Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ГРУЈО ВЛЕГОЛ ВО КОМИТСКИ ФИЛМ: ИЗБЕГАВ ОД МАКЕДОНИЈА ПО ПРИМЕРОТ НА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, И ТОЈ ИЗБЕГАЛ КОГА СТАНАЛО ОПАСНО ВО МАКЕДОНИЈА!

- И Ванчо Михајлов и останатите војводи бегале од Македонија кога станало опасно, па така и јас! Грујо во комитски филм на Инфомакс.

Повеќе

ГРУЈО СЕ МРДНАЛ ОД УМОТ: Заев сакаше мене да ме убие во затвор, ама на крај тој ќе заврши убиен?!?!

- Заев сакаше мене да ме убие во затворот, ама на крај тој ќе заврши убиен! Народот рекол, кој црно мисли, црно ќе го снајде! Еве од каде му на Миц...

Повеќе

ГРУЈО НАПРАВИ КОМИЧЕН ГАФ ВО ИНТЕРВЈУТО ЗА ИНФОМАКС: Судиите мораше прво да поминат у партија! Мислите академија за судии? Да бе, да, мислев академија за судии!

Грујо: - Судиите мораше прво да поминат политичка академија у партија. Копук куртон: - Мислите академија на судии и обвнители? Грујо: - А ја што р...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ГРУЈО: ЧЕКАМ МИЦКОВСКИ ДА СТАНЕ ПРЕМИЕР ЗА ДА ПРЕСТАНЕ СУДСКАТА ХАЈКА ПРОТИВ МЕНЕ И ДА СЕ ВРАТАМ ВО МАКЕДОНИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ СЕ ИМА ТОТАЛНО ПОБРКАНО: Филип Петровски ветува ако стане претседател ќе вовел воена состојба и ќе имало крв до колена!

Повеќе

ДА НИ Е ВЕЧНА, МИРНА, БОГАТА, БЕЗБЕДНА, ПРОСПЕРИТЕТНА, НЕЗАВИСНА, СУВЕРЕНА, НАЈМИЛА!!!

Не владата бе, државата!

Повеќе

БРЕЕ ИМАЛО И БЕТЕР ОД КАРАКАМИШЕВА: ПРОФЕСОР НА ФАКУЛТЕТOT ЕСРА ЈАВНО СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА ЌЕ ГО КОЛЕ ФРЧКОВСКИ?!?!

Повеќе

САМКА ИБРАИМОВСКИ ГО ПРАШУВА ВЛАТЧЕ ЃОРЧЕВ: Зашто бе не дојде на кревањето на знамето на НАТО пред влада, каков кандидат за претседател си ти што се слика секој ден со Американски политичари а сака земјава да ја врти кон Русија?!

Пратеникот на партијата за целосна еманципација на Ромите, Самка Ибраимсоки, го прашува неговиот колега Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ, каков ка...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕГА ЦАР: Фуркан Салиу му го читаше цел непотизам на Заев вечерва!

Новинарот Фуркан Салиу постави доста “незгодно” прашање до премиерот Зоран Заев и му ги прочита сите вработувања на првите луѓе во СДСМ ...

Повеќе

ЦИВИЛ МЕДИА - СДСМ пресече: Нема предвремени парламентарни избори!

На седницата на Извршниот одбор на СДСМ што започна околу 21:00 часот вечерва, се донесе конечна одлука: нема предвремени парламентарни избори, потв...

Повеќе

ДОБРО БЕ, ИМА ЛИ ПРАТЕНИК КОЈ НЕ СИ ВРАБОТИЛ ДЕТЕ ИЛИ БРАЧЕН ПАРТНЕР НЕКАДЕ НА ДРЖАВНО: Сопругата на Рамчиловиќ вработена во МВР!

Сопругата на пратеникот Зекир Рамчиловиќ веќе еден месец работи во Министерството за внатрешни работа, т.е. во Секторот за внатрешни работи ка...

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СПРЕЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА: ЗАПЛЕНИ СТОТИЦИ ГУМИ КОИ СЕ СПРЕМАЛЕ ЗА ОГРЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОРАН ИВАНОВ: ВЛАСТА ПОЧНА ДА ЗАБЕГУВА, ОВА Е МНОГУ ГРДО ШТО СЕ СЛУЧУВА!

Повеќе

Премиере, ме разочаравте, не очекував од вас вакви Груевистички финти, па не сме ние глупи ВМРОВЦИ, помина тоа време кога глупите не знаеја што се дешава, а куртоните веднeа глава за им се напуни џебот!

Драг премиере, вие денеска, требаше на прашањата на мојот одличен колега Фуркан Салиу, да одговорите во следниот редослед: 1. И се извинуваме на ја...

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: Претседателот Иванов беше поканет, и со препорачано писмо и со емаил доставени до неговиот кабинет, да присуствува на свечената церемонија за подигнување на знамето на НАТО пред Владата!

Повеќе