Одберете локација на пристап

Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

УШТЕ ЧЕТИРИ ЌОСИЊА ЌЕ ПРЕЗИМАТ ВО ШУТКА, СУДОТ ИМ ОДРЕДИ ПРИТВОР ОД 30 ДЕНА!

Триесетдневен притвор судија на претходна постапка им определи и на останатите четири лица, кои се недостапни на органите за прогон, а учествуваа во...

Повеќе

Ни требаат сите ГРОМ-овци, сите Бајрамовци, сите пребегани ВМРО-вци, освен ако не сакате да одиме пак на избори и наместо оправање на државата да тераме пак кампањи...

Никој не е среќан ако Амди Бајрам биде примен во владиното мнозинство, исто важи и за пребеганите ГРОМ-овци и ВМРО-вци... Но математиката е таа, тенк...

Повеќе

(ВИДЕО) КОШМАРОТ ЗА ВМРОВЦИТЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ: СЈО доби појачање, со судни маки конечно избран новиот јавен обвинител!!!

Со 61 глас „за“ Собранието денеска го именува Љубомир Јовевски за републички јавен обвинител. Гласањето се спроведе без присуство на пра...

Повеќе

НАЈБОГАТИТЕ ЕКС ВМРОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ ЌЕ ГО ЈАДАТ НЕМИЕН: СЈО поведе истрага за екс градоначалниците на Центар и Кочани!

Против поранешниот градоначалник на Кочани, Ратко Димитровски, е поднесена кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и овластувањ...

Повеќе

ФОТО ФАНТАСТИКО: МАВРОВО НА ДЕНОТ!

Повеќе

РОДЕНА Е НОВАТА КАРАКАМИШЕВА: Солза Мрсул Грчева со луда идеја - името да се сменело само ако СИТЕ ДО ЕДЕН етнички Македонци на референдум се согласеле за тоа!!!

Солза е опасен стратег, родена е новата Каракамишева!!! Кај Васе Куртон Хефталица, таа вика дека името можело да се смени на референдум но не со пр...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Екс сопругот на големата ВМРО-вка, Ганка Самоиловска најголем тендераш во изработката на фасадите во Скопје!

И СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ НЕ ШТЕДЕЛЕ ПАРИ ЗА ФАСАДИ Општините Карпош и Центар за фасади на стотина објекти досега потрошиле близу 6 милиони евра. Притоа,...

Повеќе

АЈДЕЕ ВМРОВЦИТЕ МЕЊААТ ЛЕНТА: По Хипо, и ѕвездата од бомбите, екс пратеникот Павле Саздов, бара да сме направеле компромис со Грција?!

Павле САЗДОВ Решавањето на спорот за името, пред сѐ, бара национален консензус, тесна меѓупартиска соработка, учество на опозицијата во преговарачк...

Повеќе

ШОКАНТНА КОЛУМНА НА МИЛЕНКО: Груевски си оди неславно, срамно, како најизвалкан лидер во историјата на македонскиот народ од антика па до ден денес!!!

Во својата колумна ТАКА И МУ ТРЕБА, на порталот Дудинка, Миленко со многу критики за пасстирот со кого се милуваше на тв цела декада! Еве извадоци:...

Повеќе

ГОДИШНО СОБРАНИЕ НА НЕЗАВИСНИОТ СИНДИКАТ НА ПОЛИЦИЈАТА

Сабота 23 Декември 2017 година во х. Континентал во Скопје од 11-19 часот се одржа 2-рото годишно собрание на Гранковиот Независен Синдикат на Полиц...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЛАДНА ЗА ВЛАСТ И КЕШ, КУРТОН КОКОШКА, ПРОСО СОНУВА: Ќе ја врател ли Бејли ВМРО ДПМНЕ на власт?!

Повеќе

КОЕ Е ПИОНЧЕТО МИЦКОВСКИ, КОЈА Е НЕГОВАТА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА: Член на ВМРО ДПМНЕ од 2010-та, местач на клима уреди, синче на професор на Машински, Скопјанец од Влае, женет татко на две деца, Кочо Анѓушев му бил ментор на Машински...

Со Кичевски корени по татко, новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ е Скопјанец од Влае, значи Грујо беше од Ѓорче, овој од Влае, има напредок значи кон центаро...

Повеќе

(ВИДЕО) КУТАР ВЛАЈЧЕ НА ТВ 24: Кој раскол во ВМРО ДПМНЕ? Каков раскол? Зашо раскол?! Па пола ИК го нема на конгрес бе цреп, хемороид Грујов вечен!!!

Повеќе

ТОНИ ШАНАЦ СЕДНАТ СО САШО МИЈАЛКОВ ВО ВАЛАНДОВО, ПУШИ ЛИ ПУШИ, НЕ МУ СМЕТА НИШТО!!!

Повеќе

ЗАЕВ: АКО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАМЕ МАРИХУАНАТА, НЕМА ДА ИМА РАЗВОДИ, СИТЕ ЌЕ БИДАТ ХАЈ!

- Луѓе од Холандија ме убедуваат дека тамо сите се хај и не се караат, нема разводи, ја им викам, па добро работи ли некој? Може и ние да ја легализ...

Повеќе