Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ, ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ СО ОВОЈ ТОРКО, СО ОВАА СЛЕПОЌА: МИЦКО УШТЕ МИСЛИ ДЕКА СДСМ И ДУИ САМИ СЕ ТЕПАЛЕ НА 27-МИ АПРИЛ!?!?!?!?!?!

Тужице мајко, наместо да го осуди 27-ми април, да се дистанцира од таа кланица, да повика на цивилна политичка борба, лидерот на опозицијата шири не...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЕНЕРГЕТИКА, СЕКОЕ ДОМАЌИНСТВО МОЖЕ НА СВОЈОТ КРОВ ДА ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА И ДА ЈА ПРОДАВА НА ЕВН!

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK7h7 hours ago Со новиот Закон за енергетика секое домаќинство на кровот од својата ку...

Повеќе

КОГА НАМАЧЕНИОТ БОСАНСКИ НАРОД ЌЕ ТЕ НАГРАДИ ЗА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА, ТОА Е НАВИСТИНА ГОЛЕМА ЧЕСТ!

Зоран Заев ‏Verified account@Zoran_Zaev23m23 minutes ago Оваа награда ја посветувам на моите колеги од регионот, премиерите од Босна и Хец...

Повеќе

СПАСОВ: Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги откријат имињата на нарачателите на тој грозен чин

Gjorgji Spasov 3 mins· Сега е време Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги о...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА, ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОТКРИ ТРИ МОЖНИ ДАТУМИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ

Повеќе

ЛЕЛЕ СЕ СКАРАА ПИМЕН И ТРЕНДО - Отец Пимен: Договорот за името не е идеален, но не е ниту нешто погубно

Својот личен став за Договорот со Грција ќе го кажам на референдум, изјави митрополитот на Европската епархија, владиката Пимен. Тој се надева дека ...

Повеќе

ДРАМА ВО МАНУ: Академиците кои 10 години молчеа за режимот на Грујо и сакаа да ја делат Македоња во 2001-ва, барале МАНУ да не молчи за промена на името!

Десетина членови на Македонската академија на науките и уметностите бараат од првиот човек на МАНУ Таки Фити да закаже седница на која ќе се заземе ...

Повеќе

Мицковски вечерва ме потсети кога прв пат фатив келнерски ајнцер во Ирски Паб пред 15 години

Мицковски вечерва на Телма беше толку несмасен, толку аматер, толку почетник, што беше жално да се гледа, пола од интервјуто го гледав со раката на оч...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ, НОВИНАРКАТА ЌЕ ПАДНЕШЕ ОД СТОЛ: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги бранеше убијците на Села, биле жртва на монтиран процес?!?!

Повеќе

ТАЖНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЌОСИЊАТА КОИ ЌЕ СКАПАТ ВО ЗАТВОР ЗАТОА ШТО ИМ ПОВЕРУВАА НА ЛАТАС, МИЛЕНКО, ЈАНКО БУРЕК, МИРКА, ТОМИЌ, СОТИР КОСТОВ, КАРАКАМИШЕВА...

Повеќе

БЕЈЛИ ПРАТИ ПОРАКА ДО СИТЕ: ГЛАВНА НА ПРИЕМОТ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД БЕШЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА, РЕНАТА ДЕСКОСКА!

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВИЕ ЃУБРИЊА КУРТОНСКИ ТРЕБА ДА ЗАВРШАТ 10 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР ЗАТОА ШТО ГИ ХУШКАА ЌОСИЊАТА ДА ВЛЕЗАТ ВО СОБРАНИЕ

Повеќе

УБИЈЦИТЕ НА СЕЛА СЕ РАСПЛАКАА ВО СУДНИЦА ПО СЛУШАЊЕТО НА ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ

Повеќе

ТЕШКО НА ТАА ДРЖАВА КОЈА ЌЕ ТРГНЕ ПО ПАМЕТОТ НА ОВИЕ ШУШУМИГИ

Повеќе

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: ЛАЖНА Е ВЕСТА КОЈА СЕ ШИРИ НА КУРТОН ПОРТАЛИ ЗА ПРЕТЕПАН КОМИТА ДО СМРТ КОЈ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ А МВР ЗА ТОА МОЛЧИ!

Министерството за внатрешни работи ги демантира како што пишуваат “злонамерните дезинформации” што по социјалните мрежи ги објавувале ...

Повеќе