Одберете локација на пристап

Професорот Ненад Марковиќ, на својот фејсбук профил, објавистатус, со наслов“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од#Бојкотирам“.Ви го пренесуваме неговиот статус во целост. „Не господа. Немам н
- Дојдоа кај нас пратениците, но неможеа да направат контрола затоа што нема правилник за тоа. 13 години, контролата била само на хартија како теоретска можност, но во пракса никогаш не била реализирана, затоа што нема правилник, нема формулар како
"Ако треба и да ползам, на голи раце и коленици, врз парченца стакло за да стигнам до гласачкото место, за да #гласамЗА ќе го сторам тоа. За следните генерации." Таксистот Тони Манев во разговор со @VALERIEin140 за @FT
Стефан Богоев‏@sbogoev9h9 hours ago Бардовци е пример на место кое веќе ја има почувствувано поддршката од ЕУ, со изградбата на целосно нова градинка, со 70 % финансиска помош од фондовите на Унијата. Со вицепремиерката @Sekerinska бевм
Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план. Ајде Мицк
- Ние како земја сме толку мали, со толку мала дипломатска и шпионска мрежа во светот, што без помошта на земјите од НАТО и ЕУ, па да се закачиме на нивните моќни мрежи, нема шанси да знаеме што се случува во светски и регионални рамки, кои се зака

(ФОТО) ТЕВДО И МИЛА ОТВОРИЈА НОВА ГРАДИНКА ВО ОПШТИНА ЧАШКА ЗА 50 ДЕЧИЊА

Мила Царовска 47 mins· Денеска, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, ја отворивме првата градин...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАДНА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА: Се повеќе општини од Македонија и Бугарија соработуваат, се повеќе ученици дружат и учат заедно!

Продолжува соработката меѓу општините Ѓорче Петров и Разлог од Република Бугарија. Ги учиме најмладите од училишта од двете општини за користењето и...

Повеќе

КОЗА ИМАВМЕ ВИДЕНО САМО ВО ЗООЛОШКА: Давид Неделковски, несуден археолог и поранешен басист кој стана козар

Дваесетиосумгодишниот Давид Неделковски е поранешен студент на археологија, кој наместо да дипломира и да истражува археолошки локалитети, си ги зел...

Повеќе

„Алфа Ромео Јулија“ и „Стелвио“ го доловија духот на Италија

Моделите на италијанската марка автомобили „Alfa Romeo“ ги пречекаа бројните гости на централната прослава по повод Денот на Републиката...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДОКАЗ ДЕКА СМЕ НА ПРАВ ПАТ: Четничката националистичка србенда, Лазански ни посвети колумна во Политика, вика дека бил загрижен за нас?!

Поради ваквите националистички ѓубриња како Лазански, Срби во Хрватска веќе нема, Косово није више срце Србије, Република Српска во Босна се клати...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕЛИЈА ПАК ПРАВИ СМОКИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ЛИБЕРАЛОТ ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ БИЕ ЖЕСТОКА БИТКА ВО СРБИЈА СО РАЗНИТЕ ШЕШЕЉОВЦИ, СРБЕНДИ И ЧЕТНИЦИ

Повеќе

МОМЕНТАЛНАТА СИТУАЦИЈА ВО ВМРО ДПМНЕ Е СЛЕДНА

Повеќе

(ВИДЕО) ДЕБАТА ЗА МИТИНГОТ НА ВМРО ДПМНЕ ВО ПЕЧАТ НА НЕДЕЛАТА НА 1 ТВ

Повеќе

(ФОТО) СЕ ОЖЕНИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ, СТЕФАН БОГОЕВ

Повеќе

(ВИДЕО) НЕМА ВЕЌЕ БРДО ПАРИ ОД БУЏЕТОТ ЗА МИЛЕНКО ЗА ДА СНИМА СО КРАНОВИ ВО ГОЛЕМИ СТУДИЈА, СЕГА ЕМИСИИТЕ ГИ СНИМА ВО ШУПА ВО ПЕТРОВЕЦ!

Повеќе

ДОБРО ВЕСТИ: ВЛАДАТА ЈА РЕСТАРТИРА ИЗГРАДБАТА НА БРАНА РЕЧАНИ, КОЧАНИ, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 30 МИЛИОНИ ЕВРА! ЛОША ВЕСТ: ТРЕБА ДА ЈА ГРАДИ ТРАНСМЕТ!

Ljupcho Nikolovski Yesterday at 5:02pm· Денеска во Кочани, заедно со градоначалникот Николчо Илијев, бевм...

Повеќе

МЛАД КОМПЈУТЕРЏИЈА ОД ПРИЛЕП ПРОИЗВЕЛ НАЈМНОГУ МЛЕКО ЗА 2017-та, 140 ТОНА!

Ljupcho Nikolovski June 1· Оливер од Прилеп, дипломиран ИТ инженер, е#младфармера од денес прогласен за рекор...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ НИКОЛОВСКИ СТАВИ КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА ЦРКВА ВО ДЕЛЧЕВО

Ljupcho Nikolovski 6 hrs· На покана на ктиторот Митко Стојковски и Митрополитот г.Иларион, од Брегалничка...

Повеќе

БРАВО ЗА РАДМИЛА: ОТКАКО ИМ ГИ КАЧИ ПЛАТИТЕ НА ВОЈНИЦИТЕ ЗА 10% СЕГА ПО ЦЕЛИ 10 ГОДИНИ ЌЕ ИМ КУПИ НОВИ УНИФОРМИ И ЧИЗМИ!

Повеќе