Одберете локација на пристап

- Сакав пред неколку години кога бев болен да се откажам од новинарство поради преголем стрес, но моите не ми дадоа, им требаа многу пари, ја сум роб на нивните финансиски апетити! Латас се исповеда во емисија на една калаштура на некоја емисија б
Над 1000 спортисти користеле допинг во Русија вклучително и целиот тим на Русија од светското во 2014-та година и сега ФИФА го истражува овој случај. Од нив сега само 5 се дел од тимот на Русија кој ќе игра догодина како домаќини на светското кое
Опширно ексклузивно интервју на новинарката Жана Божиновска од МКД.МК со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Во него Борисов зборува за планираните проекти со Македонија ако се склучи договор за добрососедство. Линк до интервјуто тука.
Креативно преобмислување на градот Постојат повеќе причини зошто треба да се заштити Скопје 2014. Прво, не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување, да се занимаваме со едно исто, а најмалку да пов
ВО КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ВО ТАЈНОСТ ИЗМЕНЕТ КОЛЕКТИВНИОТ ДОГОВОР Претседателот на синдикат си ја зголемил јунската плата за 400 евра Претседателот на еден од четирите синдикати во Контрола на летање (М-НАВ) пред неколу дена успеал да си ја зголеми п
Глејте какви луѓе биле главни уредници и колумнисти во нашите најголеми медиуми?! Христо Ивановски од порпаднатиот Дневник во дебата на ТВ 24 му го даде овој совет на министерот Димитров: - Мене мнгоу ми е жал што никој од нашите соседи ни се нема
- Западот не е безгрешен, странците згрешија што се солидаризираа со Грција за нивното вето Македонија да влезе во НАТО, тоа се покажа како голема грешка, во Македонија отпорот порасна и земјата замина во сосема погрешен правец, но јас нема да и по
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

БРАЌАТА БОСАНЦИ ИМААТ РАЗБИРАЊЕ ЗА НАШАТА БОРБА - Заев на средбата со амбасадорката на БиХ Лепа Бабиќ: Во понеделник очекуваме да се избере нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнето се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ, со која разговараше за потребата од ш...

Повеќе

(ВИДЕО) Емил Димитриев од понеделник може да си остане во Пробиштип и дома да си глуми премиер - Зоран Заев е на чекор од премиерската фотеља: ДУИ и ДР-ДПА се изјаснија дека ќе ја поддржат новата Влада, се чека само БЕСА

Претседателот на ДР-ПА, Зијадин Села ги отстрани нејасностите потврдувајќи заТВ21дека Алијансата за Албанците ќе биде дел од коалицијата за реформи ...

Повеќе

БЛАГОДАРЕЈЌИ НА ПУТИН РУСИЈА Е ПРЕД ДЕМОГРАФСКИ КОЛАПС: Милиони образовани Руси бегаат од репресиите на режимот, за 14 години 1,8 милиони киднале од земјата

Брзото зголемување на бројот на Руси кои бегаат од земјата во потрага за политичка слобода и економски можности на Запад стана најголема закана за с...

Повеќе

Работна средба на градоначалникот Андреј Жерновски со претседателот на СДСМ, Зоран Заев: Поништувањето на спорните детални урбанистички планови е чекор плус во насока на заштита на интересите на граѓаните и борбата против урбаната мафија

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски денеска се сретна со претседателот на СДСМ, Зоран Заев. На средбата се разменети мислења за акт...

Повеќе

(ВИДЕО) Талат Џафери продолжува да ја МАСАКРИРА „патриотската“ политика на Црни Грујо: И ВМРО-ДПМНЕ прифати Албанец да биде претседател на Собрание

На конститутивната седница што ќе се одржи во понеделник, се очекува да се избере новиот спикер. Талат Џафери од ДУИ, синоќа, за емисијата КЛИК ПЛУС...

Повеќе

Адвокатот Чадиева: СЈО е кошмар за ВМРО ДПМНЕ, рокот за покренување обвиненија ќе биде продолжен

Адвокатот Даница Чадиева за Фактор проценува дека на СЈО ќе му биде продолжен мандатот за покренување на обвиненија, додавајќи дека оваа институција...

Повеќе

Ладен туш за Груевци од Радмила на ТВ 24: Илија Димовски ќе биде претседател на комисијата пократко од што беше Андонов министер за полиција!

- Сосема е можно кога ќе се стабилизира ситуацијата да изгласаме нов претседател на комисијата за именувања и мандатни прашања. Па така можно е Илиј...

Повеќе

Подгответе се за меѓународните судови

Ако не судат домашните, ќе судат меѓународните судови, судиите во Хаг ќе имаат уште многу работа Еден ден, во блиска иднина, во судот за правда во Ха...

Повеќе

Јункер го предупредува Трамп на КРВАВИ СЦЕНАРИЈА доколку продолжи да поттикнува земјите да ја напуштат ЕУ: Ако ЕУ се распадне, на Западен Балканот ќе има војна

Првиот човек на Европската комисија Жан-Клод Јункер го предупредил американскиот претседател Доналд Трамп дека е можна нова војна на Балканот, пишув...

Повеќе

Демократски сојуз: Парламентарното мнозинство на СДСМ, ДУИ, БЕСА и АЛИЈАНСАТА, мора да покаже цврстина и одлучност при изборот на претседател и при формирањето на Владата, геостратешките и регионални процеси наметнуваат потреба од итно стабилизирање на состојбите

Партиите од парламентарното мнозинство можат да се обидат во следните два дена да понудат и постигнат компромис со раководството на ВМРО-ДПМНЕ се со...

Повеќе

Скапи гаќи, евтини луѓе!

Евтини луѓе за евтини нешта е веројатно најдобриот опис за актуелната македонска ситуација во сите сегменти на живеењето. И тука не мислам само и един...

Повеќе

Вистински хорор се случил утринава во Неготино: Кучиња тешко повредиле детенце кое било изгризано и унакажано!!!

Вистински хорор се случил утринава во Неготино, кога четиригодишно дете било нападнато и искасано од две големи кучиња на улица, пред нивниот двор. ...

Повеќе

КОЕ ГНАСНО КОМИЧНО КОПИЛЕ, КОЈА ЕПСКА ПЛИЧИПИЧКА КУРВИНСКА: Филип Петровски плаче дека бил вербално нападнат од млади симпатизери на СДСМ, а со месеци повикува на убиства и елиминации!!!

Filip T. Petrovski 34 mins · Синојка во Сити мол ме нападна активистка на СДСбезМ со потсмев за патриотизмот (беа група). И викам: Заслуж...

Повеќе

Прашање од Мактел до Игор Дурловски: Протестираш за заштита на македонскиот јазик, а трите деца ти учат во гимназија НОВА на англиски јазик?!

Директорот на МОБ, Игор Дурловски е еден од предводниците на протестите против владата на СДСМ и ДУИ. Мактел го прашува отворено: Ако е загрозен ма...

Повеќе

Британскиот весник Гардијан РОКНА БОМБА: 96 земји вмешани во огромна шема за перење пари, управувани од руски криминалци со врски со руската влада и службите за безбедност

96 земји се вмешани во огромна шема за перење пари, управувани од руски криминалци со врски со руската влада и службите за безбедност. Таа е откриен...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti