Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

ДАЛИ ЗНАЕТЕ КОЈА Е ПРИЧИНАТА ЗОШТО ВАСКО ЕФТОВ НИКОГАШ НЕ ПРАВИ ЕМИСИИ ВО ЖИВО?! КОГА ЌЕ ДОЗНАЕТЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА!!!

Во една прилика во разговор со еден чест гостин на Васко Ефтов дознавме која е тајната, зошто ефтов 10 години никогаш не прави емисија во живо. Не ...

Повеќе

НА БАРАЊЕ НА КАФАНЏИИТЕ, СЕ ПОДГОТВУВА ИЗМЕНА НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ: Во секој ресторан и хотел ќе има соба за пушачи, кафанџиите се жалат дека драстично им паднал прометот овие години, во овој сектор работат 10 000 народ!

Група на пратеници од владејачкото мнозинство поднесоа иницијатива за измена на законот за заштита од пушењето во скратена постапка поради влошена...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ГЛЕДА ОД АВИОН ДЕКА ССК Е ВМРОВСКА КОМОРА: За претседателката на комората на помали компании, најголем проблем во земјава не е митото и корупцијата и немањето на правда и институции, туку дивите продавачи кои шиткаат марула и чорапи пред супермаркетите?!?!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Законот за јазици ќе биде донесен пред локалните избори, и за тоа народот ќе не награди како влада!

Владата ќе го донесе законот за јазиците пред локалните избори и со тоа нема да ги изгуби гласовите на граѓаните ниту од македонската, ниту од албан...

Повеќе

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ленин“)

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ле...

Повеќе

АНТОНИО, ВРАТИ СЕ ДОМА СИНЕ!

Еден ден Тони едноставно го снема од дома. Си замина, ја остави мајка му и тргна по белиот свет да печали – бели пари за црни денови или пак ц...

Повеќе

Драган Алчинов: Договорот со Бугарија се држи во тајност затоа што сеуште не постои, туку се преговара, кога ќе се потпише тогаш ќе постои, ако не се изгласа во собрание, тој и нема да важи!!!

Повеќе

Е ЗА ОВА ТИ ВЕРУВАМЕ ШЕФЕ...

Повеќе

НА ГРУЕВЦИ ИМ СЕ СЛУЧУВА КАТАКЛИЗМА: ВМРО ДПМНЕ падна од власт, на Канго му падна косата?!

Повеќе

ОВА Е НОВИОТ НЕТИПИЧЕН СДСМ ВО ЕРАТА НА ЗОРАН ЗАЕВ: Средби со стопански комори, со МПЦ, вице премиер од бизнис коморите, потпретседател на партијата Албенец и голем исламист, договор со Бугарија, кавга со Србија...

Зоран Заев е политичар кој многу интересно ги решава политичките проблеми - храбро врти 90 степена и со пуна брзина влетува у шума каде порано нема ...

Повеќе

Твитер акаунтот на US Army под насловот РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА објави фотка на наши војници кои се дел од големата воена вежба на НАТО во Романија, SABER GUARDIAN!

Повеќе

Владата објави оглас за НВО организации кои сакаат да згрижуваат деца од улица, ќе бидат помогнати со 100 000 денари месечно!

Врз основа на член 158 и член 159 од Законот за социјална заштита (“Сл.весник на РМ“ бр. 79/09, 36/11, 51/11, 166/12, 15/13, 79/13, 164/...

Повеќе

СЕ ПОЈАВИЈА И ФОТКИ ОД НАЧАЛНИКОТ КАКО ЖДЕРЕ БИЗОНИ СО НАШИ ПАРИ, И ПАЗИ ЖДЕРЕ СО ЦВИКЕРА?!

Повеќе

Е ОВА НЕ ВЕРУВАВМЕ ДЕКА ЌЕ ДОЧЕКАМЕ ДА ГО ВИДИМЕ: Миленко и ГДОМ се свртеа против Никола Груевски, ја прогласија ВМРО ДПМНЕ за МРТВА ПАРТИЈА, НАЈАВИЈА НОВА ПАРТИЈА?!?!

Миленко ја објави колумната на Стефан Влахов Мицов на својот портал Дудинка, откако таа беше избришана од порталите Курир и Нетпрес: Инаку колумн...

Повеќе

За црквата сред езеро што требало да се спаси со неколку милиони евра народни пари...

Повеќе