Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ГОЛЕМ УСПЕХ НА МАКЕДОНИЈА: По 15 години повторно македонски лидер ќе учествува на свeтскиот економски форум во Давос, Швајцарија, премиерот Заев ќе биде во друштво на светките лидери и директорите на Шел, Кока Кола, Пепси, Гугл, Мајкрософт, Апл, Оракл

Повеќе

(ВИДЕО) CNN лекција за Телма и ТВ 24, еве како требаше да завршат сите интервјуа и дебати со грујовите куртони: Новинарот Џејк Тапер го прекина интервјуто со советникот на Трамп, Стефан Милер - ДОСТА МИ Е ОД ТВОИТЕ БЕСРАМНИ ЛАГИ!!!

Линк до видеото овде.

Повеќе

KOЧО АНЃУШЕВ ДА ЗАСУКА РАКАВИТЕ И ДА ПОКАЖЕ ШТО ЗНАЕ: Објавен оглас за инвеститор во ФЕНИ!

Стечајниот управник на „Фени” Мирослав Анастасиевски преку оглас бара понуди за преработка на никелова руда. Огласот, како што самиот ин...

Повеќе

ОВА Е НОВИОТ ПОСТ ГРУЕВИСТИЧКИ СДСМ: ЗА БОЖИЌ ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗАМИНА ВО МАНАСТИР!

Повеќе

ТЕТКА МИРКА ЈЕ МАЛО НЕРВОЗНА: БЛУЕ СО ОГАН, ВРИШТИ, КОЛНЕ, ВРЕЃА, ПЛУКА, ОД УСТАТА И ИЗЛЕГУВА ЗЛО И ГНЕВ КАКО ВУЛКАН!

Со тирада од пцовки, груби навреди, урлање до бесвест, Мирка вришти и пишти по владата, диоломатите, МПЦ и се што мрда во земјава!!! Линк до нејзин...

Повеќе

ТРАМП ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА, ИЗНЕРВИРАН ОД КНИГАТА ОГАН И БУРА КОЈА ОТКРИВА ПИКАНТЕРИИ ЗА НЕГОВИОТ ЖИВОТ: Јас сум многу стабилен генијалец!

Повеќе

Британците ќе потрошат 1 милијарда евра за да засадат 50 милиони дрва со цел да креираат шума на среде британскиот остров од Ливерпул до Хул

Линк до целата сторија овде.

Повеќе

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ, ИЗМАМНИЦИ ДЕМНАТ НА СЕКОЈ ЌОШ СО ЦЕЛ ДА ВИ ГИ ЗЕМАТ ПАРИТЕ!

Повеќе

ВО КУРИР РАБОТАТ НЕВЕРОЈАТНИ ДЕБИЛИ

Повеќе

АЈДЕЕ, И БЕСА ПО ПАТОТ НА ДПА, СЕ РАСПАЃА, САМО ДУИ ТОП НЕ ЈА БИЕ!!!

Резултатите на локалните избори се причината за сериозниот раздор во БЕСА. Партијата денеска одржа два паралелни состанока на Централниот одбор &nda...

Повеќе

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“, на сите граѓани им посака поубава и посреќна 2018 година

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, кој денеска присуствуваше на бадникарската прослава во Соборниот храм „Св. Климент Охрид...

Повеќе

AДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ВИ ПОСАКУВА СРЕЌНИ БОЖИЌНИ ПРАЗНИЦИ

Адора инженеринг на сите граѓани од православна вероисповед, на Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, Светиот Архиерејски Синод на МПЦ-ОА...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА ПАРТИЈА: Христос се роди! На многаја лета!

Новата верба и новата надеж кои претстојат пред нас за да изградиме современо заедничко општество треба да ни бидат водилка во натамошниот развој....

Повеќе

АКО ПАТУВАТЕ НЕКАДЕ СО АВТОБУС, ЈАВЕТЕ СЕ ВО РУЛЕ ТУРС: Лидери на транспортот со патници во Македонија и регионот!

Руле Турс е приватно претпријатие, кое е основано 1991 година. Слободно може да се каже дека сме едни од пионерите во приватниот меѓународен транс...

Повеќе

„АЛКАЛОИД“ - ДОБИТНИК НА ЈУБИЛЕЈНО ПРИЗНАНИЕ ЗА ОПШТЕСТВЕНА ОДГОВОРНОСТ И НАЦИОНАЛНА НАГРАДА ЗА ‘ОДНОС КОН ВРАБОТЕНИТЕ’

Во рамки на десеттото јубилејно доделување на Наградата за општествено одговорни практики на македонските претпријатија, во организација на Министер...

Повеќе