Одберете локација на пристап

ПОТПИШАН АНЕКС НА МЕМОРАНДУМОТ ЗА ИЗГРАДБА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНА СТАНИЦА ЗА СКОПЈЕ Градоначалникот Петре Шилегов, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки, амбасадорот на Република Франција во нашата земја, Христијан Тимоние и
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, евроамбасадорот во Македонија Самуел Жбогар и претставничката на Меѓународната организација за мигранти Соња Божиновска-Петрушевска, денеска на граничниот премин „Богородица“ присуствуваа
Плата од Сител 3, жена му маркетинг директор на Археолошки Музеј на Македонија, банери од јавни претпријатија на порталот www.jadiburek.com,плус плата од радио РСМ каде имаше емисија... Плус банери од Зегин, ЕВН и Систина... И после, Јанко Бурек
За прв пат во историјата на Шутка, еден градоначалник ќе прави дебата за буџетот, жителите на социјални мрежи мислат дека некој ги заебава!
- Јас на правен сум си како дома и затоа сама побарав да седам во публика за време на настанот е не во прв ред, не сакам многу да ме третираат како ВИП личност иако сум министерка... Вака Рената Десковска го објасни моментот на кој Мактел реагираш
- Поради тоа што го стопиравме Скопје 2014-та и поради локалните избори привремено беше стопирано давањето градежни дозволи и затоа има пад од 30 посто во градежништвото, но догодина ќе имаме бум во сите сектори, ќе се рестартира работата на автопа
- Најважно за една земја да биде богата е да биде стабилна, сигурна со владеење на правото. Еве ви еден реален пример за кој лично можам да посведочам. Еден ден по настаните од 27-ми април главниот дистрибутер на камионите кои ги произведува БРАКО

За чудната случајна средба со владиката Наум...

Атеист сум, не го ценам МПЦ воопшто, но пред некој ден се сретнав со владиката Наум на улица и ми се деси нешто неочекувано, почувствував многу пријат...

Повеќе

КОЈА Е ОВА ЗЕЛКА БЕЛИМБЕГОВСКА, ЦЦЦ, СКОПЈЕ ШТО ТИ СЕ СЛУЧУВА ТЕБЕ ОВИЕ ГОДИНИ, ЦЦЦ...

Повеќе

Просто е неверојатно колку ВМРО-вците се влажнат на начинот на владеење на Ердоган, па да го примениме тогаш и ние таквото владеење врз нив?!

Ги гледам овие денови како буквално свршуваат видни куртони и вмровци за тоа како владеел Ердоган во Турција, како апсел, тепал, убивал, отпуштал од р...

Повеќе

(ФОТО) Е НЕ ЌЕ СЕ ЗАЕБАВАМЕ: ОВА СЕ ХИТ ТАБЛИЦИ ЗА НАШИНЦИТЕ ВО СТРАНСТВО ГОДИНАВА

Повеќе

(ВИДЕО) ШУПЦИ, ЈА УНИШТИЈА ДРЖАВАТА, СРАМНО ПАДНАА ОД ВЛАСТ ОТКАКО ПРОЛИЈА КРВ, СЕГА ПРАВАТ ДОКУМЕНТАРЦИ ЗА ТОА КОЛКУ БИЛЕ ЈАКИ?!

Повеќе

КЛАСИЧНА ВМРОВСКА ПРИКАЗНА: Од голтар до милионер за само 10 години пљачка од буџетот!!!

Тоа што Владата го направи со разрешување членови на Управни и надзорни одбори е најголема дезинфекција,дезинсекција и дератизација на системот. Ви...

Повеќе

Лекција по македонска историја за раководството на ВМРО ДПМНЕ и целата куртон ескадрила!

Многу се изнапиша за битката на ножот. Но некако како и секогаш еден дел од вистината се крие и тоа доста манипулативно. Тие кој што највеќе скокаат...

Повеќе

АПЕЛАЦИЈА И ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА ЗА ПАСОШОТ: Ивонче ќе се копешка во Охрид летово, а наредно лето најверојатно ќе се бања корито во Идризово!

Ивона Талевска, уредничка на телвизија Сител, остана без пасош, откако Апелациониот суд ја одби нејзината жалба за мерките за претпазливост коишто и...

Повеќе

ЗНАЧИ КОИ СЕ ОВА ЗАБЕГАНИ МАФИЈАШКИ КОПИЛИЊА: Екс командантот на Алфите, Пуки, вршел притисок врз еден од сведоците против него во случајот ТОРТУРА?!?!

Апелациониот суд објави дека ги отфрла жалбите на 5-мина полицајци алфи, меѓу кои и поранешниот командант на единицата Ивица Анчевски Пуки и им нало...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ве кани на коПитска вечер на плоштад Македонија!!!

Повеќе

Добро бе дечки, дали сте вие нормални, ние едвај Македонија ја ослободивме, сега Турција ќе сме ја ослободувале, дај приберете се малце!!!

Значи едно е ние новинари активисти и останати да урламе за злоделата на Ердоган, но сосема друго е да очекувате Заев да фати да води битка против реж...

Повеќе

ЦААР - ТЕВДОВСКИ: Два месеца сум министер и досега сам си ја плаќам храната денар народни пари не сум потрошил по ресторани и така ќе биде додека сум министер, вработените се крстат!

- Мене не ми е јасно како можеле толку нардони пари да се трошело за јадење по ресторани, ја еве два месеци сум министер и денар народни пари не сум...

Повеќе

(ВИДЕО) По Талат, и новинарката на ТВ 24, Наташа Стојановска го укори министерот Тевдовски зотоа што задоцнил 20 минути на седницата во собрание, значи го начекаа мирен дечко па удри од сите страни...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за информатичко општество, Манчевски: Радиодифузна такса ќе се укине, МТВ ќе работи како европска телевизија а ќе се финансира од парите кои досега одеа за куртоните во куртон медиумите за црна пропаганда и перење мозок!

Повеќе

(ВИДЕО) Министерот за транспарентност и отчетност, Поповски: НИКОЈ ВЕЌЕ НЕМА ДА ГИ ТЕПА НОВИНАРИТЕ, НЕМА ДА ИМА ГОВОР НА ОМРАЗА ВО МЕДИУМИТЕ, медиумите ќе бидат контролирани од луѓе од новинарската и медиска фела, луѓе експерти, независни и непартиски, медиумите ќе мора да бидат на највисоки светски стандарди!

Повеќе