Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

Операции за спас од пропаста на режимот

Вообичаено необични изјави на македонската несреќа: ако се укинела радиодифузната такса, Македонската радио и телевизија ќе се партизирала, ако му ги ...

Повеќе

(ВИДЕО) Тевдовски: Пред почеток на нова Влада сме, првите средби се со работниците за минималната плата што ќе ја зголемиме!

-Пред почеток на нова Влада сме. Цело време се боревме минималната плата да ја зголемиме и еве пред да стартува Владата, први вакви средби правиме с...

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - ЛАТАС ГО МОЛИ И МУ СЕ НУДИ НА ЗАЕВ: НЕМОЈ ДА МЕ АПСИШ, МОЖАМ ДА ТИ ПОМОГНАМ?!?!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ТИТО ПЕТКОВСКИ: Заев прави голема грешка со тоа што го третира Иванов како претседател, тоа е само обично куче режимско, загар обичен, лишко!

- Заев прави огромна грешка со тоа што го третира Иванов како претседател, па тоа е само обичен загар, куче режимско послушно, слуга на мафијата, тр...

Повеќе

ОВОЈ УЖАС МОРА ДА ПРЕСТАНЕ: Со падот на режимот на лудакот Грујо, во земјава мора да го вратиме хуморот на голема врата!

Хуморот отсекогаш бил првата брана пред лудоста на диктаторите! Затоа во моментов во САД главната војна со Трамп ја водат комичарите Стивен Колберт...

Повеќе

БОРЈАН РАСПАЛИ ПО КУРТОНИТЕ НА ТЕЛМА: Време е по 25 години да му ја затвориме поганата уста на Латас кој 25 години шири говор на омраза кон Албанците, и труе со останати манипулации, клевети, лаги и бљувотини поради кои се случи упадот на 27-ми април во собрание!!!

- 25 години го оставивме Латас да шири говор на омраза кон Албанците и да шири лаги, манипулации и клевети и се чудиме што дојдовме до ова дереџе. Н...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВАА ПЕСНА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: НИКОЛА НА МАЈКА ДУМАШЕ, НОВ ЗАТВОР ОТВАРАТ ПА МЕ КАНАТ СЕВТЕТО ДА ИМ НАПРАВАМ!

* реклами:

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА НОВА РЕКЛАМА НА ЗЛАТЕН ДАБ: Со многу голотија и разврат на младите жени им се промовира пијанчење, секс и блуд!

Наместо реклама во која пивото ќе се престави како вкусна фамилијарна разонода на семејни слави и седенки или дружење со друштво во кафани или дома,...

Повеќе

ШОКАНТНО: СВАРОВСКИ СУДСТВОТО УСПЕА ДА ИЗДЕЈСТВУВА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА ХОШТАПЛЕРОТ СЕАТ КОЧАН, ИАКО ТОЈ Е ДВА МЕСЕЦА ВО БЕГСТВО!!!

Укинат е притворот за сопственикот на „Трансмет“ бизнисменот Сеад Кочан, дознаваАлсат Мод сигурни извори. Според информаците на телеви...

Повеќе

Знае ли платформата дека не сум црв?

Ви пренесуваме дел од колумната на Катерина Блажевска за Призма: Зоран Заев и партнерите од парламентарното мнозинство ги токмат гаранциите што ќе ...

Повеќе

ПАРИ ФРЛЕНИ ВО ДУПКА: Четири милиони евра пари на ЕУ мафијата на Гоца Бесни Брк и Мијалков ги потрошила за блокиран комуникациски систем во МВР

Кои разговори во МВР не се снимени на крвавиот 27. април за време настаните во Собранието? Дали полицајците барале засилување? Јавил ли некој од нив...

Повеќе

Оставете ги Зврлевски и Гешкоска сами да се удават во злосторничкото здружение!

Ви пренесуваме дел од колумната на Александар Тортевски за Фокус: Злосторничкото здружение имаше и уште една цел, која, за жал, успеа да ја реализи...

Повеќе

(ВИДЕО) 360 степени: Новата геополитичка состојба оди во прилог на Македонија

Во интервју за „360 Степени“, Дејан Ѓоршоски – поранешен специјален претставник за ЕУ,зборуваше за можноста од побрза интеграција ...

Повеќе

(ПОТРЕСНО ВИДЕО) Десет годишниот Фетах со СОЗЛИ ВО ОЧИТЕ: Не отидов на училиште денес бидејќи немам пари за леб

Фетахима само 10 години и уште од сега ја чувствува суровоста на животот на своја кожа. Татко му е починат, а детето има две сестри и мајка која е б...

Повеќе

ВИДЕО: „Летната” Саботажа

„Летната” Саботажа, емитувана на 12 мај 2017 година (поеток) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповс...

Повеќе