Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ШОКАНТНО: ЈАДЕМЕ РАДИОАКТИВНА МОРСКА ХРАНА УЛОВЕНА ВО БЛИЗИНА НА НУКЛЕАРНАТА КАТАСТРОФА ФУКУШИМА, ЈАПОНИЈА?!

Повеќе

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Цврсто стоиме на нашите политики за враќање на парите назад кон граѓаните и носење на мерки секогаш кога тоа е потребно на земјоделците!

Повеќе

ЛЕГЕНДАТА МИЛЕНА ДРАВИЌ ПОСЛЕДНОТО ИНТЕРВЈУ ГО ДАДЕ ЗА ТВ 24: Утрово ме трогна веста за смртта на дивата, легендата на југословенското глумиште Милена Дравиќ, само ден пред големото интервју во Патот до успехот. Првата помисла ми беше-не е можно, а во моментот одеше форшпанот за емисијата. Со солзливи очи и грутка во градиве го пишувам овој пост, но бидејќи великаните никогаш не умираат и ќе живеат додека живеат нивните дела!

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ РАБОТИ ТУРБО: ДЕЛ ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА БУЛЕВАРОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ ВО ВЛАЕ ЦЕЛОСНО КОМПЛЕТИРАН ВИКЕНДОВ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗИЈАДИН СЕЛА: Али Ахмети ја киднапираше кампањата за референдумот кај Албанците, и затоа имаше ниска излезност, пола од Албанците не можат да го смислат!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА ГЛАДНАТА КУНА И РИБАРОТ

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТЕВДОВСКИ: Со ребаланс на буџетот, владата вбризгува 50 милиони евра во економијата преку плаќање на долговите на општините и 30 милиони евра во фондот за здравство и фондот за пензиско со што ќе се платат долговите на болниците!

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧЕН ПРЕС НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ БУЈАР ОСМАНИ: Мојата политичка кариера е загрозена, но ќе се борам жестоко да си го обелам образот, затоа што сум невин немам намера да поднесам оставка, на СЈО им дадов документи со кои радикално се менува обвинението кон мене!!!

Повеќе

Ми се допаѓа идејата Владо Бучковски да биде амбасадор во САД, таму ни треба способен искусен политичар кој има конекции, врски и јако ЦВ!

Идејата да го ставиш Владо Бучковски за амбасадор во САД, е исто логична како да го имаш Мајк Тајсон на располагање и да го пратиш да биде тренер на...

Повеќе

(ВИДЕО) МАЛ РЕКАПИТУЛАР НА ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА НА МИЦКОВСКИ, И КАКО ЌЕ ЗАВРШИ!

Повеќе

ТРИЧКО ГИ ВОЗНЕМИРИ СВОИТЕ ФАНОВИ: За прв пат сакам да раскажам што му направи ВМРО ДПМНЕ на мене и моето семејство, таков хорор филм не сте гледале!!!

Branko Trickovski 3 hrs· Приказни од смртта што не умира Ако еден ден решам да ги објавам собраните дела...

Повеќе

ПОЧИТУВАНИ, ДАЛИ ЈА ГЛЕДАТЕ ПЕРВЕРЗНАТА ИГРА НА НЕКОИ ОД НАШИТЕ РЕДОВИ, ГО ПЛАШАТ НАРОДОТ ОД ИЗБОРИ, СО ШТО РАБОТАТ ДИРЕКТНО ВО ИНТЕРЕС НА ВМРО ДПМНЕ!!!

Ако пратениците на ВМРО ДПМНЕ за жива глава не сакаат да гласаат за амнадманите, освен нови избори, што може да понудиме?!?! Зошто некој упорно сака ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПЕТРЕ БОГОЈЕСКИ: Западот веќе ВМРО ДПМНЕ не го гледа за проблем во Македонија туку за закана за стабилноста на целиот Балкан!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ИВАН АНАСТАСОВСКИ: ЖАЛНО И ТРАГИЧНО Е ШТО НЕКОЈ МОРА ДА ГИ МОЛИ ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО ДЕКА ТРЕБА ДА ГЛАСААТ ЗА ВЛЕЗ НА ЗЕМЈАТА ВО ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА, ОВИЕ ВМРОНИТЕ СЕ ТЕШКИ ДЕБИЛИ: Главниот осомничен за шамарите и насилството во Центар се жали на Куртон Алфа - НЕ Е ФЕР, НИШТО НЕ МОЖЕ ДА НИ ПРОМАКНЕ, А ДРУГИ ВАКВИ НАСИЛСТВА ПОМИНАА НЕЗАБЕЛЕЖАНО :D

Повеќе