Одберете локација на пристап

Невидено лицемерие е токму ВМРО ДПМНЕ, партијата која со своето расипничко и криминално владеење со години им го кратеше она кое што законски им следуваше на пензионерите, денес да зборува за усогласување на пензиите. – се наведува во н
- Да сакаше СДСМ можеше да го прегази ВМРО ДПМНЕ на претседателските избори со 100 000 разлика, но намерно тераа млака кампања за ВМРО ДПМНЕ да не го бојкотира втор круг. Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Алфа ТВ.
Се реализира уште една значајна мерка во областа на земјоделството а, тоа е „зелената нафта“. – рече денеска на прес конференција Татјана Прентовиќ, пратеничка на СДСМ, Тоа е значајна мерка за субвенционирање на трошоците з
„Согласно Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во домаќинствата за 2019 година и годинава продолжуваме со реализација на предвидените мерки, па деновиве беа објавени јавните огл
Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски, брифираат за 1ТВ собраниски извори. Но, не е исклучена и можноста да
Северна Македонија за кратко време стана модел, пример како се решаваат дури и најтешките билатерални прашања и затоа Европа треба да возврати и да ја награди нашата земја, истакна премиерот Зоран Заев на средбата со поранешниот претседател на Репу
Ви пренесуваме дел од колумната на Мерсел Биљали за Цивил Медиа: Во еден волшебен град постоела продавница на желби. Таму се можело да се купува, од љубов, здравје, богатство, убавина, среќа, па сѐ до кариера, успех и власт. Секоја стока
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту еден единствен проект што е од интерес на граѓаните и општината. Ѓорче Петров беше заборав
Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија, за мене вечерва победи Тамара, напиша Жељко Јоксимовиќ на Твитер, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на С

ДЕМАНТ ОД ВЛАДАТА: ТРГАЊЕТО НА ОГРАДАТА ОКОЛУ ВЛАДАТА Е БЕСПЛАТНО, СЕ КОРИСТЕА ВНАТРЕШНИ РЕСУРСИ И ПОСТОЕЧКИ ДОГОВОРИ СО ИЗВЕДУВАЧИ

Повеќе

(ВИДЕО) ОЈО ДОНЕСЕ ОДЛУКА: Врховен суд прави упад во правниот систем со што се прави правна несигурност и хаос, ќе се побара од собранието да донесе автентично толкување за СЈО!

Линк до изјавата, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО И КОЧО НА СВЕТА МИСИЈА ПО БЕЛИОТ СВЕТ СО ЦЕЛ ДА НАЈДАТ 1 МИЛИЈАРДА ЕВРА ПАРИ ЗА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ШТО ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе

ГДУ: Во последно време се зголеми трендот синчиња, ќеркички, браќа, сестри, внуци, братучеди и љубовници да се вработуваат под моќната капа на државата, па сега и новиот закон за заменици директори за уште една тура роднини на функционери да се закачат на буџетска цицка!

Добар ден (Заменик) Директоре! Граѓанско Демократската Унија е длабоко заинтересирана по кој клуч ќе се делат новите функционерски места? Дали за в...

Повеќе

НОВА ТУРА НАВРЕДИ ОД ГЕРО ДО ПРЕМИЕРОТ И ТОА САМО ЕДЕН ДЕН ПО ИСТОРИСКИОТ ПРИЕМ НА ЗЕМЈАВА ВО НАТО: ЗАЕВ Е ПРЕМНОГУ ГЛУП ЗА ДА БИДЕ ТАТКО НА НАЦИЈАТА!

Нова брутална колумна со брутални навреди на сметка на премиерот Зоран Заев од Геро, и тоа само еден ден по приемот на Македонија во НАТО, историски...

Повеќе

Шилегов обзнани уште една мерка против загадувањето: Инвертер климите ќе ги субвенционираме со половина од вредноста, но не повеќе од 15.000 денари

Град Скопје првпат досега распишува јавен повик за субвенционирање инвертер клима уреди и други современи уреди за затоплување на домаќинствата. -З...

Повеќе

МАЛИТЕ ЗЕМЈИ ПРАВАТ ЕКОНОМСКИ РАСТУР ВО ЕУ: Во 2018-та најголем економски раст имале Словачка, Романија, Бугарија, Малта, Ирска, Полска додека на дното со речиси нула раст зе гигантите Италија, Британија, Германија, Франција...

Погледнете каков лом прават малите земји во рамките на ЕУ! Иако мантрата е дека малите земји имаат штета од ЕУ, сепак ако се земат во предвид милија...

Повеќе

(ВИДЕО) ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ ДОЖИВЕАЈА ТЕЖОК ПОРАЗ - АМДИ ШОУ НА ТВ 24: Поштено си одлежав затвор. Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата. Лојален сум бил за власта одувек, не памтам да сум бил у опозиција! Од пиење кока кола ми се дреме во собрание. Затворот е големо искуство - треба да се види, кој не отишол

„Амди Кола“ за претседател:Поштено си одлежав затвор.Mилион „Амди коли“ ќе бидат испиени во кампањата.Лојален сум бил за вла...

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника и бара алиби за изборниот пораз во измислени и нереални причини

Антинародното раководство на ВМРО-ДПМНЕ е во паника од успехот на Македонија и членството во НАТО, велат од СДСМ во најновото партсико соопштение. ...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: ПАЃААТ И ПОСЛЕДНИТЕ ОСТАТОЦИ ОД ГРУЕВИЗМОТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) АНЃУШЕВ ВО ПОСЕТА НА ГЕРМАНИЈА: Германците ќе ни помогнат да ја кренеме македонската економија на нозе!

Повеќе

ГОЛЕМ УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ: ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ ВЛЕГУВА ВО ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ!

ВМРО Народна на Љубчо Георгиевски и Граѓанско-демократската унија на Петар Колев разговараат на претстојните претседателски избори да настапат со за...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА СПАСОВСКИ: БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ БИЛО МАСИВНА ОПЕРАЦИЈА СО СТОТИЦИ ПОМОШНИЦИ ОД КОИ ДЕЛ СЕ НАЧАЛНИЦИ И ВРАБОТЕНИ ВО МВР!!!

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на ТВ 1 рече дека бегството на Никола Груевски покажало слабости на систем...

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДРОМ ПРОДОЛЖУВА СО ЧИСТЕЊЕ НА ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ОПШТИНАТА, АПЕЛ ДО ЖИТЕЛИТЕ ДА ПРИЈАВАТ АК ЗАБЕЛЕЖАТ ДИВА ДЕПОНИЈА!

Во соработка со ЈП „Комунална хигиена“ деновиве ја расчистуваме депонијата во населбата Лисиче, на раскрсницата меѓу улиците „Ерне...

Повеќе

ПОЛЕКА НО СИГУРНО ПУКА ВЛАДИНАТА КОАЛИЦИЈА - БОМБА НА СПАСОВСКИ: Владата ќе расчисти со криминалот, па и ако станува збор за коалицискиот партнер ДУИ!

Владата нема интерес да не расчисти со криминалот, дури и кога станува збор за коалицискиот партнер ДУИ. Спасовски не верува дека која било партиј...

Повеќе