Одберете локација на пристап

Судот и судиите работат согласно законските одредби, го почитуваат начелото на еднаквост на оружјата, уставно загарантираните права и слободи и одлучуваат врз основа на доказите и аргументите, а не врз основа на лични желби на странките во постапка
Се додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките односи да се подобрат, порача претседателот на државата Стево Пендаровски, на предавањето на т
Премиерот Зоран Заев рече дека 100 отсто верува дека во октомври земјава ќе добием датум за преговори за членство во Европската унија. -Верувам 100 отсто дека во октомври ќе добиеме датум. Но да дадеме некој аргумент повеќе. Да покажеме дека
Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ
Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик на дивоградбата пред чинарот која деновиве крева многу врева во јавноста. Усеини воразгов

(ВИДЕО ЛЕГЕНДАРЕ) ПРИКАЗНАТА ЗА РИКИ ПЛАТЕНИЧКОТО КУРТОНЧЕ РЕЖИМСКО: ПРЕД ДА ГО ВРАБОТАТ СИНЧЕТО ВО ВЛАДА ЗА 5000 ЕВРА МЕСЕЧНО И ПОСЛЕ!!!

Покрај месечниот надомест од 3.000 евра, на Никовски дополнително за авиобилети му биле исплатени над 30.000 евра, за угостителски услуги 23.000 е...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Моите пријатели во СДСМ ќе ми се налутат, ама ова морам да им го кажам па нека се лутат колку сакаат!

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ПА ВМРО ДПМНЕ ИМ ГИ ДАДЕ КОНЦЕСИИТЕ КОГА БЕА НА ВЛАСТ - Мицкоски во Ново Село: Ние сме против отворањето рудник во овој крај!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со граѓаните на населените места Мокриево и Сушица, Ново Село. Пред граѓ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Лажниот патриотизам на Мицкоски - носел беџ во Брисел со НМК а кратенката на земјава е МКД!

Повеќе

КОЈ ЛАЖЕ, ГЕРМАНЦИТЕ ИЛИ КОЧО АНЃУШЕВ?!

Да сум на местото на вице премиерот Кочо Анѓушев, ќе закажам прес конференција на која ќе направам една од следниве две работи: - Ако имам силни аргу...

Повеќе

СИЛЕН ШАМАР ЗА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ: ГЕРМАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ЈА ОЦЕНИЈА ВЛАДАТА СО НУЛА, СЕ ФОКУСИРАЛА НА НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА ЈА ЗАБОРАВИЛА ЕКОНОМИЈАТА

Владата доби оценка нула од германските инвеститори во земјава. Ниту една од над 200 компании, не се задоволни од работата на Владата. Сметаат...

Повеќе

ЗИК ПЕЛАГОНИЈА ПО ДЕНЕШНИОТ ШТРАЈК НА ВРАБОТЕНИТЕ КОИ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА НЕ ИМ СЕ ПЛАТЕНИ ТРИ ПЛАТИ: Крива е Стопанска Банка Скопје која ни наплати 2 милиона евра кредити пред да доспеат ратите!

Почитувани медиуми, По повод денешниот штрајк на вработените во ЗК Пелагонија, во прилог на мејлот Ви испраќаме изјава од финансискиот директор, Па...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НИ ЈА УНИШТИ МЛАДИНАТА, ОД РОКЕРИ ГИ НАПРАВИ ЗАТУЦАНИ НЕБАЊАТИ КОМИТИ!

Повеќе

ОПШТИНА ПРИЛЕП СТАНА ЦЕЛОСЕН ГАЗДА НА ФК ПОБЕДА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈОВАНОВСКИ ГИ ПОВИКА БИЗНИСМЕНИТЕ ДА КУПАТ АКЦИИ И ДА ВЛОЖАТ ВО КЛУБОТ!

Досегашните акционери на прилепска „Победа“, своите акции му ги отстапуваат на градот За вкупна цена од 5 евра, досегашните акционери ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ И СДСМ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД ЕДИНСТВЕНОТО НЕШТО ДОБРО ШТО ГО НАПРАВИ ВМРО ДПМНЕ ЗА 10 ГОДИНИ РЕЖИМ: УНИВЕРЗИТЕТОТ УГД ВО ШТИП!

Zoran Zaev 1 hr· Студентските години се најдобрите времиња кога стекнатото знаење и новите пријателства градат спомени, на ко...

Повеќе

ЗАЕВ ОДЛИЧНО СЕ СПРАВУВА СО СТРЕСОТ: Му измерија притисок во Штип, здрав е како дрен!

Повеќе

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ПАК СЕ ЗАТРУПА СО ЃУБРЕ: Вaка изгледа влезот во Клинички центар кај Стоматологија!

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ СЕ ШОКИРАА: Во книгата мемоари на првата дама и првата мама, Барбара Буш, таа пишува дека пред смртта се откажала од Републиканската Партија со која нејзиниот сопруг и нејзиниот син станаа претседатели на САД

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ГО ЗДРОБИ ВМРОНОТ, МИЦКО НЕ ЗНАЕШЕ КАЈ Е ВРАТАТА: СЈО е веќе создаден институционален капацитет и нема потреба да го уништуваме. Напротив, како него треба да се водат сите други. Затоа со новиот закон, СЈО, ќе биде оддел во јавното обвинителство со јасни ингеренции!

Со новиот закон, СЈО, ќе биде оддел во јавното обвинителство со јасни ингеренцииСЈО е веќе создаден институционален капацитет и нема потреба да го у...

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: ТОА МУШАМАТА ШТО ЈА НОСЕШЕ ХУМАНИСТОТ БОКИ 13-КА КОШТА 7000 ЕВРА!!!

Повеќе