Одберете локација на пристап

До медиумите Демократскиот сојуз подолго време предлага доколку се постигне компромисно решение со Грција сврзано со разликите за нашето Уставно име- Република Македонија, пред носењето на конечната одлука во Парламентот, треба да се консултир
Значи можело, ама зошто не порано?! На пример, владејачкото мнозинство можеше да биде порешително и кога се избираше Јавен обвинител. Кога јавноста очекуваше решителни чекори во спроведувањето правда за криминалното владеење, се калкулираше и вер
Некој си прошол покрај Орце, го сликнал и си пишал на ФБ дека ќе се реновира. Првиот коментатор на постот пишал дека ќе го уништат, дека не знаат што прават и дека се некомпетентни. Другите немаат време за чекање и за барање на одговори, од сликите

(ВИДЕО) КУЧЕТО ЈА ЗАВРШИ ПОЛИТИЧКАТА КАРИЕРА КАКО И ШТО ЈА ПОЧНА ПРЕД 15 ГОДИНИ, СО НАПАД ВРЗ СПИКЕРОТ НА СОБРАНИЕТО!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО, ГРУЕВСКИ ГО НАПАДНА ЏАФЕРИ ПО ВТОР ПАТ ПО ПАУЗАТА, ИНТЕРВЕНИРАШЕ СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ!!!

Повеќе

ГВУЈО, КАЈ ТИ Е НАУОДОТ?!?!

Повеќе

БЕСНО ДИВО КУЧЕ УЛИЧАРСКО ФАШИСТИЧКО КОЕ СИТЕ НЕ ИЗМАМИ ДЕКА Е БРОКЕР И ЕКОНОМИСТ НО ВО СУШТИНА ТОЈ Е ПРОПАЛИЦА, УЛИЧАР, БАРАБА, КЛОШАР, ГАД, МААЛСКИ МАНГУП, КРИМИНОГЕН ДЕЛИКВЕНТ!

По се што направи во декадата режим, по кланицата на 27-ми април, својата политичка кариера да ја завршиш со тепачка во собранието со претседателот ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО - ГРУЈО ТРГНА ДА ГО ТЕПА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ЗА ВРЕМЕ НА ГЛАСАЊЕТО ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ!!!

Инцидент помеѓу претседателот на Собранието Талат Џафери и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, во обид тој да му ја одземе картичката на претс...

Повеќе

ОД УТРЕ ВО ПРОДАЖБА БИЛЕТИТЕ ЗА БИТОЛСКИТЕ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА!

Драги пријатели, Ве информираме дека билетите за концертите на Каролина во Битола, по повод концертната промоција на албумот "Извор" кои ќе се одрж...

Повеќе

ШОКАНТНА КОЛУМНА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Груевци веќе имаат нарачано платен убиец да го ликвидира Заев!!!

Еве, да ви предложам една непријатна теза: БАШ ТАКА, пред 15 години, беше ликвидиран Зоран Ѓинѓиќ во Белград. Тој со судни маки и по цена на голем ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКИТЕ ТВ ДЕБАТИ СЕ ВРАЌААТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ЗЕМЈАВА, ВЛАДАТА И ОПОЗИЦИЈАТА СЕ ЗАКЛАА НА ТВ 24

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ СО ПОРАКА ДО ТИГРИТЕ НА НИВНИОТ РОДЕНДЕН: Не дозволувајте политичари да ве извалкаат, чувајте си го професионалниот образ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ВО ПРИСУСТВО НА МИТКО ЈАНЧЕВ НАЈАВИ 100 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ОПШТИНИ

Повеќе

УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ И НАТО: Да се научиме да правиме шахти, МАНУ да се вклучи во овој грандиозен пројекат!

Повеќе

КОЧО КАКО НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН, СТИГНА ДА ГИ ПРЕЗЕНТИРА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ И ПРЕД БИЗНИСМЕНИТЕ ВО БЕЛГИЈА

МЕРКИТЕ ОД ПЛАНОТ ЗА ЕКОНОМСКИ РАСТ ПРЕТСТАВЕНИ ПРЕД БЕЛГИСКИТЕ БИЗНИСМЕНИ – АНЃУШЕВ: ЗНАЧИТЕЛНА ПОДДРШКА ЗА НОВИ СТРАНСКИ И ДОМАШНИ ИНВЕСТИЦИ...

Повеќе

Овој Илија Гечев е најдобро другарче на Минчо Јорданов кој ми го скрши телефонот баш пред него, они новинарите ги сметаат за лебарки кои треба да се згазат со чизма

Ја мислев дека големите бизнисмени ги почитуваат новинарите барем малку се до моментот кога Минчо Јорданов ми го скрши телефонот пред цела бизнис заед...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАМА НА ТЕЛМА: Лупевска победи, успеа да го прикаже цензурираниот прилог, шокантен настап на сопственикот на ИГМ Трејд од Кавадарци, дрско ја напаѓаше новинарката!

Повеќе

ЕТЕ ОД КАЈ МИ Е ПОЗНАТ ДЕЧКОВО...

Повеќе