Одберете локација на пристап

Црвен крст на град Скопје во соработка со МВР денеска напладне пред Сити мол реализираа симулациска вежба на сообраќајна несреќа, последица од конзумирање алкохол од страна на матуранти за време на прославата на матурска вечер. На местото на наста
Само што го објавија конкурост, го прекинаа, снемало пари?!?! Само 900 апликации примиле и свиреа крај, а во земјава има 1 милион домаќинства од кои сигурно едно 100 000 сакаат да си ги сменат прозорите и вратите за да заштедат енергија. Значи ако
поред неофицијални информации фирмата ќерка на Групацијата БЕГ е веќе со години инсолвентна. Долговите кои не може да ги исплати ја однеле фирмата на суд. Во тек се десет судски процеси само со „Топлификација АД Скопје“. Еден од нив р
БРЕ БРЕ, Грујо се изнамачил. Вождот, богот, морал да се вози во канта на која и откажувале кочниците. А ние бе останати 2 милиона народ што се возиме во исти кршови, ние што сме, глувци и кој не ебе нас а?! Македоња еднаш раѓа син како Грујо војвода
Ех, камо да беше така едноставно јавно да се брани г-ѓата Гордана Јанкуловска од навредливите и злобни интернетски напади против неа по повод веста за нејзината благословена состојба… Велам, да беше толку едноставно, само јавно ќе се згрозев
Бидејќи стариот блиндиран мерцедес често се распипувал, не бил на потребното ниво на безбедност со новиот мерцедес што го купила владата на Груевски се возел и техничкиот премиер Емил Димитриев. Член од обезбедувањето кој денеска сведочеше кажа де
- И ВМРО ДПМНЕ ја има вината за немилиот настан на 27-ми април, сметам дека тоа е најлош настан во нашата историја, од кој изгуби многу Македонија а најмногу ВМРО ДПМНЕ. Градоначалникот на Кавадарци и потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во

Павле не се нервирај, Апасиев треба да се срами а не ти, ти си херој, ти си дел од една приказна која ќе ја препороди Македонија и ќе донесе во земјата правда, ред, мир, благосостојба!!!

Павле ич да не се нервираш! Ти си херој! ТИ НЕ БЕШЕ ПИЧКА НЕУТРАЛНА ВО ВРЕМЕ КОГА ЗЛОТО ЈАДЕШЕ НАРОД И ГИ СЕРЕШЕ ПО ЕНДЕЦИ!!! Ти си дел од една г...

Повеќе

Многу ни е убава земјичкава, само уште да си ја средиме и некоја паричка да се врти

Преспа денеска... Охрид денеска...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА НА ТОП ТЕМА: ТЕЛМА САКА ДА ГИ СМИРУВА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, ОНИ СЕ ЗАКЛАА У СТУДИО, ЛЕВИЦА КАКО И ОБИЧНО САМО ХИСТЕРИШЕ!

Повеќе

Конференција за Ромите во влада: Шутка ќе биде општина за пример во Европа!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ВЛАДЕЕЛ КЛАНОТ БАЈРАМ ВО ШУТКА, ОВА Е УЖАС!

Повеќе

Петар Колев: Чудно време дојде и кај нас во мила јадна Македонија!

Чудно време дојде и кај нас во опечелена Македонија? Заеднички владини седници, цвекиња и венци, поклон пред великанот Борис Трајковски, заедно кај...

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како реагира Горило на Ајфон

Линк до ова лудо видео овде.

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ ЗА БЕТМЕН НА ТЕЛМА: Има таму луѓе кои треба да добијат медиумско внимание само кога ќе се најдат на суд, да им успееше организираниот напад на Собранието на 27 април, до сега ќе нѐ убиваа по улици!

Поранешниот претседател на Сообранието Трајко Вељаноски испратил отворено писмо до сегашниот претседател Талат Џафери. Ај што го пратил – не м...

Повеќе

Кој можеше ова да го замисли: Бојко Борисов ќе одлучува за иднината на Британија!

Бугарија ќе преседава со Европската Унија во месеците кога ЕУ ќе одлучува за начинот на кој Британија ќе ја напушти ЕУ. Под кои услови, колку пари ...

Повеќе

НДМ: Премире Заев, како можевте да заборавите на Македонците во Бугарија

Повеќе

ЛАЖНА ТРЕВОГА ГО ИЗВАДИ ОД ПАМЕТ ЦЕЛ ЛОНДОН, СПЕЦИЈАЛЦИ СО ПАНЦИРИ И АВТОМАТИ БАРАА НЕПОСТОЕЧКИ ТЕРОРИСТИ

Повеќе

ЖЕНИТЕ СЕ ОСОБЕНО ТАЛЕНТИРАНИ ВО ОВА

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ: Автопатот Кичево-Охрид е проектиран без ниту една клучка и раскрсница, како цевка!

На денешната седница наменета за пратенички прашања, вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев повикан да одговори, рече дека во минатиот пери...

Повеќе

ДОБРО, ШТО РАБОТЕЛ СТЕВЧО МУЊА ЦЕЛО ВРЕМЕ?!?!

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА СЛАВАТ ТЕНКСГИВИНГ СО МИСИРКА НАМЕСТО СО КОКОШКА: Пред 100 години имале по 20 и кусур деца!

Повеќе