Одберете локација на пристап

Владата ја демантира информацијата што денеска ја објави ТВ21 за скорешна легализација на марихуаната. -Станува збор за дезинформација. Не постојат тековни владини анализи за легализирање на марихуаната за рекреативни цели. Владата останува на
Поранешниот вицепремиер на СР Југославија и министер за надворешни работи на државната заедница Србија и Црна Гора и актуелен лидер на Српското движење за обнова (СПО), Вук Драшковиќ денеска изјави дека „војната со НАТО (во 1999 година) неспо
Сириските безбедносни сили овој месец ја почнаа конечната офензива во Бангуз, последното упориште на Исламска држава (Фото: АФП) Сириските безбедносни сили (СДФ) прогласија крај на калифатот, откако Исламска држава го загуби и последното п
Премиерот Зоран Заев не верува дека се пропаднати разговорите за законот за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО со најголемата парламентарна партија ВМРО-ДПМНЕ. Смета дека низ разговори може да се дојде до решение зад кое би застанале сите и
Каков епски филмски драматичен пресврт во Америка на политички план и тоа за само два дена, тоа е просто неверојатно. Сите го имаа прогласено Трамп за готов, дека нема да успее ниту да го заврши својот мандат, дека некои негови соработници се спре
Центарот на Скопје изгледа како предградие во Кратово. До таму е отидена работава!!!
Во рамките на статистичка грешка е разликата меѓу кандидатите за претседател Стево Пендаровски и Гордана Силјановска, објавиТВ Телма. Половина од нивниот рејтинг го има третиот кандидат Блерим Река. Најновата анкета на М-Проспект покажува дека пре
Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски пред заминување од функцијата, набавил ново БМВ вредно над 40.000 евра, објавиТВ 24. Според договорите склучени во петокот, на кои стои потписот на Караџовски, покрај БМВ-то Советот набавил уште едно
Почитувани, Во прилог Ви испраќаме реакција на Министерството за здравство од денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ: Не се вистинити информациите објавени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференциј

САШО НАЦИОНАЛЕ: Супер-парадоксално: Иванов, на заминување, ќе ја промовира правната држава?!?! ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА!

Хмммммм… Што да прави, сирот, Иванов? Ќе биде проколнат и да го потпише и да не го потпише Законот! Како и да се сврти, онаа работа што одамн...

Повеќе

(ВИДЕО) Барак Обама се облече како Дедо Мраз и ги израдува болните деца во болницата Чилдрен Нашнал во Вашингтон

Thank you @BarackObama for making our patients’ day so much brighter. Your surprise warmed our hallways and put smiles on everyone’s fac...

Повеќе

И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА, ДОНАЛД ТУСК ЈА ОДОБРИ АМНЕСТИЈАТА КАКО ДЕЛ ОД ПРОЦЕСОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Donald Tusk‏Verified account@eucopresident19h19 hours ago Met with PM @Zoran_Zaev in Brussels today. Reconfirmed EU's full support to the con...

Повеќе

БЕН ЏУДА, АТЛАНТИК: Израел за жал не плаќа никаква цена за својот скандалозен однос кон Палестинците!!!

- Бенџамин Нетанјаху познат како БИБИ беше во право. Светот денес врти кон авторитарни режими со кои е лесно да направиш конекција ако добро ги тинт...

Повеќе

НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА ОСВЕН ВО НАУКАТА ВЕРУВААТ И ВО ГОСПОД, ДОБРО, НЕКА ПОМАГААТ И ДВЕТЕ СТРАНИ ВО РАБОТАТА!

Со христијански верски ритуал, свеќи во раце, поп, молитва, погача и славско јадење распослано на клупите од амфиетатарор, колегиумот на Клиниката з...

Повеќе

(ВИДЕО) КАТИЦА ЈАНЕВА: ГРУЕВСКИ Е ОБИЧЕН КУКАВИЦА!

Повеќе

ДЕНЕСКА Е ДЕН НА ЖАЛОСТ НА СИТЕ ЏАНАЦИ: Во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци

Денес во регионалната депонија Дрисла беа уништени околу 170 килограми разни видови дроги и психотропни супстанци кои потекнуваат од кривичните дела...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ПОКАЖА ДЕКА Е ЧОВЕК БЕЗ СРЦЕ И БЕЗ ГРАМ ЧОВЕЧНОСТ: Го исмеваше генералот во емисија што се поклонил пред гробовите на загинатите цивили во Слупчане!

Повеќе

СДК: ДЕЦА УКРАЛЕ АВТОМОБИЛ И ПРОПАДНАЛЕ ВО ДУПКА КАЈ „СИТИ МОЛ“

Нема посериозно повредени во сообраќајната несреќа кај „Прокредит“ банка во Карпош. (Фото: СДК.МК) Автомобил Пежо утринава проп...

Повеќе

АУРОРА СПА РЕСОРТ БЕРОВО: Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее

Идеална прилика која не треба да се пропушти. Крајот од годината поминете го во прекрасна природа, зимска бајка која треба да се доживее. Ние Ви нуд...

Повеќе

ОТКАКО ЕРДОГАН ОТВОРЕНО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАДНЕ КУРДИТЕ ВО СИРИЈА СО СЕ НИВНИТЕ АМЕРИКАНСКИ ИНСТРУКТОРИ, ТРАМП ПОВЛЕЧЕ НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ И НАРЕДИ ЦЕЛОСНА ЕВАКУАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА ОД СИРИЈА, 2000 НА БРОЈ!

Линк до анализа на целата каламутница во Сирија, каде се тепаат едни со други и едни заедно со други Сирија, Иран, Турција, Русија, САД, ИСИС, Курди...

Повеќе

НИКОЛА ДИМИТРОВ ЗА ВЛАКНО МУ ВОДИ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО ТРКАТА ЗА КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

Претстојните претседателски избори ќе бидат длабоко вкопани во партиските ровови, со мали изгледи за консензуален кандидат, при што 12,4% од граѓани...

Повеќе

КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО ДОБИ НОВА ОПРЕМА ЗА ХИРУРГИЈА НА СИНУСИ И НОЌНА АПНЕА

Новата опрема во вредност од 130.000 евра е набавена од буџетот на Клиниката за уво, нос и грло, а директорот д-р Јане Нетков вели дека по 15 годи...

Повеќе

ПРОГЛАСЕНА ЕПИДЕМИЈА НА МАЛИ СИПАНИЦИ ВО РАДИШАНИ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ БАРА СО ЗАКОН ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА БИДЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНА ЗА УПИС ВО ГРАДИНКА

Три од децата се лекуваат на Клиниката за инфективни болести, а две се на домашно лекување. Градинката во населбата Радишани е затворена на две не...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗОЛ ЧОВЕК Е ЧАВКОВ, ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКУ ЗЛО ИМА НАНЕСЕНО ДОДЕКА БИЛ ВО МВР НАД 30 ГОДИНИ!!!

Повеќе