Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ГДУ: ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА СО ОТВОРЕНИ ЛИСТИ И ПАРЛАМЕНТ СО ВКУПНО 60 ПРАТЕНИЦИ!

Република Македонија се претвора во синоним на политичко лицемерие и апсолутна човечка алчност. Повеќе од неколку години е актуелна темата со пратен...

Повеќе

Заев и Бејли мора слатко да се кикотат деновиве: Мицковски сега ќе треба со судни маки да ги убеди ВМРО-вците дека се што збореле изминативе 10 години е еден куп лаги со опашки!

Сите приказни за странски служби, клети САД и ЕУ кои сакаат да не уништат, клетите Грци и Бугари кои сакаат да не снема, клетите Шиптари кои се смртни...

Повеќе

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ: ВО СКОПЈЕ МОЖЕ ДА СЕ КУПИ НОВA КУЌА ОД 80 КВАДРАТИ ЗА САМО 22 000 ЕВРА!!!

Од 1-II-2012со цел да придонесе за поголем успех на акцијата купи куќа, купи стан ги намалува цените за корисниците на тој проект од досегашните 295...

Повеќе

МТВ НАМЕСТО ДА СЕ СРЕДИ, СТАНУВА ХАРД КОР ВМРОВСКО КУРТОН ДУВЛО, ШЕФИЦА СТАНА СОПРУГАТА НА ГЛАВНИОТ СОВЕТНИК НА ГРУЕВСКИ КОЈ 10 ГОДИНИ МУ ГИ ПИШУВАШЕ СИТЕ ГОВОРИ!

Јанеска-Саркањац е професорката на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) и какочлен на Советот беше предложена од инте...

Повеќе

ЗАЕВ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА МКД.МК: Верувам дека годинава ќе се реши проблемот со името, дури и не помислувам дека нема да се реши!

Ви пренесуваме дел од интервјуто на премиерот Зоран Заев за МКД.мк: Би се согласиле ли со промена на Уставот, бидејќи предлозите што се споменуваат...

Повеќе

Честитка на генералниот секретар на СДСМ, Кирацовски за Бадник и Божиќ: Овие празнични денови нека бидат поттик да се сплотиме околу солидарноста и меѓусебната почит

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БАДНИКОВИТЕ ОГНОВИ СЛИКАНИИ СО ДРОН

Повеќе

КОНЕЧНО Е СМИСЛЕНА МЕТОДА КАКО ДА НЕ СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ ЗА ПРАЗНИЦИ ВО МАКЕДОНИЈА!!!

БАБА И ДИЕТА НЕ ИДАТ ЗАЕДНО!!!

Повеќе

ТЕЛЕКОМ И ВИП ВЕЛАТ ДЕКА ГИ УКИНАЛЕ КАНАЛИТЕ ПОРАДИ ВИСОКИ ЦЕНИ ЗА ЗАКУП И НИСКА ГЛЕДАНОСТ, НО МЕРЕЊАТА ВЕЛАТ ДЕКА КАНАЛОТ ДИСКАВЕРИ Е НАЈГЛЕДАН СТРАНСКИ КАНАЛ ВО МАКЕДОНИЈА!

Поскапување на пакетите како и малата гледаност на каналите Дискавери и Еуроспорт биле клучни фактори за одлуката телекомунициските оператори да не ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК СЕ КАРАШЕ СО ГЛЕДАЧИТЕ ЗА ПАЛЕЊЕТО БАДНИКОВИ ОГНОВИ!

Повеќе

БОНЕТО НЕ ГИ ВРАТИЛО ПАРИТЕ ОД БОНУСИТЕ ВО ДИК, ГИ ПОТРОШИЛА ЗА УШТЕ ЕДНО СТАНЧЕ И ЗА КИФЛИЧКИ И РУСКА САЛАТА!

Силвана Бонева, Сашо Срцев и Реџеп Прокупица не ги вратиле парите во Буџетот на РМ од бонусот кои сами си го доделија. Парите ги вратиле само шест о...

Повеќе

НОВИНАРОТ ВАСКО МАГЛЕШОВ СО ЕРОТСКА ВЕРЗИЈА НА ПЕСНАТА КОЛЕДЕ ЛЕДЕ...

Повеќе

ВЛАДИКАТА ПИМЕН СО МАЛА ПОМОШ НА ИСУС ГИ ОБЕДИНИ ПОЛИТИЧАРИТЕ ВО ЗЕМЈАВА И ДОНЕСЕ МИР И СПОКОЈ, ЗА ПАРИ ЌЕ СЕ ПОМАЧИМЕ СО МОТИКАТА, ЗА ТОА НЕ ПОМАГА НИ ИСУС НИ МОЛИТВА

Во манастирскиот комплекс „Св. Наум Охридски Чудотворец“ на Попова Шапка денеска беше одбележан зимскиот празник на овој светец воедно и...

Повеќе

ЕБАТИ РЕЖИМОТ НА СДСМ, МУ ДАДОА ИНТЕРВЈУ НА ЈАВНИОТ СЕРВИС, ЗАЕДНО У ЦРКВА У ПРВ РЕД, УШТЕ НА РАЦЕ ДА ГО НОСАТ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СИНОВИТЕ НА МИЈАЛКОВ ГИ ТРОШАТ УКРАДЕНИТЕ МИЛИОНИ ВО ЛУКСУЗНИ ХОТЕЛИ НА АЛПИТЕ

Повеќе