Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

(ВИДЕО) Аналитичарот Петар Арсовски на Анал 5: Груевски најмногу ќе им помогнеше на кандидатите на ВМРО ДПМНЕ ако се скриеше за време на кампањата некаде во некоја колиба во планина!

- Кандидатите на ВМРО ДПМНЕ имаат предности и маани. Предност им се реализираните проекти, маана им е партијата и лидерот кои свртуваат внимание од ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) На премиерката и лидерка на конзервативците, Тереза Меј и се случи ПР катастрофа на партиската конвенција, и се распадна сцената, ја фати напад на кашлица, циркузант и го сјеба говорот!

Повеќе

ДОБРО Е СЕ РАЗБРАА...

Повеќе

ГРУЕВЦИ СЕ ПОД ГОЛЕМ СТРЕС, ЗОШТО ЛИ Е ТАКА?! НА ТРАЈКО ДЕНЕСКА МУ СЕ СЛОШИЛО...

Ова е само неколку часа откако случајот Смиљковско Езеро падна на суд и се враќа на повторно судење?!?!

Повеќе

Е ОВА Е ДЕФИНИЦИЈА ЗА ПОГРЕШНА ИДЕЈА ЗА ТЕТОВАЖА!

Повеќе

КОГА НА ВМРОВЕЦ, ЧЛЕН У ФАМИЛИЈА, ЌЕ МУ КАЖЕШ ДЕКА ЌЕ ГЛАСАШ ЗА СДСМ НА ЛОКАЛНИТЕ!

Повеќе

ИМАТЕ ЛИ КОМЕНТАР НА ОВА БЕ ВМРОВСКИ ГАДОВИ?!

Повеќе

ТЕШКО НАС СО КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИШТА: СЕ УРНА ГЛАНЦ НОВ МОСТ ВО АФРИКА, КИНЕЗИТЕ ГО ИЗГРАДИЛЕ КИНЕСКИОТ ЅИД, АМА ТОГАШ НЕМАЛО КОМУНИЗАМ И АМАТЕРИЗАМ!!!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО КАЖУВАЛЕ АКТИВИСТИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ОВИЕ ДЕНОВИ КОГА ОДЕЛЕ ОД ВРАТА НА ВРАТА, ВМРО ДПМНЕ ГО ПОГРЕШИЛЕ СЛОГАНОТ ЗА ОВИЕ ИЗБОРИ!

Повеќе

МИТКО КОЖУВЧАНКА НЕ ГИ СЛУШАЛ БОМБИТЕ И НЕ ЗНАЕ КОЈА Е ФАТИМЕ ФЕТАИ

Повеќе

ОВИЕ ВМРОВЦИТЕ СЕ ПРАВЕА ЛАВОВИ АМА ИСПАДНАА ТЕШКИ ПИЗДИ ЧКОПЕНИ!

Повеќе

ОВИЕ ТЕЗГАРИ ЌЕ СЕ ИЗВИНАТ ЛИ ЗА ОВА ЗЛОДЕЛО ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА?!?!?! СЕ СРАМАТ ЛИ ОД ОВА?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦЕНТАР Е СРЦЕТО НА ПРОМЕНИТЕ, ТУКА НАПУКНА РЕЖИМОТ, ТУКА ЌЕ ГО ДОКРАЈЧИМЕ РЕЖИМОТ!!!

Повеќе

НОВИ ДЕТАЛИ ОД МАСАКРОТ ВО ЛАС ВЕГАС: Бројката на загинати може да се искачи и до 100, затоа што 45 ранети се во критична состојба, на полицијата и требало цел саат да ја пробијат вратата во хотелската соба, убиецот имал ставено камери во ходникот скриени во колички за собна послуга во хотелот

Нови детали испливуваат на површината два дена по страшниот масакар во Лас Вегас, Невада, САД, каде убиец застрела околу 600 луѓе, од кои 59 се убие...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО БЕРОВО: Ќе градиме тоа што вие ќе кажете, вас ќе ве слушаме и вас ќе ви служиме и тоа без преправање и глумење лудило!

Повеќе