Одберете локација на пристап

Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија
Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше дека не си од тука, како политиката била за сељаци, за неизживеани простаци кои немале што да прават
На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и НАТО е лек за сиот национализам на балканот, отворањето можности за раст на економијата, сигурноста
Интервју на министерката Шекеринска за Дојче Веле: Македонија е фокусирана на реформите, членството во НАТО и ЕУ се можност за стабилен регион и економски развој Министерката за одбрана и заменичка на претседателот нас Владата на Република Македон
Во последните денови доста емоции се излеаа низ медиумите за отстранувањето на споменикот на Андон Лазов-Ќосето. Би го започнал моето писание со тоа кој всушност е Ќосето, но денеска живееме во ерата на интернетот и кој сака може да научи кој е
Обично тајните служби имаат потреба за црни пари за со нив да вршат тајни операции, можнно ли е Путин да им нареди на своите дипломати заштитени позади дипломатискиот имунитет да дилаат дрога за финансирање на разните операции на ФСБ во Украина и С
Убедливо најризично засилување на Заев во владата е Кочо Анѓушев. Во политиката ризикот значи голема цена, значи и најскапо засилување. Но Заев знаеше дека Кочо може да даде многу, затоа јадеше ќотек цела година за него. Те милионер бил, те олигар

АКО НА НЕКОЈ УШТЕ НЕ МУ Е ЈАСНО ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ СЕУШТЕ ИМА КАКОВ ТАКОВ РЕЈТИНГ НА АНКЕТИТЕ, ПРОЧИТАЈТЕ ГО ОВА ЕПСКО КОЛОСАЛНО СРАЊЕ!

Повеќе

МНОГУ ОПШТИНСКИ КОМИТЕТИ НА ВМРО ДПМНЕ ПРЕМИНАА ВО НДМ НА ЈАНКО БАЧЕВ, ТОЈ ЌЕ ДОБИЕ ПОВЕЌЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ, ПРВ Е ОД МОГИЛА!

Повеќе

ЌЕ НИ ТРЕБААТ ГОДИНИ И ГОДИНИ ЗА ДА ГИ САНИРАМЕ ШТЕТИТЕ ОД ГРУЕВИЗМОТ: Кинезите бараат дополнителни 143 милиона евра за автопатот Кичево - Охрид!!!

Линк до оваа вест на СДК.МК

Повеќе

ОВА СЕ СЛУЧИ НА БЕНЗИСКА ВО БУГАРИЈА ВЧЕРА: Вработен на бензиска вака реагираше кога едно момче не сакаше да ја изгаси цигарата!

Линк до ова лудо видео овде.

Повеќе

ЗЛАТКО МАРИН: Зошто за ВМРО-вците беше скапо да се заменат азбестните цевки во Аеродром, а сакаа да прават мајмунара за 15 милиони евра?!?!

Повеќе

ЌЕ ОДГОВАРА ЛИ СУДИЈАТА ШТО ГО ПУШТИ ОХРИДСКИОТ УБИЕЦ ОД ПРИТВОР?!?!

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ОВА Е ДОКТОРОТ КОЈ ЌЕ ГО ИЗЛЕЧИ КРАТОВО ОД ДЕЦЕНИСКАТА ЦРНА ЧУМА НАРЕЧЕНА ЅИНГО!!!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Лабина Митевска велелепно му служеше на режимот на Грујо, сега бара од Заев да инсталира ист таков режим за она пак да служи и пуши!

Повеќе

(ВИДЕО) Аналитичарот Петар Арсовски на Анал 5: Груевски најмногу ќе им помогнеше на кандидатите на ВМРО ДПМНЕ ако се скриеше за време на кампањата некаде во некоја колиба во планина!

- Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ имаат предности и маани. Предност им се реализираните проекти, маана им е партијата и лидерот кои свртуваат внимание од ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) На премиерката и лидерка на конзервативците, Тереза Меј и се случи ПР катастрофа на партиската конвенција, и се распадна сцената, ја фати напад на кашлица, циркузант и го сјеба говорот!

Повеќе

ДОБРО Е СЕ РАЗБРАА...

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕ ПОД ГОЛЕМ СТРЕС, ЗОШТО ЛИ Е ТАКА?! НА ТРАЈКО ДЕНЕСКА МУ СЕ СЛОШИЛО...

Ова е само неколку часа откако случајот Смиљковско Езеро падна на суд и се враќа на повторно судење?!?!

Повеќе

Е ОВА Е ДЕФИНИЦИЈА ЗА ПОГРЕШНА ИДЕЈА ЗА ТЕТОВАЖА!

Повеќе

КОГА НА ВМРОВЕЦ, ЧЛЕН У ФАМИЛИЈА, ЌЕ МУ КАЖЕШ ДЕКА ЌЕ ГЛАСАШ ЗА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ!

Повеќе

ИМАТЕ ЛИ КОМЕНТАР НА ОВА БЕ ВМРОВСКИ ГАДОВИ?!

Повеќе