Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ИМПЕРИЈАТА ЗЕГИН СЕ ШИРИ ОД ФАРМАЦИЈА И ВИНАРИЈА ВО НУДЕЊЕ МЕДИЦИНСКИ УСЛУГИ: Поликлиника „Зегин медика“ – сите прегледи на едно место!

ПЗУ поликлиника „Зегин медика“ е здравствена установа која обезбедува целосни здравствени прегледи и специјалистички здравствени услуги ...

Повеќе

БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Конгресот почна со процедурата за ратификација на протоколот за прием во НАТО

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, кој во рамки на престојот во Вашинготн вчера имаше средби во Конгресот, а денескa работно ги посети ...

Повеќе

Заев ја смирува јавноста: Дел од Конкурсот за поделба на пари во културата ќе биде поништен

Премиерот Зоран Заев вечерва даде изјава дека дел од спорниот Конкурс за поделба на пари од Министерството за култура ќе биде поништен. -Смешно и...

Повеќе

МЕРСЕЛ БИЉАЛИ: ЈОВО ПРЕВАРА Е ПОСЛЕДНИОТ ОД ГОЛЕМИТЕ ПРЕВАРАНТИ НА ВИСОКА ПОЗИЦИЈА!

Врвни превари! Додека вистината ги врзува чевлите, лага ја обиколува светот – вели Charlles Spurgeon. Искажувањата на овдешната...

Повеќе

УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМО ВЕТУВАЊЕ РЕАЛИЗИРАНО - Претседателката на Антикорупциска, Биљана Ивановска: Ќе работиме професионално и законито

Новоизбраната претседателка на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска истакна дека ќе работатодговорно, транспарентно, професионално и законит...

Повеќе

НАСТАНА ОПШТ ХАОС ВО КУЛТУРАТА: Власта реши да не дава пари за Офф-фест, за Скопски џез фестивал, за концертите на Авалон, за...

ОдГодишната програма на Министерството за култураи резултатите од годишнитe конкурси за проекти од национален интерес во културата за 2019...

Повеќе

ПАК ЌЕ ФРЛИМЕ 150.000 ЕВРА ЗА „ЕВРОСОНГ“, МАЛКУ БИЛЕ И ТИЕ, ПА ДАЈ ДА СОБЕРЕМЕ 1 МИЛИОН ЕВРА И ДА ЈА ВИКНЕМЕ ЛЕЈДИ ГАГА ИЛИ ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ: Ќе смислиме нешто ефектно за парите што ги имаме, велат од МРТ

Минимум 150.000 евра ќе потроши Македонската радио телевизија (МРТ) за овогодинешниот „Евросонг“ во Израел, дознава „Женски Мага...

Повеќе

ЕФХАРИСТО ЕЛАДА: Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО!

Со 153 гласа „за“, 140 „против“ и еден воздржан, Парламентот на Грција, денеска, по речиси 11-часовна расправа го ...

Повеќе

БРАВО ЗА ОПШТИНА ПРИЛЕП: Бранителот Спасески здравствено згрижен и во топол дом!

Бранителот Драган Спасески (69) еден од учесниците во воениот конфликт во 2001/2002 година со синхронизирана грижа на институциите сега е во добра з...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА Е ГЕНИЈ ЗА ПОЛИТИКА: Како тоа на ВМРО ДПМНЕ не му се допаѓа начинот на кој влеговме во НАТО, најмоќниот воен сојуз во светот, а ВМРО ДПМНЕ влегло во ЕПП со кратенката ФИРОМ, демек тоа е поважно за Македонија од НАТО?!

- НА ВМРО ДПМНЕ му смета како сме влегле во НАТО, јамоќниот воен сојуз во светот, а не му смета што како партија влегле во ЕПП под кратенката ФИРОМ,...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: МОМЕНТОТ КОГА ПУКНА БРАНАТА ВО БРАЗИЛ КОЈА УБИ СТОТИНА СЕЛАНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА, САШО ОРДАНОВСКИ НЕМА ДОК Е ЖИВ ПАК ДА ПОКАНИ ОБВИНИТЕЛ НА ИНТЕРВЈУ: Се измачи со Вилма Рускоска, и постави 5000 прашања во тек на еден саат, таа одговараше само со да и не :D

Повеќе

ВЛАДАТА КОНЕЧНО ЈА РЕАЛИЗИРА ВЕЧНАТА ИДЕЈА ЗА ЗЕЛЕНА НАФТА ЗА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ВЛАДАТА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИМА НАПРЕДОК ВО ЛЕКУВАЊЕТО НА МОЗОЧНИТЕ УДАРИ КОИ СЕ ЕДНА ОД НАЈЧЕСТИТЕ ПРИЧИНИ ЗА СМРТНОСТ ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

(ВИДЕО) ОД 1000 ВЛАДИНИ АГЕНЦИИ САМО 12 ЌЕ ИМААТ ЗАМЕНИЦИ ДИРЕКТОРИ, НА АНКЕТИТЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ ВОДАМ ЈАС НО НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ КАНДИДИРАМ

Повеќе