Одберете локација на пристап

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече Харадинај. Тој образложи дека оваа одлука е донесена откако
Пациентите кои се вклучени во програмата за третман и превенција на зависности ќе бидат распределени согласно општината во која живеат и според локациите на кои ќе бидат пунктовите. Дисперзијата ќе следи во општинските пунктови кои се наоѓаат во п
Семејството Рујковски добива двојно поголема социјална помош, односно гарантирана минимална помош. Дополнително, примаат детски и образовни додатоци и посебен додаток за Татјана и двете деца со оштетен вид. #СеГрижиме за секое дете да има еднаква ш
- Премиере што барате на Водно во 1 часот ноќе? Лично ве уловив пред некој ден! - го праша премиерот уредникот на Инфомакс, Александар Митовски. - "Па таму живеам, премиерската вила е таму" - му одговори премиерот. На ова сите се изнасмеаја во са
- Освен тоа има и створен голем капацитет за ловење крупен криминал, сега на мета ќе биде оваа власт и тоа е во интерес на граѓаните. СЈО даде многу за земјата и ќе продолжи да дава во нов облик во рамките на ОЈО! Премиерот Заев на одговор на нови
Со заедничка, брза и усогласена реакција во кругот на компанијата ОКТА се одржа „Заеднички одговор 2019“, комплексна вежба за справување со пожар, заштита и спасување. Интерактивната вежба управувана од Дирекцијата за заштита
Постои видео кое е доставено до ОЈО на кое се гледа како Катица Јанева пазари во Тинекс и во крошната е забележана тегла ајвар од струмички бренд близок со Заеви. Ова е крунски доказ дека Јанева е во мрсна сочна врска со Заеви со што очигледно е д
Здравствениот Дом во Ресен е одлично организиран, пациентите во секое време ја имаат потребната здравствена заштита, а преку вработувања на медицински кадар и зголемувања на плати на вработените се грижиме тие да бидат мотивирани и успешни во своја
Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е оптимист дека просечната плата во земјава ќе достигне до 30.000 денари до крајот на 2020 година и оти тоа ќе биде базирано на реалниот раст на економијата, а не на проекти финасирани од државата. -
Премиерот Зоран Заев на прес конференција објави дека Владата до Собранието ќе предложи нов закон за јавно обвинителство според кој СЈО престанува да постои а се формира ново кое ќе се вика Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока к
(Миленко, Грујо и Емил Стојменов од времето кога Канал 5 лапаше милиони евра годишно од владините кампањи за да го лаже и манипулира народот!) Во текстот кој беше објавен на неколку портали денеска се вели: Телевизијата Канал 5 поднела кривична п
Соопштение за јавност - писмена реакција на СДСМ на текст на порталот“Вечер" Целосно ги демантираме тврдењата дека Бојан Јовановски ја финансирал кампањата на градоначалникот на Општина Карпош и член на Извршен одбор на СДСМ, Стефан Богоев.
Додека јавноста е концентрирана на Бојан Јовановски и неговата улога во случајот „Рекет“, околу 100 вработени во 1ТВ стравуваат за својата иднина. Добиваат поддршка од граѓаните, но разочарани се од колегите новинари, пишуваДојче веле.

ЗАЕВ НА 1 ТВ: Нема никогаш да прифатам смена на Катица и нејзиниот тим во СЈО или пак да се укине СЈО, тоа е единствено нешто добро што и се случило на оваа земја овие години!

- Катица и нејзниот тим во СЈО и самото СЈО како институција беше искрата надеж кој му даде на народот надеж дека ќе има правда ќе има ред во оваа з...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПОЧНА ДА СЕ КОРИСТИ СО ТЕРОРИЗАМ, ЈА ЗАПАЛИЈА ДЕПОНИЈАТА КАЈ БОРИС ТРАЈКОВСКИ ПРЕД КОНВЕНЦИЈАТА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ!!!

Повеќе од шест часа пожаникарите не можат да го изгаснат пожарот за кој велат дека е намерно подметнат од неколку места истовремено, но го држат п...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ НА 1 ТВ: Ич не се секирам за мрчењето на германската комора и стопанската комора кои плачат за покачените даноци, јас мислам на сиромашните кои оваа година ќе добијат 35 милиони евра во вид на социјална пензија, детски додадок и покачена социјална помош!

- Германската и стопанската комора мрчат за покачените даноци, но ние сме левичарска влада и тие 20-тина милиони евра што ќе дојдат од овие даноци ќ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ, КАКОВ ГАФ НА СИЉАНОВСКА ВО НЕГОТИНО, ДОБРО ЌЕ БИДЕ АКО УСПЕЕ ДА ЈА ИСТЕРА КАМПАЊАТА БЕЗ ДА СЕ ОТКАЖЕ НА СРЕД КАМАПАЊА: Ги нарече Кавадарчани па почнаа да и свират и урлаат од публика, па се збрка скроз!

Аууу Сред Неготино! Почитувани Кавадарчани... 😂 Пензија Бабо! 😁 pic.twitter.com/nzJ1beWBQG — Мијакот 🇲🇰 🇪🇺 (@Mijakott) April 3, 2019

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТИЗАНИТЕ ИМ ОДДРЖАА ЛЕКЦИЈА НА ВМРОНИТЕ: ГРМЕШЕ ХИМНАТА ВО САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗОРАН ЗАЕВ НА 1 ТВ: Јас сакав да им дадеме отказ на сите судии, но ЕУ не ми даде, па моравме да им дадеме шанса на чесните судии кои досега немале простор да се покажат!

Повеќе

ЗАЕВ НА КОНВЕНЦИЈАТА НА СТЕВО: Овде нема левица или десница туку само напред сите заедно!

- Јас му нудам и на Мицковски и со него да направам селфи, само нека подаде рака за овие големи проекти како НАТО и ЕУ! Но тој не сака. Со Стево нем...

Повеќе

Пендаровски ги повика присутните на конвенцијата со него да ја испеат химната

Претседателскиот кандидат поддржан од партиите на власт, Стево Пендаровски, на почетокот на изборната конценција, ги повика присутните заедно со нег...

Повеќе

НОВА ЕРА ВО ПОЛИТИКАТА: ОСВЕН ШТО ГО ПОГРЕБА ГРУЕВИЗМОТ, СДСМ ГИ ПОГРЕБА И МИТИНЗИТЕ КОИ ГИ ГЛЕДАВМЕ 30 ГОДИНИ И ГИ ВОВЕДЕ ВО ЗЕМЈАВА АМЕРИКАНСКИТЕ ТАУН-ХОЛ ТРИБИНИ!

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: АМЕРИКАНСКА КОНВЕНЦИЈА НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ВО САЛАТА БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

(ВИДЕО) ЦАРОВСКА И ТЕВДО, ГЛАВНИТЕ ЛЕВИЧАРИ ВО ВЛАДАТА ОДГОВАРААТ НА КРИТИКИТЕ ЗА ПОКАЧЕНИТЕ ДАНОЦИ: Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои ќе примаат детски и образовен додаток и обезбедуваме социјална сигурност за лицата над 65 години!

Со реформата во детската и социјална заштита ги зголемуваме социјалните трансфери до граѓаните за 300%, за 20 пати го зголемуваме бројот на деца кои...

Повеќе

(ВИДЕО) МЕГА ЦАР: Абе каков Тито, ја сум Зоран Заев од село Муртино, Струмичко!

Повеќе

АЛО НАЧАЛНИЧЕ, ТИ ЛИ СИ БЕ?!?!

Бреееј, животот си поигра со началникот, затворот и тоа што го чека во иднина толку го смениле личниот опис на началникот што човек не може да го по...

Повеќе

КОЛКУ Е СИЉАНОВСКА ЛИЦЕМЕРНА И РАСИПАНА: Цел живот го посвети на борба против правата на Албанците и ширење паника за нив како опасност за Македонија а сега отиде на средба со Албанскиот амбасадор во Македонија, Фатос Река?!?!

Gordana Siljanovska Davkova April 1 at 11:37 AM· Деновиве имав средби со повеќе амбасадори. На средбите заклучивм...

Повеќе

ФРЧКО ОВИЕ ГИ ВИКАШЕ ТРИ НЕВЕСТЕ ТИКВЕ БРАЛЕ: Која од која поголем националист и АЛБАНОФОБ!!!

Фали само Солзето, Валето Божиновска, Каракамишева и Мирка Велиновска и да биде фешта!

Повеќе