Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

УШТЕ ЕДЕН ДОКАЗ КОЛКУ ШИЗОФРЕНА ВЛАСТ БЕШЕ ВМРО ДПМНЕ: Нејзиниот најголем подржувач со петокрака на главата маршираше во Москва со партизани на СССР!

* реклами:

Повеќе

Почитувани фанови, Латас успеа да добие една од тужбите за клевета, треба да му платам 23 000 денари, ве молам помагајте ако сте во можност!

Почитувани фанови, Латас успеа да добие една од тужбите за клевета, затоа што го нареков во колумна дека е новинарска курва, сега треба да му платам ...

Повеќе

ТОТАЛЕН РАСПАД ВО КУРТОН БОЛУМЕНТАТА: Миленко во колумна на неговиот портал Дудинка - ЛАТАС И ЈАНКО БУРЕК НЕ ПРЕДАДОА!

Миленко направи листа на тројца новинари кои го бранеле достојно Грујо и Македонштината овие денови, меѓу нив ги нема Јанко Бурек и Латас?! Папапа.....

Повеќе

ПИРОВА ПОБЕДА НА МАФИЈАШКОТО СВАРОВСКИ СУДСТВО, ТЕК ИМА СИТЕ ДА ГО ЈАДЕТЕ СО СЕ УРДА: Укинати потерниците за лоповот Сеад Кочан!

Меѓународната и домшаната потреницаа распишани за Сеад Кочан се повлечени – дознавателевизија 24од извори во МВР. Според сознанијата на телев...

Повеќе

Адвокатката Јошевска-Анастасовска: Преоценување на работата на судиите под европски мониторинг, наместо генерален реизбор

Адвокатот Сузана Јошевска-Анастасовска оценува дека доколку сите судии бидат ставени на преиспитување на своите одлуки тогаш не може да се каже дека...

Повеќе

ФОКУС: Обвинители со крвави раце – Гешкоска и Зврлевски ги штитат силеџиите во Собранието

Во новиот број на Фокус: ЗВРЛЕВИЗМОТ КАКО ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ НА ГРУЕВИЗМОТДа се стави груевизмот на филм, би се швркнала публиката од смеење дека лид...

Повеќе

Груевски демантираше уште една лага на ДПМНЕ

Вчера Груевски ги охрабри судиите од македонските судови. Им порача да не се вознемируваат од изјавите на идниот премиер Зоран Заев бидејки реизбор ...

Повеќе

Славниот британски готвач Гордон Ремзи со мислење за бурекот: Тоа е оргомен измет!

Славниот британски готвач е познат по брутално искрените коментари за храната чиишто фотографии луѓето ги споделуваат на социјалните мрежи. Овојпа...

Повеќе

Хојт Брајан Ји: Влегувањето на Црна Гора во НАТО најдраматична промена во регионот

Заменикот помошник американски државен секретар Хојт Брајан Ји на 2БС Форумот, кој вчера се одржуваше во Будва изјави дека влегувањето на Црна Гора ...

Повеќе

Потврдена пресудата од 16 години затвор за капетанот на „Коста Конкордија“

Касацискиот суд на Италија, како највисока судска инстанца, ја потврди пресудата за затворската казна од 16 години на капетанот на гигантскиот турис...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Оваа година нема да јадеме ореви, круши, јаболка, сливи, праски, кајсии, грозје, мразот нанесе штета од десетици милиони евра!!!

Оваа година во Македонија нема да има овошје и ореви од домашно производство!!! Добро е ако дрвцата успеат да се спасат самите себеси со вадење на ...

Повеќе

СДСМ: Очекуваме одговорните политичари во ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржат реформите во судството

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Горан Мајноловски од ВМРО-ДПМНЕ. „Ќе има реизбор во судството по најдобрите евро...

Повеќе

ФОТО: Крвнички претепана косовската новинарка Арбана Џара, член на ДПК

Новинарката и од неодамна член на Демократската партија на Косово, Арбана Џара синоќа пред полноќ е физички нападната од неколку лица во Приштина. ...

Повеќе

СДСМ: Груевски мора да престане да ја узурпира власта

Од СДСМ со писмено соопштение реагираат на изјавите на Никола Груевски. „Никола Груевски мора да се приземји, да разбере дека повеќе од една ...

Повеќе

Ни треба аспирин или антибиотик?

Добро, полесниот дел од работата е завршен: после неколку опасни години на живеење во Македонија и нивниот финален обид целата земја да ја втурнат во ...

Повеќе