фудбалски колектив на планетата " Реал Мадрид" и оваа година поддржано од Кожувчанка

Вториот фудбалски камп на Реал Мадрид Фондација ќе се реализира од 14 до 18 јануари 2019 во Охрид, на брегот на живописното Охридско езеро, ставајќи...

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ЛИБЕРАЛИТЕ ВО ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, МНОГУ ВЛИЈАТЕЛНИОТ ЕКС ПРЕМИЕР НА БЕЛГИЈА, ВЕРХОФШТАД: Нема да му дозволиме на Орбан да му даде азил на Груевски, тоа е проект за уништување на ЕУ!!!

Повеќе

ТРАМП Е МНОГУ ИТАР И РАСИПАН: Откако го искористи Викиликс за да ја победи Хилари, сега ќе го апси Асанж и ќе му суди за шпионажа?!

Повеќе

СО ЈАПОНСКА ПОМОШ ЌЕ РЕНОВИРАМЕ БОЛНИЦИ: Покрај Клиниката за дигестивна хирургија, со Програмата на јапонската влада „Грант - помош за поддршка на мали проекти за човекова безбедност“ се опфатени и Клиниката за гинекологија и акушерство и Институтот за белодробни заболувања кај децата - Козле

Голема благодарност до јапонската влада за грантот од речиси половина милион евра на пет здравствени установи за набавка на медицинска опрема, со це...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев и Премиерот Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот, трговијата меѓу двете земји стигна до 500 милиона евра, ќе одиме на 1 милијарда догодина!!!

Повеќе